Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wydarzenia i aktualności

Obrazek: Będzie ślisko
Będzie ślisko
5 marca 2021 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 16:30 do jutra (6 marca 2021 r.) do godz. 09:00 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -5°C, temperatura minimalna przy gruncie około -6°C.

Obrazek: ZSP w Krynicy-Zdroju: od piwnic aż po zielony dach
ZSP w Krynicy-Zdroju: od piwnic aż po zielony dach
5 marca 2021 r.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju mogli zobaczyć, w jaki sposób budowany jest Belmonte Hotel & Resort w tej miejscowości. Młodzież z klasy 2TBg w ramach umowy patronackiej z firmą Damian Piszczek „Piszczek Budownictwo” uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej.

Obrazek: Sądeckie Pogotowie Ratunkowe: będzie remont garażu
Sądeckie Pogotowie Ratunkowe: będzie remont garażu
5 marca 2021 r.

W najbliższym czasie rozpoczną się prace przy remoncie dużego budynku garażowego znajdującego się na terenie Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

Obrazek: Będzie padał śnieg
Będzie padał śnieg
4 marca 2021 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że jutro (5 marca 2021 r.) od godz. 03:00 do 15:00 prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm.

Obrazek: LO w Starym Sączu: dobrze sobie zaprojektowali szkołę
LO w Starym Sączu: dobrze sobie zaprojektowali szkołę
4 marca 2021 r.

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu po raz kolejny otrzymało certyfikat „Dobrze zaprojektowanej Szkoły” i znalazło się na mapie ogólnopolskich placówek, które podejmują ambitne wyzwania edukacyjne. To z kolei umożliwia uczniom odkrywanie pasji i twórcze doskonalenie kompetencji.

Obrazek: LO w Starym Sączu: Europa czeka!
LO w Starym Sączu: Europa czeka!
3 marca 2021 r.

Grecja, Hiszpania, Niemcy i Słowacja czekają na uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu. Wszystko za sprawą projektu LANGUAGE (O) LYMPICS w ramach programu ERASMUS+.

Obrazek: ZSP w Krynicy-Zdroju: budowlańcy chcą zawojować Europę!
ZSP w Krynicy-Zdroju: budowlańcy chcą zawojować Europę!
2 marca 2021 r.

Takich fachowców poszukuje się na rynku pracy. A absolwenci Technikum budowlanego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju będą mieli naprawdę wiele umiejętności.

Obrazek: Będzie mgła
Będzie mgła
2 marca 2021 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 23:00 do jutra (3 marca 2021 r.) do godz. 09:00 miejscami prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widoczność może wynosić do 100 m.

Obrazek: ZS w Łącku: możesz zostać kim zechcesz
ZS w Łącku: możesz zostać kim zechcesz
2 marca 2021 r.

Zespół Szkół w Łącku, podobnie jak inne szkoły prowadzone przez Powiat Nowosądecki, prowadzi właśnie nabór na dodatkowe kursy dające uczniom możliwość uzyskania zawodu.

Obrazek: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca 2021 r.

Kształcenie młodzieży z klas mundurowych Zespołu Szkół w Marcinkowicach odbywa się w duchu wartości patriotycznych.

Obrazek: ZSZ w Grybowie: uczniowie będą szlifować język obcy w Niemczech i na Litwie
ZSZ w Grybowie: uczniowie będą szlifować język obcy w Niemczech i na Litwie
1 marca 2021 r.

Dzięki takim wyjazdom mogą szlifować język angielski i niemiecki oraz poznawać nową kulturę. Mowa o projekcie ERASMUS+ „My culture in your school”, do którego przystąpił właśnie Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie.

Obrazek: ZS w Marcinkowicach: sporo adrenaliny i to nie przez klasówki
ZS w Marcinkowicach: sporo adrenaliny i to nie przez klasówki
1 marca 2021 r.

Od 12 lat w Zespole Szkół w Marcinkowicach szkolą młodych w komorach dymowych, na auto-złomach, na wodzie, w górach i w powietrzu. Mowa o uczniach z klas o profilu Pożarnictwo z elementami ratownictwa medycznego. Profesjonalną opiekę nad młodzieżą sprawuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Obrazek: LO w Grybowie: Łotysze przyjadą tu na praktyki?
LO w Grybowie: Łotysze przyjadą tu na praktyki?
26 lutego 2021 r.

Liceum Ogólnokształcące w Grybowie właśnie nawiązało współpracę z Technikum Budowlanym w Daugavpils na Łotwie. Umowę podpisali: dyrektor grybowskiego LO dr Tomasz Walicki oraz dyrektor Ināra Ostrovska w czasie konferencji prowadzonej poprzez platformę "Zoom".

Obrazek: ZSP w Krynicy-Zdroju: informatyka to kierunek nie tylko dla chłopców
ZSP w Krynicy-Zdroju: informatyka to kierunek nie tylko dla chłopców
26 lutego 2021 r.

Technikum informatyczne w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju to jeden z popularniejszych kierunków, wybierany głównie przez chłopców, ale również dziewczyny!

Obrazek: Zespół Szkół w Łącku: tu jest smakowicie!
Zespół Szkół w Łącku: tu jest smakowicie!
26 lutego 2021 r.

Nie tylko uczą się gotować, ale też tego, w jaki sposób podać posiłek, aby klient był zadowolony. Uczniowie klasy II Technikum żywienia i usług gastronomicznych Zespołu Szkół w Łącku przychodzą na zajęcia praktyczne i pod okiem Marii Pogwizd nabierają wprawy.

Obrazek: Możliwy wzrost poziomu wody w rzekach
Możliwy wzrost poziomu wody w rzekach
26 lutego 2021 r.

Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, że do jutra (27 lutego 2021r.) do godz. 12:00, w związku ze spływem wód roztopowych, a w nocy z 26 na 27 lutego również opadowo-roztopowych, spodziewane są dalsze wzrosty poziomu wody w strefie stanów wysokich, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Obrazek: ZS w Marcinkowicach: uczniów będą szkolić profesjonaliści z GOPR i WOPR
ZS w Marcinkowicach: uczniów będą szkolić profesjonaliści z GOPR i WOPR
25 lutego 2021 r.

Dzięki podpisanemu dzisiaj porozumieniu z GOPR i WOPR, uczniowie Zespołu Szkół w Marcinkowicach będą mieli zajęcia z profesjonalistami i osobami, które na co dzień zajmują się tematyką ratownictwa. To szczególnie ważne w klasach, w których realizowane są szkolenia z zakresu ratownictwa górskiego i wodnego.

Obrazek: Zespół Szkół w Łącku: murowali ściany
Zespół Szkół w Łącku: murowali ściany
25 lutego 2021 r.

Pomimo pandemii, w Zespole Szkół w Łącku odbywają się zajęcia praktyczne dla uczniów. Ostatnio młodzież z klasy IIb Technikum budowlanego uczyła się murować ściany pod okiem Macieja Wiktora.

Obrazek: ZSP w Krynicy-Zdroju: uczniowie przyjdą na gotowe
ZSP w Krynicy-Zdroju: uczniowie przyjdą na gotowe
25 lutego 2021 r.

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju trwają przygotowania do uruchomienia nowych kierunków. Właśnie dlatego powstaje pracownia logistyczna i matematyczno-geograficzna. Remonty są prowadzone dzięki środkom pozyskanym z budżetu Powiatu.

Obrazek: Dotacje na zabytki już przyznane!
Dotacje na zabytki już przyznane!
24 lutego 2021 r.

W tym roku na remonty zabytków było do wzięcia z budżetu Powiatu Nowosądeckiego 120 tysięcy złotych! Z pieniędzy mogły skorzystać osoby fizyczne lub jednostki organizacyjne posiadające tytuł prawny do zabytku.

1 2 3 4
. . .
301

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...