Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wydarzenia i aktualności

Obrazek: Uwaga! Zamknięta droga w Michalczowej
Uwaga! Zamknięta droga w Michalczowej
29 sierpnia 2022 r.

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że w dniach 30 i 31 sierpnia 2022 r. (wtorek i środa) oraz 3 września 2022 r. w godz. 7:00 – 17:00 będą prowadzone prace związane remontem drogi powiatowej nr 1448 K Tymowa – Łososina Dolna.

Obrazek: Grybów: woda zdatna do spożycia
Grybów: woda zdatna do spożycia
29 sierpnia 2022 r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu informuje, że Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Grybowie Sp. z o.o. zleciło pobranie próbek wody z sieci Wodociągu Publicznego w Grybowie w celu przeprowadzenia ponownych badań laboratoryjnych wody w zakresie przekroczonych parametrów tj. bakterii z grupy coli i mętności w wodzie do spożycia.

Obrazek: Wielkie emocje podczas spartakiady
Wielkie emocje podczas spartakiady
25 sierpnia 2022 r.

Wielkie emocje towarzyszyły spartakiadzie „Sprawni – niepełnosprawni”, która odbyła się dzisiaj w Muszynie. Puchary i medale wręczał zwycięzcom wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk i Jacek  Trawka – przedstawiciel UMiG Muszyna.

Obrazek: ZS w Marcinkowicach: wszystko gotowe na przyjęcie uczniów w internacie!
ZS w Marcinkowicach: wszystko gotowe na przyjęcie uczniów w internacie!
25 sierpnia 2022 r.

Pokoje są już umeblowane, łazienki gotowe, podobnie jak jadalnia i winda – nowy Internat w Zespole Szkół w Marcinkowicach czeka na uczniów. 51 miejsc dla młodzieży znajduje się na drugim piętrze budynku szkoły – przed laty właśnie w tym miejscu funkcjonował internat.

Obrazek: Będzie gorąco
Będzie gorąco
25 sierpnia 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 13:00 do soboty (27 sierpnia 2022 r.) do godz. 20:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 14°C do 17°C.

Obrazek: ZS w Marcinkowicach: trwa utwardzanie terenu
ZS w Marcinkowicach: trwa utwardzanie terenu
24 sierpnia 2022 r.

Przed nową halą sportową przy Zespole Szkół w Marcinkowicach trwa utwardzanie terenu i kładzenie kostki.

Obrazek: Burze, deszcz, grad, wiatr i podtopienia – II stopień zagrożenia
Burze, deszcz, grad, wiatr i podtopienia – II stopień zagrożenia
24 sierpnia 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 12:00 do godz. 24:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie w wyniku kumulacji do około 50 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo: 80%. Stopień zagrożenia: 2 stopień (w skali 3-stopniowej).

Obrazek: Ponad 3 tysiące osób bez wody
Ponad 3 tysiące osób bez wody
23 sierpnia 2022 r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu informuje, że wczoraj, w ramach nadzoru sanitarnego, zostały pobrane próbki wody z Wodociągu Publicznego w Grybowie. Sprawozdania cząstkowe z badań wody wykazały w punkcie poboru SUW „Park ” obecność bakterii grupy coli, obecność Escherichia coli; w punkcie poboru: Hydrofornia H1 obecność bakterii grupy coli; w punkcie poboru SUW „Równie ” przekroczenie parametru mętności.

Obrazek: Uwaga! Remont drogi w Michalczowej
Uwaga! Remont drogi w Michalczowej
23 sierpnia 2022 r.

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że w dniach 24 oraz 26 sierpnia (środa i piątek) w godz. 7:00 - 17:00 będą prowadzone prace związane z remontem drogi powiatowej nr 1448 K Tymowa - Łososina Dolna. W związku z tym droga ta będzie zamknięta dla ruchu w miejscowości Michalczowa.

Obrazek: Możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia
Możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia
23 sierpnia 2022 r.

Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 12:00 dnia 23.08.2022 r. do godz. 03:00 dnia 24.08.2022 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanów ostrzegawczych bądź alarmowych.

Obrazek: Do północy burze i mocny wiatr, możliwe gradobicie
Do północy burze i mocny wiatr, możliwe gradobicie
23 sierpnia 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, iż dziś od godz. 12 do północy prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 30 mm do 45 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

 

Obrazek: AGRO tradycyjnie w Nawojowej – tutaj po prostu trzeba być!
AGRO tradycyjnie w Nawojowej – tutaj po prostu trzeba być!
22 sierpnia 2022 r.

Rolnicy, ogrodnicy, hodowcy i wszyscy, których interesuje zdrowa żywność mają już zarezerwowane stoiska na wystawie AGRO Nawojowa. Impreza, która od wielu lat przyciąga tłumy wystawców i zwiedzających odbędzie się 3 i 4 września 2022 r. w stałym miejscu – właśnie w Nawojowej. Dodatkową atrakcją będą Dożynki Powiatowe i pokaz strzyżenia owiec.

Obrazek: Burze, deszcz i wiatr – II stopień zagrożenia!
Burze, deszcz i wiatr – II stopień zagrożenia!
22 sierpnia 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 10:00 do jutra (23 sierpnia 2022 r.) do godz. 01:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

Obrazek: Młodzi strażacy na boisku
Młodzi strażacy na boisku
21 sierpnia 2022 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Nowosądeckiego Romanem Potońcem wręczyli medale i puchary zwycięzcom IX Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Orlik 2022”, który odbył się wczoraj w Łącku i Jazowsku.

Obrazek: Trzy groszki smakowały najbardziej!
Trzy groszki smakowały najbardziej!
20 sierpnia 2022 r.

Podczas Fasolowych żniw, które odbyły się dzisiaj w Rożnowie w ramach Dni Jeziora Rożnowskiego, nie zabrakło smakołyków zrobionych właśnie z fasoli. Na stołach pojawiły się nie tylko pasztety czy pierogi, ale również ciasta i nalewki z fasoli. Impreza, która przyciągnęła tłumy mieszkańców i turystów, odbyła się pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego.

Obrazek: Uwaga! Zamknięta droga!
Uwaga! Zamknięta droga!
19 sierpnia 2022 r.

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że w najbliższy poniedziałek, 22 sierpnia 2022 r., w godz. 7:00 - 17:00 będzie prowadzony remont drogi powiatowej nr 1573 K Nowy Sącz - Cieniawa.

Obrazek: Możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia
Możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia
19 sierpnia 2022 r.

Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, że do jutra (20 sierpnia 2022 r.) do godz. 07:00 w obszarach wystąpienia prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia.

Obrazek: Będzie upalnie - drugi stopień zagrożenia!
Będzie upalnie - drugi stopień zagrożenia!
19 sierpnia 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że od dzisiaj do jutra (20 sierpnia 2022 r.)  do godz. 20:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C.

Obrazek: Burze, silne opady deszczu i wiatr
Burze, silne opady deszczu i wiatr
19 sierpnia 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 13:00 do jutra (20 sierpnia 2022 r.) do godz. 04:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad.

Obrazek: Akcja WOPR i Policji nad Jeziorem Rożnowskim: kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
Akcja WOPR i Policji nad Jeziorem Rożnowskim: kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
18 sierpnia 2022 r.

Ratownicy z Sądeckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zorganizowali dzisiaj najmłodszych imprezę pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Patronat honorowy nad projektem objął starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Spotkanie odbyło się w siedzibie sądeckiego WOPR w Bartkowej Posadowej.

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...