Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wydarzenia i aktualności

Obrazek: Uwaga! Możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wody
Uwaga! Możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wody
30 sierpnia 2021 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 13:10 do jutra (31 sierpnia 2021 r.) do godz. 12:00 w obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów deszczu, prognozowane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich.

Obrazek: Starosta wprowadza całodobowy dyżur i pogotowie przeciwpowodziowe
Starosta wprowadza całodobowy dyżur i pogotowie przeciwpowodziowe
30 sierpnia 2021 r.

W związku z obowiązującymi ostrzeżeniami meteorologicznymi i hydrologicznymi, starosta nowosądecki wprowadził na terenie Powiatu Nowosądeckiego pogotowie przeciwpowodziowe oraz zdecydował o uruchomieniu całodobowych dyżurów w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego dzisiaj od godziny 13:00 aż do odwołania.

Obrazek: Utrudnienia w ruchu w kilku gminach
Utrudnienia w ruchu w kilku gminach
30 sierpnia 2021 r.

Meldunek na godz. 12:00

MUSZYNA: w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do obsunięcia chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 971, które doprowadziło do odsłonięcia korpusu drogi. Masa skał i błota wywołała osuwisko, blokując tory kolejowe. Miejsce zdarzenia zabezpieczył Zarząd Dróg Wojewódzkich, zablokowany jest ruch pojazdów na skrajnym pasie od strony rzeki. Obecnie PKP udrażnia tory kolejowe. Pracownicy TAURON zabezpieczają zerwane częściowo kable linii energetycznej.

Obrazek: Kolejny zrzut wody
Kolejny zrzut wody
30 sierpnia 2021 r.

W związku z rosnącym napływem i wzrostem poziomu wody w zbiornikach Zarząd Elektrowni Wodnych w Czchowie i Rożnowie podjął decyzje o zwiększeniu zrzutu wody.

Obrazek: Podtopione drogi i domy
Podtopione drogi i domy
30 sierpnia 2021 r.

Meldunek na godz. 10

W związku z intensywnymi opadami deszczu, które występują na terenie Powiatu Nowosądeckiego gminy szacują straty i wprowadzają pogotowie przeciwpowodziowe.

Obrazek: Zwiększenie zrzutu wody
Zwiększenie zrzutu wody
30 sierpnia 2021 r.

W związku z dużymi opadami deszczu i wzrostem poziomu wody w zbiornikach, Zarząd Elektrowni Wodnych w Czchowie i Rożnowie podjął decyzje o zwiększeniu zrzutu wody.

Obrazek: Deszcz, podtopienia i przekroczenie stanów ostrzegawczych – II stopień zagrożenia
Deszcz, podtopienia i przekroczenie stanów ostrzegawczych – II stopień zagrożenia
30 sierpnia 2021 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że do jutra (31 sierpnia 2021 r.) do godz. 08:00 prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana całkowita suma opadu od 35 mm do 50 mm, lokalnie do 70 mm. Miejscami możliwe są również burze.

Obrazek: Marcinkowice: piknik w strugach deszczu
Marcinkowice: piknik w strugach deszczu
29 sierpnia 2021 r.

Opady deszczu nie przeszkodziły mieszkańcom Marcinkowic i całej gminy Chełmiec, aby przybyć na Rodzinny piknik zorganizowany na terenach Zespołu Szkół w Marcinkowicach. Na spotkaniu nie zabrakło starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego, pod patronatem którego odbywała się dzisiejsza impreza.

Obrazek: Wszyscy są zwycięzcami
Wszyscy są zwycięzcami
29 sierpnia 2021 r.

Pomimo padającego deszczu i niskiej jak na lato temperatury, w dzisiejszym rajdzie rowerowym Małopolska Tour wystartowało kilkuset zawodników. Zebrali się na starosądeckich błoniach i to właśnie stąd ruszyli dopingowani m.in. przez starostę nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Rajd wystartował po tym, jak radni wojewódzcy Marta Mordarska i Grzegorz Biedroń - jednocześnie prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, machnęli specjalnymi flagami.

Obrazek: Niebawem zamontują okna w nowej hali sportowej w Marcinkowicach
Niebawem zamontują okna w nowej hali sportowej w Marcinkowicach
27 sierpnia 2021 r.

Trwają prace przy budowie hali sportowej wraz ze strzelnicą w Marcinkowicach. Niebawem będą montowane okna. Zrobiona jest też część zadaszenia i pomieszczenia wewnątrz obiektu.

Obrazek: Powiat remontuje drogę w Koniuszowej zniszczoną przez żywioły
Powiat remontuje drogę w Koniuszowej zniszczoną przez żywioły
27 sierpnia 2021 r.

Trwa remont ponad kilometrowego odcinka drogi powiatowej w Koniuszowej (gmina Korzenna) zniszczonej podczas ulewnych deszczów i trąby powietrznej, która przeszła przez ten teren w czerwcu tego roku. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wraz z Zofią Niką - członkiem Zarządu Powiatu Nowosądeckiego sprawdzali na miejscu zaawansowanie prac.

Obrazek: Uwaga na oszustów! To nie urzędnicy do Was dzwonią!
Uwaga na oszustów! To nie urzędnicy do Was dzwonią!
25 sierpnia 2021 r.

Do pracowników Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu docierają informacje o nieuczciwych praktykach telemarketerów dzwoniących do mieszkańców naszego powiatu.

Obrazek: Powiat wspiera talenty wokalne!
Powiat wspiera talenty wokalne!
24 sierpnia 2021 r.

Zakończył się właśnie Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK. Impreza od 18 lat odbywa się na Sądecczyźnie. Dzisiaj ks. Andrzej Mulka – dyrektor Festiwalu i Milenia Małecka-Rogal - dyrektor artystyczna imprezy spotkali się ze starostą nowosądeckim Markiem Kwiatkowskim, żeby podziękować za finansowe wsparcie tego wydarzenia. W tegorocznej edycji SKOWRONECZKA wzięło udział kilkuset młodych wykonawców.

Obrazek: Ostrzeżenie hydrologiczne: dzisiaj II stopień zagrożenia
Ostrzeżenie hydrologiczne: dzisiaj II stopień zagrożenia
24 sierpnia 2021 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie zmieniło komunikat. Informuje, że dzisiaj do godz. 20:00 w obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów, spodziewane są wzrosty stanów wody z przekroczeniem stanów ostrzegawczych - na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, lokalnie o charakterze gwałtownym. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów alarmowych.

Obrazek: Uwaga! Zamknięta droga i brak objazdu
Uwaga! Zamknięta droga i brak objazdu
24 sierpnia 2021 r.

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że w dniach 25 - 28 sierpnia 2021 r. w godz. 8:00 - 17:00 prowadzone będą prace związane układaniem nowej nawierzchni na drodze powiatowej Łabowa - Łabowiec.

Obrazek: Możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wody w rzekach
Możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wody w rzekach
24 sierpnia 2021 r.

Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 07:30 do jutra (25 sierpnia 2021 r.) do godz. 20:00 w obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów, spodziewane są wzrosty stanów wody – na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, lokalnie o charakterze gwałtownym. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość punktowego przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Obrazek: Drugi stopień zagrożenia: będzie padać do godz. 17
Drugi stopień zagrożenia: będzie padać do godz. 17
24 sierpnia 2021 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj do godz. 17:00 prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana całkowita suma opadów wysokość opadu miejscami od 50 mm do 80 mm.

Obrazek: Bezpłatna mammografia w Krynicy-Zdroju
Bezpłatna mammografia w Krynicy-Zdroju
23 sierpnia 2021 r.

3 września 2021 r. w Krynicy-Zdroju panie z Powiatu Nowosądeckiego będą mogły wykonać bezpłatną mammografię (mobilna pracownia przy Pasażu Krynickim, ul. Kraszewskiego 1). Dotyczy to pań w wieku 50 - 69 lat, a badania będą prowadzone w godzinach 8.00 - 14.00.

Obrazek: Deszcz, wzrost poziomu wody w rzekach i podtopienia
Deszcz, wzrost poziomu wody w rzekach i podtopienia
23 sierpnia 2021 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj do godz. 20:00 prognozowane są opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadu miejscami od 30 mm do 40 mm, możliwe punktowe kumulacje opadów do 50 mm.

Obrazek:  Gołąbki z fasolą podbiły podniebienia jurorów
Gołąbki z fasolą podbiły podniebienia jurorów
22 sierpnia 2021 r.

Trwają Dni Jeziora Rożnowskiego. W ramach cyklu imprez, wczoraj odbyły się „Fasolowe Żniwa" w Rożnowie. Wziął w nich udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski - impreza odbywała się pod jego patronatem.

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...