Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Kamery on-line

Krynica-Zdrój

Krynica to najsłynniejsze małopolskie uzdrowisko. Zachwyca nie tylko szukających tu zdrowia kuracjuszy, ale również łaknących ukojenia, zmęczonych codziennym rytmem życia wczasowiczów. Zimą zamienia się w raj dla narciarzy. Warto przekonać się ile wspaniałych atrakcji oferuje uzdrowisko. Internautom umożliwiają to liczne kamery umieszczone na stokach tutejszych stacji narciarskich na Jaworzynie Krynickiej i Słotwinach oferujących również letnie wydarzenia. Krynicka Góra Parkowa to rajski zakątek dla dzieci z letnią nartostradą i ślizgawkami, wspaniałym terenem do spacerów i narciarstwa biegowego. Tutejszy deptak kusi zaś kafejkami, wspaniałą roślinnością i wybornymi wodami mineralnymi.

    

   

   

   

   

 

Tylicz

Tylicz jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się ośrodków turystycznych na Sądecczyźnie. Zimą zapraszają tutejsze doskonałe do rodzinnego szusowania stacje narciarskie. Latem miejscowość jest idealna dla szukających spokojnego relaksu, wypoczywających z małymi dziećmi i szukających kontaktu z czystą naturą. Miejscowość słynie ze źródeł wód mineralnych, ciekawej zabudowy Rynku, XVIII-wiecznej cerkiewki i związanych ze zdobywaniem kosmosu mofet. Stąd niedaleko do Krynicy i słowackiego Bardiowa. Tutejsza kuchnia zachwyca nawet najwybredniejszych smakoszy.

   

 

Dwie Doliny Muszyna–Wierchomla

Wierchomla Mała to wieś położona w gminie Piwniczna-Zdrój. Stacja narciarska Dwie Doliny łączy dwie miejscowości Wierchomlę Małą i Szczawnik k. Muszyny. Trasy narciarskie – aż 11 km – biegną po północno-zachodnich stokach Pustej Wielkiej (1062 m n.p.m.). Panuje tu wyjątkowy mikroklimat, dzięki któremu jest tu zawsze o 4°C mniej, niż w okolicy, a śnieg utrzymuje się od listopada do kwietnia.

    

   

 

Rytro

W Rytrze nowoczesna stacja narciarska i wygodne hotele niemal wchodzą do dziewiczego lasu. W dole wijąca się wstęga Popradu podkreśla majestatycznie górujące pasmo Jaworzyny i ruiny tutejszego zamku. Legenda mówi, że gdzieś na okolicznych stokach od wieków na znalazcę czeka zakopany skarb. Być może uda się go wypatrzeć przez jedną z kamer internetowych stacji narciarskiej Ryterski Raj. Jeśli nie, to trzeba tu koniecznie przyjechać i samemu spróbować go znaleźć wędrując przez niezwykłe okolice miejscowości.

   

 

Stary Sącz

Stary Sącz to jedno z najpiękniejszych miast w Małopolsce. Urokliwy Rynek o średniowiecznej atmosferze kusi turystów wieloma imprezami. Latem niemal co tydzień odbywają się tam ciekawe wydarzenia: koncerty, festyny, pokazy. Do starosądeckich perełek należą z pewnością również klasztor i kościół sióstr klarysek z relikwiami św. Kingi oraz Ołtarz Papieski z Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania. Od 1999 roku, gdy Jan Paweł II na miejscowych błoniach kanonizował księżną Kingę, jest to jedno z ważniejszych miejsc pielgrzymowania w południowej Polsce. Będąc w tym mieście warto zajrzeć do parku wodnego „Stawy” i podziwiać niezwykle urokliwe bobrowisko.

 

Cieniawa

Cieniawa to wieś położona w gminie Grybów na wysokości 330 m n.p.m. przy drodze krajowej Nowy Sącz – Grybów – Gorlice. Główną atrakcją miejscowości jest stacja narciarska Cieniawa-Ski z trzema wyciągami narciarskimi i trasami o zróżnicowanych poziomach trudności.

 

Sienna

Sienna zaprasza wszystkich miłośników wodnego szaleństwa na Jeziorze Rożnowskim. Moc atrakcji czeka tu na amatorów żeglowania po „sądeckim morzu”. Niedaleko stąd do Gródka nad Dunajcem, który stanowi lokalne centrum żeglarsko-wypoczynkowe. Warto wybrać się na wycieczkę po powstałym w latach 40. sztucznym jeziorze. Koniecznie trzeba z bliska obejrzeć „małpią wyspę” – rezerwat ptasi otoczony wodną tonią. W Siennej na miłośników przyrody czeka też ścieżka przyrodnicza oraz bogate w faunę i florę lasy.