Planowanym efektem jest podniesienie poziomu aktywności zawodowej oraz zdolności do zatrudnienia 25 osób niepełnosprawnych zakłada projekt „Niepełnosprawni sprawni w pracy”, jaki realizuje Powiat Nowosądecki.
Wzmocnienie możliwości rozwoju powiatu nowosądeckiego i gorlickiego zakłada projekt realizowany wspólnie przez samorządy obu powiatów, Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego i Małopolską Organizację Turystyczną. Liderem przedsięwzięcia jest MARR.
Poprawę stanu bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpowodziowej przyniesie realizacja projektu „Transgraniczny system czynnej ochrony przeciwpowodziowej Powiatu Nowosądeckiego oraz Starej Lubovni” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013, jaki właśnie zaczął realizować Powiat Nowosądecki.
Powiat Nowosądecki rozpoczął realizację mikroprojektu pod nazwą: „Razem w Europie – turystyka bez granic” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.
Aktywizacja bezrobotnych, niepełnosprawnych i młodzieży w wieku do 25. roku życia jest celem projektu realizowanego przez Powiat Nowosądecki i gminę Piwniczna Zdrój.
Realizacja projektu przyczyni się do poprawy jakości powietrza na terenie m. Nowy Sącz i na obszarze Powiatu nowosądeckiego. Ogrzewanie i dostarczanie c.w.u. do obiektów użyteczności publicznej w znacznym stopniu przyczynia się do pogorszenia stanu powietrza, ponieważ są to budynki wymagające dużych nakładów na ogrzewanie i...
Wsparcie dla bezrobotnych, podniesienie poziomu aktywności zawodowej oraz zdolności do zatrudnienia dla 50 osób niepełnosprawnych bezrobotnych z terenu powiatu nowosądeckiego przewiduje projekt realizowany przez PUP dla Powiatu Nowosądeckiego.
Modernizacja sieci kształcenia zawodowego jest celem projektu zmieniającego oblicze centrów kształcenia praktycznego. Wspólnie realizuje ją pięć powiatów Małopolski.
Do końca sierpnia 2014 roku będzie działało w Nawojowej przedszkole, jakie utworzył Powiat dzięki unijnemu dofinansowaniu. Z usług placówki korzysta 15. dzieci. Wszystko w ramach projektu Powiat Nowosądecki przyjazny pracownikom.
Poprawę funkcjonowania samorządów, podniesienie kwalifikacji urzędników i dynamiczny rozwój regionu ma przynieść projekt Nowosądecka Akademia Samorządowa. Jego realizacja kończy się w ostatnich dniach marca 2013 roku.
Wiedza i umiejętności – o to mają się wzbogacić organizacje pozarządowe Sądecczyzny dzięki projektowi. W ramach działań powstaje także Inkubator Organizacji Pozarządowych.
Dodatkowe zajęcia rozwijające i uzupełniające dla uczniów z terenu siedmiu gmin Sądecczyzny, wyposażenie sal lekcyjnych w nowoczesne urządzenie dydaktyczne – to tylko część korzyści z realizacji projektu Aktywnie w przyszłość.
Wyższa jakość kształcenia, wzrost kompetencji i poprawa przygotowania zawodowego młodych ludzi są celami projektu, którego realizacja trwa do końca 2014 roku.
Utworzenie Obserwatorium Rynku Pracy, opracowanie Strategii Zarządzania Zmianą Gospodarczą oraz zajęcia dla uczniów ułatwiające im odnalezienie się na rynku pracy – takie są efekty realizacji programu.
Dodatkowe kursy, szkolenia i umiejętności dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Sądecczyzny – to owoce realizacji programu. Dzięki temu znacznie łatwiej startować im w dorosłe zawodowe życie.
Lepsze budowanie – taki ma być efekt realizacji projektu. W działaniach przewidziano zajęcia teoretyczne i praktyczne.
Nowy Dom Dziecka powstał w Klęczanach dzięki unijnemu wsparciu. W placowce przygotowano miejsca dla 28 wychowanków.
Z ponad pół tysiąca posesji usunięto azbest w ramach programu realizowanego wspólnie przez powiat nowosądecki i gminy regionu.
Dodatkowe zajęcia rozwijające i uzupełniające dla uczniów z terenu siedmiu gmin Sądecczyzny, wyposażenie sal lekcyjnych w nowoczesne urządzenie dydaktyczne – to tylko część korzyści z realizacji projektu Aktywnie w przyszłość.
Aktywizacja kobiet to cel projektu „Aktywna kobieta”. 30 z nich było przygotowywanych do ról lokalnych liderek.