Wiedza i umiejętności – o to mają się wzbogacić organizacje pozarządowe Sądecczyzny dzięki projektowi. W ramach działań powstaje także Inkubator Organizacji Pozarządowych.
Dodatkowe zajęcia rozwijające i uzupełniające dla uczniów z terenu siedmiu gmin Sądecczyzny, wyposażenie sal lekcyjnych w nowoczesne urządzenie dydaktyczne – to tylko część korzyści z realizacji projektu Aktywnie w przyszłość.
Wyższa jakość kształcenia, wzrost kompetencji i poprawa przygotowania zawodowego młodych ludzi są celami projektu, którego realizacja trwa do końca 2014 roku.
Utworzenie Obserwatorium Rynku Pracy, opracowanie Strategii Zarządzania Zmianą Gospodarczą oraz zajęcia dla uczniów ułatwiające im odnalezienie się na rynku pracy – takie są efekty realizacji programu.
Dodatkowe kursy, szkolenia i umiejętności dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Sądecczyzny – to owoce realizacji programu. Dzięki temu znacznie łatwiej startować im w dorosłe zawodowe życie.
Lepsze budowanie – taki ma być efekt realizacji projektu. W działaniach przewidziano zajęcia teoretyczne i praktyczne.
Nowy Dom Dziecka powstał w Klęczanach dzięki unijnemu wsparciu. W placowce przygotowano miejsca dla 28 wychowanków.
Z ponad pół tysiąca posesji usunięto azbest w ramach programu realizowanego wspólnie przez powiat nowosądecki i gminy regionu.
Dodatkowe zajęcia rozwijające i uzupełniające dla uczniów z terenu siedmiu gmin Sądecczyzny, wyposażenie sal lekcyjnych w nowoczesne urządzenie dydaktyczne – to tylko część korzyści z realizacji projektu Aktywnie w przyszłość.
Aktywizacja kobiet to cel projektu „Aktywna kobieta”. 30 z nich było przygotowywanych do ról lokalnych liderek.
W czerwcu 2009 r. Powiat Nowosądecki zakończył realizację kolejnego projektu z udziałemśrodków zewnętrznych pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1567 K Nowy Sącz – Wilczyska”, przebiegającej przez gminy Chełmiec (miejscowości Naściszowa i Librantowa) i Korzenna (miejscowości Łęka, Trzycierz, Korzenna, Niecew, Wojnarowa).
Projekt pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 1556 K Witowice – Rożnów, jest kolejnym zrealizowanym zadaniem, na któryPowiat Nowosądecki uzyskał dofinansowaniez Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
Przebudowa drogi powiatowej nr 1517 K Żegiestów – Szczawnik – Muszyna - I etap w km 9+100 – 10+954 w miejscowościach Złockie i Szczawnik, który uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013.
Głównym celem projektu jest usunięcie i przekazanie do unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest w ilości 1.433 Mg z 623 posesji, oraz prowadzenie akcji promocyjnej i edukacyjnej dotyczącej bezpiecznych sposobów usuwania i postępowania z odpadami zawierającymi azbest.
Projekt realizowany przez Fundację Europa+ w partnerstwie z Powiatem Nowosądeckim oraz Miastem Nowy Sącz w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, działania 9.2 „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego”.
Projekt skierowany jest do osób powyżej 45 lat, pozostających bez zatrudnienia i zamieszkujących na terenie powiatów: nowosądecki, gorlicki, limanowski, Miasto Nowy Sącz.
Projekt obejmie uczniów uczących się w szkołach zawodowych kształcących w zawodach z branży budowlanej, będących jednostkami prowadzonymi przez Powiat Nowosądecki oraz Miasto Nowy Sącz.
Projekt pt: „Informatyk – zawód przyszłości” będzie realizowany przez Miasto Nowy Sącz w partnerstwie z Powiatem Nowosądeckim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, działania 9.2 „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego”.
Projekt pt: ,,Jak to powiedzieć? – praktyczny kurs języka słowackiego i polskiego” będzie realizowany przez Powiat Nowosądecki realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.
Projekt pt: ,,Platforma medialna Popradzkie Wrota” będzie realizowany przez Powiat Nowosądecki w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.