Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wydarzenia i aktualności

Obrazek: Mystków: kolędnicy z nagrodami!
Mystków: kolędnicy z nagrodami!
21 stycznia 2024 r.

Dzisiaj w Mystkowie odbył się finał XX Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych „Sądeckie Kolędowanie”. W spotkaniu wziął udział m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który objął to wydarzenie swoim patronatem i wręczył nagrody najlepszym kolędnikom. Wszyscy wysłuchali też pięknego koncertu kolęd w wykonaniu połączonych w ten wieczór dwóch zespołów regionalnych: Skalnik i Mszalniczanie.

Obrazek: Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka
21 stycznia 2024 r.
Składamy serdecznie życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta! - Życzę zdrowia i radosnych chwil w gronie rodziny, a szczególnie podczas spotkań z wnukami! Niech dostrzegą okazywaną im miłość i poświęcany im czas - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Wszystkiego dobrego!
Obrazek: Wszystko po to, aby pomóc innym – impreza Stowarzyszenia „Serducho”
Wszystko po to, aby pomóc innym – impreza Stowarzyszenia „Serducho”
20 stycznia 2024 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się dzisiaj z członkami i sympatykami Stowarzyszenia Nowosądeckie Serducho, a także z mieszkańcami gminy Gródek nad Dunajcem. Okazją był Koncert Noworoczny w wykonaniu m.in. Kapeli Ciupaga, a także licytacje na rzecz osób potrzebujących prowadzone przez Stowarzyszenie Serducho. Impreza odbywała się w Gródku nad Dunajcem, a prowadził ją Rafał Maserak. Patronat nad wydarzeniem objął Jarosław Baziak – prezes Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin.

Obrazek: Dobra współpraca to gwarancja bezpieczeństwa
Dobra współpraca to gwarancja bezpieczeństwa
19 stycznia 2024 r.

Dzisiaj podsumowano działalność służb, inspekcji i straży działających na terenie Powiatu Nowosądeckiego w 2023 roku. Odbyło się to w ramach posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Gości przywitał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który dziękował za służbę komendantom i szefom jednostek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na Sądecczyźnie.

Obrazek: ZSP w Krynicy-Zdroju: umowa podpisana
ZSP w Krynicy-Zdroju: umowa podpisana
19 stycznia 2024 r.

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju Maria Aleksander-Pisz  podpisała umowę o współpracy z Zakładem Produkcyjno-Handlowo-Usługowym „Inex”, reprezentowanym przez prezesa Zarządu Pana Grzegorza Cinala.

Obrazek: Noworoczne spotkanie w  PTTK Oddział "Beskid" w Nowym Sączu
Noworoczne spotkanie w PTTK Oddział "Beskid" w Nowym Sączu
15 stycznia 2024 r.

Tradycyjnie, jak co roku, członkowie oraz działacze nowosądeckiego Oddziału PTTK „Beskid” spotykają się, aby wspólnie złożyć sobie noworoczne życzenia oraz podsumować miniony 2023 rok. W tegorocznym spotkaniu wziął udział Starosta Marek Kwiatkowski oraz Sekretarz Powiatu Nowosądeckiego Justyna Tokarczyk.

Obrazek: Sądeckie kolędowanie w Mystkowie
Sądeckie kolędowanie w Mystkowie
15 stycznia 2024 r.

W najbliższy weekend (20 – 21 stycznia 2024 r.) w Mystkowie odbędzie się jubileuszowy XX Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych „Sądeckie kolędowanie”.

Obrazek: Mistrzowie odebrali umowy - będą uczyć ponad 700 młodych ludzi!
Mistrzowie odebrali umowy - będą uczyć ponad 700 młodych ludzi!
12 stycznia 2024 r.

Ponad 420 tysięcy złotych – tyle w tym roku Zarząd Powiatu Nowosądeckiego przeznaczył na prowadzenie Szkółek Ginących Zawodów. To ewenement na skalę kraju! Obecnie w Powiecie Nowosądeckim działa 89 szkółek, w których łącznie uczy się ponad 700 osób. Pracuje z nimi 57 instruktorów. Liczba godzin w tygodniu - 271. Dzisiaj podpisano umowy z osobami prowadzącymi szkółki. 

Obrazek: Leśnicy i samorządowcy podpisali porozumienia
Leśnicy i samorządowcy podpisali porozumienia
12 stycznia 2024 r.

Szefowie poszczególnych Nadleśnictw spotkali się dzisiaj ze starostą nowosądeckim Markiem Kwiatkowskim i wicestarostą Antonim Koszykiem, aby podpisać porozumienia w sprawie nadzoru nad lasami.

Obrazek: Można już aplikować w konkursach „SĄDECKIE”
Można już aplikować w konkursach „SĄDECKIE”
12 stycznia 2024 r.

Zapraszamy organizacje pozarządowe do składania wniosków w konkursach otwartych pod wspólna nazwą „SĄDECKIE”. Zarząd Powiatu Nowosądeckiego na ostatnim posiedzeniu, 10 stycznia br., podjął decyzję o uruchomieniu naboru do konkursów otwartych  dla organizacji pozarządowych.

Obrazek: ZSP w Krynicy-Zdroju: budynek szkoły już po termomodernizacji – jest pięknie i ciepło!
ZSP w Krynicy-Zdroju: budynek szkoły już po termomodernizacji – jest pięknie i ciepło!
11 stycznia 2024 r.

Budynek szkoły wygląda wspaniale! Pod koniec grudnia 2023 r. została zakończona termomodernizacja całego obiektu Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju. To największa placówka prowadzona przez Powiat Nowosądecki. Obecnie uczęszcza do niej ponad 800 uczniów.

Obrazek: „Promyk” z nagrodą
„Promyk” z nagrodą
10 stycznia 2024 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się z podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez Stowarzyszenie Rodziców, Przyjaciół, Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Promyk”. Stowarzyszenie od wielu lat działa w Gostwicy pod kierunkiem Urszuli Potoniec-Mędoń.

Obrazek: EKO rozmowy
EKO rozmowy
10 stycznia 2024 r.

W Starostwie Powiatowym trwa opracowywanie strategii dotyczących realizacji projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA.

Obrazek: Mróz nadal trzyma
Mróz nadal trzyma
10 stycznia 2024 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od dzisiaj do jutra (11 stycznia 2024 r.) do godz. 9:00 prognozuje się temperaturę minimalną w nocy 10/11.01 od -17 ºC do -15ºC, lokalnie spadek do -19ºC.

Obrazek: Brak prądu
Brak prądu
9 stycznia 2024 r.

Uszkodzenie na linii średniego napięcia jest przyczyną braku prądu w gminie Łososina Dolna. Bez prądu pozostaje ponad 40 odbiorców.

Obrazek: Będzie duży mróz!
Będzie duży mróz!
8 stycznia 2024 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 20:00 do środy (10 stycznia 2024 r.) do godz. 10:00 prognozuje się temperaturę minimalną w nocy 08/09.01 od -20 ºC do -15ºC, lokalnie w obniżeniach terenu do -24 ºC, w nocy 09/10.01 temperatura minimalna od -17ºC do -13ºC, lokalnie obniżeniach do -20ºC. Temperatura maksymalna w dzień od -11ºC do -7ºC. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h.

Obrazek: Starosta zagrał na… kowadle!
Starosta zagrał na… kowadle!
7 stycznia 2024 r.

To był piękny koncert! Dzisiaj w hali sportowej Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach odbył się koncert w wykonaniu Parafialnej Orkiestry Dętej w Marcinkowicach, z którą wystąpił również Zespół Regionalny Jakubkowianie i zespół muzyczny Oremus. Wykonawcy zaprezentowali kolędy, ale też utwory muzyki rozrywkowej.

Obrazek: Opady marznącego deszczu i gołoledź
Opady marznącego deszczu i gołoledź
5 stycznia 2024 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 22:00 do jutra (6 stycznia 2024 r.) do godz. 08:00 prognozuje się miejscami słabe opady marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź.

Obrazek: ZS w Marcinkowicach: mundury i sprzęt wojskowy trafiły do uczniów
ZS w Marcinkowicach: mundury i sprzęt wojskowy trafiły do uczniów
5 stycznia 2024 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski przekazał dzisiaj uczniom Oddziału Przygotowania Wojskowego w Zespole Szkół w Marcinkowicach sprzęt i umundurowanie zakupione dzięki dotacji z Ministerstwa Obrony Narodowej.

Obrazek: Opady deszczu i mróz – będzie ślisko
Opady deszczu i mróz – będzie ślisko
4 stycznia 2024 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że jutro (5 stycznia 2024 r.)  od godz. 1 do godz. 09:00 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu powodujących ich oblodzenie.

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...