Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wydarzenia i aktualności

Obrazek: Drugi stopień zagrożenia
Drugi stopień zagrożenia
17 maja 2021 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 18:00 do jutra (18 maja 2021 r.) do godz. 18:00 w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu w zlewniach: Skawy, Raby, Dunajca, Ropy, mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły oraz zlewnia Dunaju w granicach państwa, spodziewany jest wzrost poziomu wody do strefy stanów wysokich, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Obrazek: Dzisiaj ruszyła rekrutacja do szkół powiatowych
Dzisiaj ruszyła rekrutacja do szkół powiatowych
17 maja 2021 r.

Od dzisiaj uczniowie klas ósmych mogą w systemie wybrać szkołę ponadpodstawową i złożyć  dokumenty do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. W szkołach powiatowych czeka na uczniów ponad dwa tysiące miejsc i duży wybór klas z innowacjami (Rekrutacja | Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu (nowosadecki.pl)

Obrazek: Ponad 74 tysiące złotych na zakup komputerów
Ponad 74 tysiące złotych na zakup komputerów
17 maja 2021 r.

Ponad 74,6 tysiąca złotych otrzymał Powiat Nowosądecki na zakup sprzętu komputerowego do nauki zdalnej dla uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki. Promesę odebrała Bożena Mynarek, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Obrazek: Będzie padał deszcz
Będzie padał deszcz
17 maja 2021 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 18:00  do jutra (18 maja 2021 r.) do godz. 14:00 prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana całkowita suma opadów od 30 mm do 50 mm.

Obrazek: Tysiące złotych na zakup strażackiego sprzętu
Tysiące złotych na zakup strażackiego sprzętu
15 maja 2021 r.

Dzisiaj w Stróżach odbył się Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP w Grybowie. W spotkaniu uczestniczyli m.in. senator RP Wiktor Durlak, wojewoda małopolski Łukasz Kmita i wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk.

Obrazek:  Mogą zawyć syreny
Mogą zawyć syreny
14 maja 2021 r.

W dniach 17 – 21 maja 2021 r. na terenie całego kraju odbędzie się ćwiczenie RENEGADE/SAREX-20 z wykorzystaniem systemów alarmowania wojsk i ludności cywilnej.

Obrazek: Możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wody
Możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wody
14 maja 2021 r.

Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, że od dzisiaj do jutra (15 maja 2021 r.) do godz. 09:00 w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia.

Obrazek: ZS w Marcinkowicach: zielona taktyka
ZS w Marcinkowicach: zielona taktyka
14 maja 2021 r.

Adrenalina, odwaga, sprawność, niezwykła czujność i determinacja to cechy dobrego żołnierza. Uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół w Marcinkowicach odbywają zajęcia praktyczne w najróżniejszych sceneriach: w terenach leśnych, w budynkach, na strzelnicy, w powietrzu i w wodzie.

Obrazek: Od jutra bez maseczek na świeżym powietrzu
Od jutra bez maseczek na świeżym powietrzu
14 maja 2021 r.

Od jutra (15 maja) nie trzeba będzie nosić maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kościele, w kinie czy teatrze.

Obrazek: Burze, deszcz i wiatr
Burze, deszcz i wiatr
14 maja 2021 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 12:30  do 22:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

Obrazek: Jak wybrać szkołę? Webinarium dla ósmoklasistów
Jak wybrać szkołę? Webinarium dla ósmoklasistów
13 maja 2021 r.

Dzisiaj o godz. 17 pod adresem https://www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja ósmoklasiści będą mogli wysłuchać webinarium dotyczącego działania Systemu naboru elektronicznego firmy VULCAN.

Obrazek: ZSP w Krynicy-Zdroju: od szkolenia do zatrudnienia
ZSP w Krynicy-Zdroju: od szkolenia do zatrudnienia
13 maja 2021 r.

Magdalena Gruca, Emilia Sajdak, Julia Ryba, Magdalena Skraba, Julia Pawłowska oraz Zuzanna Sroka z klasy I Technikum hotelarskiego zakwalifikowały się do udziału w ogólnopolskiej kampanii pod hasłem „Kwalifikacje 2025+” i otrzymały bezpłatnie voucher umożliwiający podejście do certyfikowanego egzaminu z kwalifikacji VCC: Kompetencje społeczne.

Obrazek: Możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wody
Możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wody
13 maja 2021 r.

Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 12:00 do jutra (14 maja 2021 r. ) do godz. 09:00 w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia.

Obrazek: Burze, deszcz i wiatr
Burze, deszcz i wiatr
13 maja 2021 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 12:00  do 24:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

Obrazek: Rusza piłkarska liga pod patronatem starosty
Rusza piłkarska liga pod patronatem starosty
12 maja 2021 r.

Rozpoczynają się rozgrywki sportowe ligi piłkarskiej. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski objął imprezę honorowym patronatem.

Obrazek: Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych
Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych
12 maja 2021 r.

Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Z tej okazji, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podziękował za ich pracę.

Obrazek: LO w Starym Sączu: bogata i innowacyjna oferta nauczania
LO w Starym Sączu: bogata i innowacyjna oferta nauczania
12 maja 2021 r.

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu stawia na rozwój i innowacje. Szkoła będzie rekrutować do czterech oddziałów i stawia sobie za cel przygotowanie uczniów do twórczego i odpowiedzialnego życia, poprzez kształcenie umysłów i charakterów, tak, aby potrafili łączyć poszanowanie uniwersalnych wartości z wyzwaniami współczesnego świata.

Obrazek: ZSP w Krynicy-Zdroju: wytańczyła złoto i poleci na Florydę!
ZSP w Krynicy-Zdroju: wytańczyła złoto i poleci na Florydę!
11 maja 2021 r.

Roksana Majda, uczennica klasy I LO (liceum o profilu medyczno-ratowniczym) w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju zdobyła złoty medal 4 MISTRZOSTW POLSKI CHEERLEADERS - Kielce 2021.

Obrazek: ZSZ w Grybowie: tutaj nauczysz się spawać i zdobędziesz zawód
ZSZ w Grybowie: tutaj nauczysz się spawać i zdobędziesz zawód
11 maja 2021 r.

W Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie kształcą się przyszli spawacze. Po zakończeniu nauki, młodzi ludzie mają fach w rękach. Obecnie w przemyśle, ok. 80% połączeń wykonuje się za pomocą technik spawalniczych. Zakłady zajmujące się produkcją konstrukcji spawanych oraz przedsiębiorstwa, w których spawanie jest procesem pomocniczym zgłaszają bardzo duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników z uprawnieniami do spawania.

 

Obrazek: Uważaj w lesie - trwa akcja szczepienia lisów
Uważaj w lesie - trwa akcja szczepienia lisów
7 maja 2021 r.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nowym Sączu informuje, że od dzisiaj do 14 maja 2021 r. będzie się odbywać wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie na terenie województwa Małopolskiego.

1 2 3 4
. . .
309

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...