Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wydarzenia i aktualności

Obrazek: Oddajmy hołd bohaterom: 83. rocznica wybuchu II Wojny Światowej
Oddajmy hołd bohaterom: 83. rocznica wybuchu II Wojny Światowej
1 września 2022 r.

Mijają 83 lata od wybuchu II Wojny Światowej. Rozpoczęła się 1 września 1939 r. agresją sił III Rzeszy na Polskę, a zakończyła w Europie 8 maja 1945 r.

Obrazek: Zgłoś kandydata do Nagrody starosty w dziedzinie kultury
Zgłoś kandydata do Nagrody starosty w dziedzinie kultury
31 sierpnia 2022 r.

Do końca września tego roku można składać wnioski i zgłaszać kandydatów do Nagrody Starosty Nowosądeckiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Obrazek: Nagrody starosty dla sportowców – zgłoś kandydata!
Nagrody starosty dla sportowców – zgłoś kandydata!
31 sierpnia 2022 r.

30 września 2022 r. upływa termin składania wniosków o nagrody i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu.

Obrazek: Jak podnieść konkurencyjność podmiotów turystycznych
Jak podnieść konkurencyjność podmiotów turystycznych
30 sierpnia 2022 r.

Certyfikacja uzyskana od autoryzowanego podmiotu to skuteczny element marketingu i narzędzie wspierające przedsiębiorców turystycznych, którzy zmagają się z trudnościami z powodu pandemii, wzrostu kosztów prowadzenia działalności czy skutkami konfliktu w Ukrainie. Certyfikat Dobrych Praktyk Polskiej Organizacji Turystycznej ma pomóc nie tylko w budowaniu dobrych standardów i usług, ale również w podnoszeniu biznesowej konkurencyjności podmiotów działających w sektorze turystycznym.

Obrazek: Nauczyciele placówek powiatowych gotowi na nowy rok szkolny
Nauczyciele placówek powiatowych gotowi na nowy rok szkolny
30 sierpnia 2022 r.

Czterech nauczycieli otrzymało dzisiaj z rąk starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Gratulował im również Roman Potoniec – przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego. Dyrektorzy i nauczyciele spotkali się z władzami Powiatu na naradzie poprzedzającej rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Obrazek: Delegacja z Sądecczyzny w Wejherowie
Delegacja z Sądecczyzny w Wejherowie
29 sierpnia 2022 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec wrócili właśnie z wizyty w Powiecie Wejherowskim, który jest partnerem Powiatu Nowosądeckiego. Okazją do spotkania było m.in. uroczyste oddanie budynku Starostwa Powiatowego w Wejherowie po przebudowie i rozbudowie.

Obrazek: Uwaga! Zamknięta droga w Michalczowej
Uwaga! Zamknięta droga w Michalczowej
29 sierpnia 2022 r.

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że w dniach 30 i 31 sierpnia 2022 r. (wtorek i środa) oraz 3 września 2022 r. w godz. 7:00 – 17:00 będą prowadzone prace związane remontem drogi powiatowej nr 1448 K Tymowa – Łososina Dolna.

Obrazek: Grybów: woda zdatna do spożycia
Grybów: woda zdatna do spożycia
29 sierpnia 2022 r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu informuje, że Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Grybowie Sp. z o.o. zleciło pobranie próbek wody z sieci Wodociągu Publicznego w Grybowie w celu przeprowadzenia ponownych badań laboratoryjnych wody w zakresie przekroczonych parametrów tj. bakterii z grupy coli i mętności w wodzie do spożycia.

Obrazek: Wielkie emocje podczas spartakiady
Wielkie emocje podczas spartakiady
25 sierpnia 2022 r.

Wielkie emocje towarzyszyły spartakiadzie „Sprawni – niepełnosprawni”, która odbyła się dzisiaj w Muszynie. Puchary i medale wręczał zwycięzcom wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk i Jacek  Trawka – przedstawiciel UMiG Muszyna.

Obrazek: ZS w Marcinkowicach: wszystko gotowe na przyjęcie uczniów w internacie!
ZS w Marcinkowicach: wszystko gotowe na przyjęcie uczniów w internacie!
25 sierpnia 2022 r.

Pokoje są już umeblowane, łazienki gotowe, podobnie jak jadalnia i winda – nowy Internat w Zespole Szkół w Marcinkowicach czeka na uczniów. 51 miejsc dla młodzieży znajduje się na drugim piętrze budynku szkoły – przed laty właśnie w tym miejscu funkcjonował internat.

Obrazek: Będzie gorąco
Będzie gorąco
25 sierpnia 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 13:00 do soboty (27 sierpnia 2022 r.) do godz. 20:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 14°C do 17°C.

Obrazek: ZS w Marcinkowicach: trwa utwardzanie terenu
ZS w Marcinkowicach: trwa utwardzanie terenu
24 sierpnia 2022 r.

Przed nową halą sportową przy Zespole Szkół w Marcinkowicach trwa utwardzanie terenu i kładzenie kostki.

Obrazek: Burze, deszcz, grad, wiatr i podtopienia – II stopień zagrożenia
Burze, deszcz, grad, wiatr i podtopienia – II stopień zagrożenia
24 sierpnia 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 12:00 do godz. 24:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie w wyniku kumulacji do około 50 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo: 80%. Stopień zagrożenia: 2 stopień (w skali 3-stopniowej).

Obrazek: Ponad 3 tysiące osób bez wody
Ponad 3 tysiące osób bez wody
23 sierpnia 2022 r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu informuje, że wczoraj, w ramach nadzoru sanitarnego, zostały pobrane próbki wody z Wodociągu Publicznego w Grybowie. Sprawozdania cząstkowe z badań wody wykazały w punkcie poboru SUW „Park ” obecność bakterii grupy coli, obecność Escherichia coli; w punkcie poboru: Hydrofornia H1 obecność bakterii grupy coli; w punkcie poboru SUW „Równie ” przekroczenie parametru mętności.

Obrazek: Uwaga! Remont drogi w Michalczowej
Uwaga! Remont drogi w Michalczowej
23 sierpnia 2022 r.

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że w dniach 24 oraz 26 sierpnia (środa i piątek) w godz. 7:00 - 17:00 będą prowadzone prace związane z remontem drogi powiatowej nr 1448 K Tymowa - Łososina Dolna. W związku z tym droga ta będzie zamknięta dla ruchu w miejscowości Michalczowa.

Obrazek: Możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia
Możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia
23 sierpnia 2022 r.

Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 12:00 dnia 23.08.2022 r. do godz. 03:00 dnia 24.08.2022 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanów ostrzegawczych bądź alarmowych.

Obrazek: Do północy burze i mocny wiatr, możliwe gradobicie
Do północy burze i mocny wiatr, możliwe gradobicie
23 sierpnia 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, iż dziś od godz. 12 do północy prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 30 mm do 45 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

 

Obrazek: AGRO tradycyjnie w Nawojowej – tutaj po prostu trzeba być!
AGRO tradycyjnie w Nawojowej – tutaj po prostu trzeba być!
22 sierpnia 2022 r.

Rolnicy, ogrodnicy, hodowcy i wszyscy, których interesuje zdrowa żywność mają już zarezerwowane stoiska na wystawie AGRO Nawojowa. Impreza, która od wielu lat przyciąga tłumy wystawców i zwiedzających odbędzie się 3 i 4 września 2022 r. w stałym miejscu – właśnie w Nawojowej. Dodatkową atrakcją będą Dożynki Powiatowe i pokaz strzyżenia owiec.

Obrazek: Burze, deszcz i wiatr – II stopień zagrożenia!
Burze, deszcz i wiatr – II stopień zagrożenia!
22 sierpnia 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 10:00 do jutra (23 sierpnia 2022 r.) do godz. 01:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

Obrazek: Młodzi strażacy na boisku
Młodzi strażacy na boisku
21 sierpnia 2022 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Nowosądeckiego Romanem Potońcem wręczyli medale i puchary zwycięzcom IX Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Orlik 2022”, który odbył się wczoraj w Łącku i Jazowsku.

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...