Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wydarzenia i aktualności

Obrazek: Nagroda starosty dla wolontariuszy – zgłoś kandydata!
Nagroda starosty dla wolontariuszy – zgłoś kandydata!
7 czerwca 2023 r.

Do końca czerwca 2023 r. można przesyłać zgłoszenia do konkursu starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego pod nazwą Sądeckie Oblicza Wolontariatu. Konkurs ustanowiony jest przez Zarząd Powiatu Nowosądeckiego w zakresie wspierania i promocji organizacji pozarządowych i wolontariatu.

Obrazek: Burze, deszcz i wiatr
Burze, deszcz i wiatr
7 czerwca 2023 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 12:00 do 21:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 65 km/h. Lokalnie drobny grad.

Obrazek: Pożar w Domu Dziecka w Klęczanach
Pożar w Domu Dziecka w Klęczanach
6 czerwca 2023 r.

Dzisiaj w nocy doszło do pożaru w jednym z pokoi w powiatowym Domu Dziecka w Klęczanach. Ogień szybko rozprzestrzenił się na kolejne pomieszczenia. Na miejsce przybyły jednostki OSP i pożar został opanowany. Dzieci i opiekunowie zostali ewakuowani do pobliskiego Domu Pomocy Społecznej – nikomu nic się nie stało.

Obrazek: Gwałtowne wzrosty poziomu wody
Gwałtowne wzrosty poziomu wody
6 czerwca 2023 r.

Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 14:00 do 23:00 w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody.

Obrazek: Odszedł wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Ryszard Poradowski
Odszedł wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Ryszard Poradowski
6 czerwca 2023 r.

Dzisiaj, w wieku 66 lat, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł dr Ryszard Poradowski - wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego.

Obrazek: Możliwe burze i silne opady deszczu
Możliwe burze i silne opady deszczu
6 czerwca 2023 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 14:00 do 21:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Lokalnie możliwy drobny grad.

Obrazek: Służby przygotowane do wakacji
Służby przygotowane do wakacji
5 czerwca 2023 r.

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Rozmawiano m.in. o przygotowaniu służb, inspekcji i straży do zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym.

Obrazek: ZS w Starym Sączu: w zdrowym ciele, zdrowy duch
ZS w Starym Sączu: w zdrowym ciele, zdrowy duch
5 czerwca 2023 r.

Superfoods to super żywność charakteryzująca się wysoką zawartością składników odżywczych, witamin, błonnika i antyoksydantów. Zaliczamy do niej głównie owoce i warzywa m.in. aloes, jagody goji, acai, marakuję, granat, chlorellę, amarantus, aronię i wiele innych.

Obrazek: Spadek temperatury powietrza
Spadek temperatury powietrza
2 czerwca 2023 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że od godz. 01:00 do godz. 06:00 dnia 3 czerwca 2023 r. lokalnie prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 2ºC, przy gruncie do -3 ºC.

Obrazek: MOS: Igrzyska Młodzieży Szkolnej
MOS: Igrzyska Młodzieży Szkolnej
1 czerwca 2023 r.

Zakończyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Obrazek: Majówka w Podegrodziu
Majówka w Podegrodziu
1 czerwca 2023 r.

Wczoraj w Podegrodziu odbyła się uroczysta majówka zorganizowana przez Stowarzyszenie Krzewienia Kultu św. Stanisława Papczyńskiego. Na scenie zaprezentowały się zespoły i soliści pięknie wykonujący pieśni maryjne.

Obrazek: Dzień Dziecka
Dzień Dziecka
1 czerwca 2023 r.
Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski życzy wszystkim dzieciom – tym małym i dużym – w dniu ich święta - słońca, dziecięcej beztroski i miłości.
 
Obrazek: ZS w Starym Sączu: ekologiczna szkoła z klimatem
ZS w Starym Sączu: ekologiczna szkoła z klimatem
1 czerwca 2023 r.

Zespół Szkół w Starym Sączu po raz drugi zorganizował Piknik ekologiczny połączony z Dniem Otwartym szkoły. W tym roku piknik przebiegał pod hasłem „Ekologiczna szkoła z klimatem”. W wydarzeniu wzięło udział ponad 600 uczniów, w tym ponad 300 uczniów ze szkół podstawowych.

Obrazek: Rodziny zastępcze dają dzieciom miłość i możliwości rozwoju
Rodziny zastępcze dają dzieciom miłość i możliwości rozwoju
31 maja 2023 r.

W Krakowie odbył się II Małopolski Kongres Rodzinnej Pieczy Zastępczej. W spotkaniu wziął m.in. udział wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk i Halina Hajtek – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu.

Obrazek: ZSP w Krynicy-Zdroju: uczcili patrona szkoły
ZSP w Krynicy-Zdroju: uczcili patrona szkoły
31 maja 2023 r.

Piękna pogoda, zniewalające widoki, artystyczne doznania i wspólna zabawa - tak przebiegał  XI Powiatowy Rajd im. Jana Pawła II „Pilnujcie mi tych szlaków”, zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju i UKS Arkus pod honorowym patronatem Marka Kwiatkowskiego - starosty nowosądeckiego.

Obrazek: PMDK: śpiewali chóralnie
PMDK: śpiewali chóralnie
31 maja 2023 r.

Na deskach starosądeckiego kina Sokół odbył się XXI Powiatowy Konkurs Zespołów Wokalnych i Chórów pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Imprezę zorganizował Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, a prowadził ją dyrektor PMDK Krzysztof Szewczyk.

Obrazek: PMDK: rozśpiewane klasy
PMDK: rozśpiewane klasy
30 maja 2023 r.

Pracownicy Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu przeprowadzili kolejny konkurs. Tym razem był to XIX Powiatowy Konkurs Rozśpiewanych Klas pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Imprezę otworzył i czuwał nad jej przebiegiem dyrektor PMDK Krzysztof Szewczyk.

Obrazek: ZSP w Krynicy-Zdroju: jesteśmy w prestiżowym gronie trzech szkół w Polsce!
ZSP w Krynicy-Zdroju: jesteśmy w prestiżowym gronie trzech szkół w Polsce!
30 maja 2023 r.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju znalazł się w gronie trzech szkół w Polsce nagrodzonych w III edycji Konkursu Biura Informacji Kredytowej Score Hunter Junior!

Obrazek: Dzień Działacza Kultury
Dzień Działacza Kultury
29 maja 2023 r.

Z okazji obchodzonego dzisiaj Dnia Działacza Kultury, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski skierował słowa uznania do wszystkich pracowników domów kultury, świetlic, bibliotek, a także do członków stowarzyszeń i organizacji skupiających artystów i animatorów kultury.

Obrazek: Starosta z Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej
Starosta z Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej
29 maja 2023 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski został odznaczony Srebrnym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej przyznanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Medal został wręczony podczas obchodów 32. rocznicy powołania Straży Granicznej i 22. rocznicy sformowania struktur Straży Granicznej w Kielcach.

1 2 3 4
. . .
385

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...