Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wydarzenia i aktualności

Obrazek: Możliwy gwałtowny wzrost poziomu wody w rzekach
Możliwy gwałtowny wzrost poziomu wody w rzekach
15 maja 2023 r.

Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, iż dziś do godz. 12 w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu w zlewni górnego Dunajca i Popradu spodziewane są wzrosty poziomu wody miejscami gwałtowne. Punktowo na tatrzańskich dopływach Dunajca istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

 

Obrazek: 40 lat Druzbacki w Podegrodziu. Nagrody rozdane
40 lat Druzbacki w Podegrodziu. Nagrody rozdane
14 maja 2023 r.

Już po raz 40. odbyła się Druzbacka – konkurs muzyk, instrumentalistów, śpiewaków ludowych i drużbów weselnych. Trwające pięć dni wydarzenie zakończyło się dzisiaj. Nagrody zwycięzcom wręczył starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Towarzyszyli mu przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec i dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Bożena Mynarek.

Obrazek: Doroczne święto łąckich sadowników
Doroczne święto łąckich sadowników
14 maja 2023 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął dziś udział w obchodach Święta Kwitnącej Jabłoni w Łącku. Towarzyszył mu przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec. – Pierwszy krok do zbiorów mamy już za sobą, bowiem sady obsypały się kwiatami – mówił starosta. – Teraz trzeba liczyć na dobrą pogodę, by zebrać owoce.

Obrazek: Złote Jabłka Sądeckie z okazji strażackiego święta
Złote Jabłka Sądeckie z okazji strażackiego święta
13 maja 2023 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął dziś udział w uroczystych obchodach Powiatowego Dnia Strażaka. Na placu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu wręczył Złote Jabłka Sądeckie strażakom ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, ratującym ofiary trzęsienia ziemi, które nawiedziło Turcję 6 lutego 2023 r.

Obrazek: Astro Centrum w Chełmcu oficjalnie otwarte!
Astro Centrum w Chełmcu oficjalnie otwarte!
12 maja 2023 r.

W Chełmcu otwarto wczoraj część usługową Astro Centrum – okazałego budynku, tworzącego wraz z sąsiednią pływalnią nowoczesny kompleks z atrakcjami zarówno dla mieszkańców Sądecczyzny, jak i turystów.

 

Obrazek: Rusza nabór do kolejnych Oddziałów Przygotowania Wojskowego
Rusza nabór do kolejnych Oddziałów Przygotowania Wojskowego
12 maja 2023 r.

Zespół Szkół w Marcinkowicach, decyzją Ministra Obrony Narodowej, otrzymał zgodę na uruchomienie kolejnych Oddziałów Przygotowania Wojskowego. W najbliższy poniedziałek rusza nabór do klas wojskowych. Rekrutacja potrwa do 30 maja i prowadzona będzie poprzez serwer naboru dostępny pod adresem:https://malopolska.edu.com.pl/Kandydat.

 

Obrazek: Nagrody z okazji Dnia bibliotekarza
Nagrody z okazji Dnia bibliotekarza
11 maja 2023 r.

Dzisiaj w Miejskim Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie odbyły się obchody Dnia bibliotekarza. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył wyróżniającym się bibliotekarzom nagrody i uhonorował ich Srebrnym Jabłkiem Sądeckim.

Obrazek: Chłopcy z Kamionki najlepsi w „nożną”
Chłopcy z Kamionki najlepsi w „nożną”
10 maja 2023 r.

12 zespołów zgłosiło się do udziału w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców. Wygrała drużyna z SP nr 1 w Kamionce Wielkiej w składzie: Szymon Gieniec, Mateusz Kocemba, Kacper Kruczek, Maciej Krupa, Dawid Matusik, Maxymilian Michalik, Łukasz Morański, Kacper Witnik, Bartosz Zając, Mikołaj Młotkowski.

Obrazek: Uwaga! Zamknięta droga w Kamionce Wielkiej
Uwaga! Zamknięta droga w Kamionce Wielkiej
10 maja 2023 r.

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że 13 maja 2023 r. w godz. 7:00 – 17:00 będą prowadzone prace związane z remontem drogi powiatowej Kamionka Wielka – Kamionka Wielka w miejscowości Kamionka Wielka. W związku z tym, droga ta będzie zamknięta dla ruchu na odcinku od posesji nr 186 do posesji nr 574.

Obrazek: Spadek temperatury
Spadek temperatury
10 maja 2023 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 23:00 do jutra (11 maja 2023 r.) do godz. 07:00 prognozowany jest spadek temperatury powietrza miejscami do -1°C, przy gruncie do około -3°C.

Obrazek: ZSP w Nawojowej: dziewczyny zajęły I miejsce!
ZSP w Nawojowej: dziewczyny zajęły I miejsce!
10 maja 2023 r.

W rozegranym właśnie w powiatowym turnieju w piłce nożnej dziewcząt (Licealiada) wygrała drużyna z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej. Najlepszą zawodniczką turnieju została Julia Garncarczyk.

Obrazek: Spadek temperatury
Spadek temperatury
9 maja 2023 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od północy, do jutra (10 maja 2023 r.) do godz. 07:00 prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -1°C, przy gruncie lokalnie do -4°C.

Obrazek: ZS w Starym Sączu: mamy nowych baristów
ZS w Starym Sączu: mamy nowych baristów
9 maja 2023 r.

W Zespole Szkół w Starym Sączu zakończył się właśnie kurs baristy w ramach projektu „Rozwijanie oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”.

Obrazek: Sport pozwala na wszechstronny rozwój
Sport pozwala na wszechstronny rozwój
9 maja 2023 r.

Dzisiaj wiceprezes Polskiego Związku Sportów Saneczkowych Zbigniew Czoch spotkał się ze starostą nowosądeckim Markiem Kwiatkowskim i podziękował mu za propagowanie saneczkarstwa w województwie Małopolskim oraz promowanie utworzenia klasy ze specjalnością saneczkarską w Zespole Szkół w Marcinkowicach.

Obrazek: Zasady i terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
Zasady i terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
8 maja 2023 r.

15 maja rusza elektroniczna rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Właśnie wtedy uczniowie klas ósmych mogą zalogować się do systemu i wybrać placówkę, do której chcieliby się dostać.

Obrazek: Rusza program „Trenuj jak żołnierz”
Rusza program „Trenuj jak żołnierz”
8 maja 2023 r.

„Trenuj jak żołnierz” to rozszerzona wersja projektu „Trenuj z wojskiem”. W tej odsłonie każdy ochotnik może się zgłosić na 16-dniowe szkolenie wojskowe, które będzie prowadzone w formule zapoznania z wojskiem i nabycia podstawowych umiejętności wojskowych i obronnych.

Obrazek: Będzie zimno
Będzie zimno
8 maja 2023 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że od godz. 21:00 dnia 08.05.2023 r. do godz. 07:00 dnia 09.05.2023 r. prognozowany jest spadek temperatury powietrza poniżej 0°C. Temperatura minimalna od -2°C do 2°C, przy gruncie od -4°C do -1°C.

Obrazek: Majowe strzelanie
Majowe strzelanie
8 maja 2023 r.

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi Narodowej, Zarząd Powiatowy LOK w Nowym Sączu zorganizował i przeprowadził otwarte zawody strzeleckie z broni pneumatycznej i kulowej. W szranki stanęło ponad 80 uczestników.

Obrazek: ZS w Starym Sączu: krakowskim szlakiem ekonomicznym
ZS w Starym Sączu: krakowskim szlakiem ekonomicznym
8 maja 2023 r.

O tym, że uczniowie kształcący się w zawodzie technik ekonomista w starosądeckim Zespole Szkół zgłębiają wiedzę teoretyczną i wykorzystują ją w praktyce, wiadomo nie od dziś. Przekłada się to na 100% zdawalności podczas egzaminów zawodowych. Warto podkreślić, że najlepiej młody człowiek uczy się, gdy sam czegoś doświadcza. Nic więc dziwnego, że młodzież TE, oprócz spotkań ze specjalistami z branży, udziału w konkursach i olimpiadach, odbywa wycieczki zawodowe.

Obrazek: Komunikat dotyczący ptasiej grypy
Komunikat dotyczący ptasiej grypy
8 maja 2023 r.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie wydał komunikat dotyczący pojawienia się na terenie naszego kraju ognisk zjadliwej grypy ptaków tzw. „ptasiej grypy” (HPAI).

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...