Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wydarzenia i aktualności

Obrazek: Czeka nas dyskusja o rozwoju turystyki i przedsiębiorczości na Sądecczyźnie
Czeka nas dyskusja o rozwoju turystyki i przedsiębiorczości na Sądecczyźnie
22 września 2021 r.

Dzisiaj w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu podpisano porozumienie pomiędzy Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu, PWSZ i Urzędem Miasta Nowego Sącza w sprawie organizacji konferencji „Sądecczyzna w perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2021-2027”. Ma się ona odbyć 21 października 2021 r. 

Obrazek: Dzięki współpracy młodzież poznaje ziemię kaszubską
Dzięki współpracy młodzież poznaje ziemię kaszubską
21 września 2021 r.

Przedstawiciele władz Powiatu Nowosądeckiego i Zespół Regionalny „Janczowioki” gościli na powiatowo-gminnych dożynkach w Strzepczu na zaproszenie władz Powiatu Wejherowskiego. Oba powiaty współpracują od 2017 roku.

Obrazek: ZSP Krynica-Zdrój: jesteśmy członkiem Polskiej Izby Hotelarzy!
ZSP Krynica-Zdrój: jesteśmy członkiem Polskiej Izby Hotelarzy!
21 września 2021 r.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju zasilił szeregi Polskiej Izby Hotelarzy, która zrzesza hotele i przedsiębiorców działających w branży hotelowej, ale również szkoły o profilu hotelarskim. ZSP Krynica aktywnie działa w środowisku lokalnym, szkoła należy do Nowosądeckiej Izby Turystycznej, Krynickiej Organizacji Turystycznej oraz Zrzeszenia Szkół Hotelarsko-Gastronomiczno-Turystycznych.

Obrazek: Uzyskaj bezpłatną pomoc prawną!
Uzyskaj bezpłatną pomoc prawną!
20 września 2021 r.

Zostały otwarte stacjonarne punkty nieodpłatnej  pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Nowosądeckiego. Skorzystaj z pomocy prawnika za darmo!

Obrazek: ZSP w Krynicy-Zdroju: moja wielka grecka przygoda!
ZSP w Krynicy-Zdroju: moja wielka grecka przygoda!
20 września 2021 r.

Uczniowie technikum hotelarskiego, gastronomicznego i budowlanego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju rozpoczęli drugi tydzień praktyk zawodowych w Grecji. Praktyki zakończą się uzyskaniem Certyfikatów Międzynarodowych Praktyk Zawodowych w ramach Projektu Erasmus+.

Obrazek: Uważaj w lesie - trwa akcja szczepienia lisów
Uważaj w lesie - trwa akcja szczepienia lisów
20 września 2021 r.

Od 24 września do 1 października 2021 r. na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie.

Obrazek: Rolnicy z Marcinkowic podziękowali za tegoroczne plony
Rolnicy z Marcinkowic podziękowali za tegoroczne plony
20 września 2021 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął udział w dożynkach parafialnych w Marcinkowicach.

Obrazek: Ponad 440 odbiorców bez prądu
Ponad 440 odbiorców bez prądu
17 września 2021 r.

Intensywne opady deszczu spowodowały uszkodzenie 11 stacji transformatorowych na liniach średniego napięcia. 444 odbiorców pozbawionych jest energii elektrycznej.

Obrazek: Ewakuacja uczniów szkoły w Królowej Polskiej
Ewakuacja uczniów szkoły w Królowej Polskiej
17 września 2021 r.

W wyniku intensywnych opadów deszczu zalane zostały podpiwniczenia Szkoły Podstawowej w Królowej Polskiej. Woda zalała też plac zabaw i boisko szkolne. Dyrektor szkoły zarządziła ewakuację uczniów. Odebrali ich rodzice.

Obrazek: Pogotowie przeciwpowodziowe i całodobowe dyżury w Grybowie
Pogotowie przeciwpowodziowe i całodobowe dyżury w Grybowie
17 września 2021 r.

Burmistrz Grybowa wprowadził dziś w mieście pogotowie przeciwpowodziowe. Działa Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego, w Urzędzie Miejskim w Grybowie wprowadzono całodobowe dyżury.

Obrazek: Deszczowy koniec tygodnia
Deszczowy koniec tygodnia
17 września 2021 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie przewiduje dziś do godz. 15 opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, a okresami silnym. Do tego czasu suma opadów może osiągnąć od 45 do 60 mm.

Obrazek: Pogotowie przeciwpowodziowe w gminie Łącko
Pogotowie przeciwpowodziowe w gminie Łącko
17 września 2021 r.

Intensywne opady deszczu spowodowały zniszczenia w infrastrukturze drogowej w gminie Łącko. Doszło też do lokalnych podtopień.

Obrazek: Uwaga! Możliwy wzrost poziomu wody w rzekach
Uwaga! Możliwy wzrost poziomu wody w rzekach
16 września 2021 r.

Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, iż jutro od godz. 4 do godz. 18 w obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów deszczu (punktowo także burzowych), spodziewane są wzrosty poziomu wody, lokalnie do strefy stanów wysokich.

Obrazek: Będzie padał deszcz, możliwe burze
Będzie padał deszcz, możliwe burze
16 września 2021 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie przewiduje jutro od godz. 4 do godz. 15 opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, a okresami silnym. Możliwe są też burze.

Obrazek: Uwaga! Zamknięta droga!
Uwaga! Zamknięta droga!
16 września 2021 r.

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że od 20 do 25 września na drodze powiatowej Łącko-Wola Kosnowa prowadzone będą prace związane z układaniem nowej nawierzchni bitumicznej.

Obrazek: Woda w Mystkowie zdatna do spożycia
Woda w Mystkowie zdatna do spożycia
13 września 2021 r.

Ponowne badanie próbek wody z sieci Urządzenia Wodociągowego Mystków II nie wykazało już obecności groźnych dla zdrowia bakterii z grupy coli.

Obrazek: Szkółki ginących zawodów. Muzyka ludowa, bibułkarstwo, malowanie na szkle
Szkółki ginących zawodów. Muzyka ludowa, bibułkarstwo, malowanie na szkle
13 września 2021 r.

 

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył dziś umowy 36 instruktorom, prowadzącym w powiecie nowosądeckim 63 szkółki ginących zawodów. Towarzyszyła mu dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Bożena Mynarek.

Obrazek: Nagrody dla zwycięzców festiwalu rockowego
Nagrody dla zwycięzców festiwalu rockowego
13 września 2021 r.

 

Milena Bodurka, Weronika Gumulak i Maria Jarosz – to zwycięzcy IV edycji Festiwalu Rockowego "Muzyka dla Wszystkich", który zakończył się w Centrum Kultury i Promocji Gminy w Łososinie Dolnej. Nagrody młodym wokalistkom wręczył starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który objął wydarzenie muzyczne honorowym patronatem.

Obrazek: Wielkie święto Lachów i Górali w Piwnicznej-Zdroju
Wielkie święto Lachów i Górali w Piwnicznej-Zdroju
10 września 2021 r.

 

Od spektakularnego korowodu z udziałem 50 zespołów regionalnych rozpoczął się w Piwnicznej-Zdroju Festiwal Lachów i Górali. W wydarzeniu wziął udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Obrazek: Wspólna komisja bezpieczeństwa - o odpadach i COVID-19
Wspólna komisja bezpieczeństwa - o odpadach i COVID-19
9 września 2021 r.

 

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się dziś posiedzenie Wspólnej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego. Obrady, realizowane w trybie on-line, prowadzili Edward Ciągło – członek Zarządu Powiatu i Ryszard Wąsowicz – kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

1 2 3 4
. . .
323

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...