Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wydarzenia i aktualności

Obrazek: Najlepsze prace artystów z Europy w starosądeckiej Galerii IMO
Najlepsze prace artystów z Europy w starosądeckiej Galerii IMO
8 grudnia 2023 r.

Dzisiaj w Galerii IMO w Starym Sączu odbył się wernisaż Biennale Via Carpatia 2024. Prezentacja obejmuje prace 48 młodych artystów z 12 krajów Europy, wyłonione z setek zgłoszeń przez jury 2. Międzynarodowego Biennale Via Carpatia. Wśród gości dzisiejszego spotkania był m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który wręczył jedną z głównych nagród.

Obrazek: 109. rocznica Bitwy Marcinkowickiej
109. rocznica Bitwy Marcinkowickiej
7 grudnia 2023 r.

Uczniowie Zespołu Szkół w Marcinkowicach świętowali 109. rocznicę Bitwy Marcinkowickiej. Pamięć o 6 grudnia 1914 roku to symbol odpowiedzialnego patriotyzmu oraz niezwykle głębokiego przywiązania do naszej małej ojczyzny.

Obrazek: Nagroda starosty dla Fundacji Sądeckiej
Nagroda starosty dla Fundacji Sądeckiej
6 grudnia 2023 r.

Zygmunt Berdychowski – pomysłodawca i założyciel Fundacji Sądeckiej podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego otrzymał od starosty Marka Kwiatkowskiego Złote Jabłko Sądeckie za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju kultury, dbania o dziedzictwo i tradycje regionalne.

Obrazek: Opady marznącego deszczu i gołoledź
Opady marznącego deszczu i gołoledź
6 grudnia 2023 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 13:00 do jutra (7 grudnia 2023 r.) do godz. 06:00 miejscami prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. 

Obrazek: Uwaga! Zła jakość powietrza!
Uwaga! Zła jakość powietrza!
6 grudnia 2023 r.

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska wprowadza I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza i wskazuje na wystąpienie przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 dla stężenia 24-godzinnego w dniu 6 grudnia 2023 r.

Obrazek: Mgły i szadź
Mgły i szadź
5 grudnia 2023 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 22:00 do jutra (6 grudnia 2023 r.) do godz. 09:00 prognozowane są mgły intensywnie osadzające szadź. Widzialność w zasięgu mgieł od 50 m do 200 m.  

Obrazek: Zawieje i zamiecie
Zawieje i zamiecie
4 grudnia 2023 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 18:00 do jutra (5 grudnia 2023 r.) do godz. 09:00 prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane słabymi opadami śniegu i wiatrem o średniej prędkości do 25km/h, w porywach do 55 km/h,  z południa.

Obrazek: Będzie ślisko
Będzie ślisko
1 grudnia 2023 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, iż w sobotę od godz. 2 do godz. 22 miejscami prognozowane są opady marznącego deszczu, powodujące gołoledź.

 

Obrazek: Uwaga! Przewidywane opady śniegu
Uwaga! Przewidywane opady śniegu
1 grudnia 2023 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, iż dziś od godz. 18 do godz. 3 w niedzielę prognozowane są opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 40 cm do 55 cm, wysoko w Karpatach do 65 cm. Najbardziej intensywnych opadów należy spodziewać się w sobotę.

 

Obrazek: Promocja Powiatu w Radiu RMF MAXX
Promocja Powiatu w Radiu RMF MAXX
1 grudnia 2023 r.

 

Ruszyła kampania Powiatu Nowosądeckiego w rozgłośniach radiowych RMF MAXX. Jest to kontynuacja letniej kampanii regionu, która ma na celu zachęcenie mieszkańców Polski do odwiedzenia Sądecczyzny i skorzystania z atrakcji jakie oferuje.

 

Obrazek: PCK dziękuje za wspieranie krwiodawców
PCK dziękuje za wspieranie krwiodawców
1 grudnia 2023 r.

- Wasze wieloletnie wspieranie krwiodawców w krzewieniu idei Polskiego Czerwonego Krzyża i ofiarności na rzecz drugiego człowieka zasługuje na uznanie – przekonywał podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego Andrzej Lis – prezes Oddziału Rejonowego PCK w Starym Sączu.

 

Obrazek: Sławomir Kmak – dobry dyrektor na trudne czasy
Sławomir Kmak – dobry dyrektor na trudne czasy
1 grudnia 2023 r.

Podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podziękował za ponad 12-letnią owocną pracę Sławomirowi Kmakowi – dyrektorowi Szpitala im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju. Do podziękowań, w imieniu radnych, dołączył przewodniczący Rady Roman Potoniec.

 

Obrazek: Pierwszy stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza
Pierwszy stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza
30 listopada 2023 r.

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska wprowadza I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza i wskazuje na wystąpienie przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 dla stężenia 24-godzinnego w dniu 30.11.2023 r.

 

Obrazek: Sportowcy i trenerzy z nagrodami starosty!
Sportowcy i trenerzy z nagrodami starosty!
28 listopada 2023 r.

 

18 osób związanych ze sportem otrzymało dzisiaj nagrody finansowe z rąk starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Tym samym dołączyły one do grona 47 sportowców i trenerów, którzy za swoje osiągnięcia zostali docenieni przez władze samorządu powiatowego. W sumie, w latach 2019 – 2023, Zarząd Powiatu przeznaczył na nagrody w tej dziedzinie 162 500 zł.

 

Obrazek: 15 ludzi kultury nagrodzonych przez starostę!
15 ludzi kultury nagrodzonych przez starostę!
28 listopada 2023 r.

 

15 kolejnych osób dołączyło w tym roku do grona ponad 60 mieszkańców Sądecczyzny, którzy przez ostatnie pięć lat otrzymali Nagrody Starosty w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury. W sumie Zarząd Powiatu przeznaczył na ten cel ponad 257 tysięcy złotych (2019 – 2023). Wśród nagrodzonych w tej kadencji było również 31 zespołów regionalnych i śpiewaczych.

 

Obrazek: Szlak na Kobylniczy Wierch nową atrakcją Sądecczyzny?
Szlak na Kobylniczy Wierch nową atrakcją Sądecczyzny?
28 listopada 2023 r.

Zwiększenie potencjału tutystycznego Sądecczyzny w aspekcie wykorzystania istniejącej sieci szlaków i dróg leśnych na trasie Łosie-Jaworzyna-Muszyna było tematem spotkania - debaty przedstawicieli Lasów Państwowych, samorządowców, Fundacji Pomyśl o Przyszłości i Rady Polskich Przedsiębiorców Globalnych. Spotkanie zostało zorganizowane przez starostę nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego z inicjatywy prezesa firmy FAKRO Pana Ryszarda Florka oraz w uzgodnieniu z Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Panem Pawłem Szczygłem.

 

Obrazek: Pierwszy stopień zagrożenia smogiem
Pierwszy stopień zagrożenia smogiem
28 listopada 2023 r.

 

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska wprowadza I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza i wskazuje na wystąpienie przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 dla stężenia 24-godzinnego w dniu 28.11.2023 r.

 

Obrazek: Uwaga! Przewidywane opady śniegu
Uwaga! Przewidywane opady śniegu
27 listopada 2023 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, iż od godz. 3 we wtorek do godz. 3 w środę prognozowane są opady śniegu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm.

Obrazek: Młodzi strażacy walczyli o puchar starosty
Młodzi strażacy walczyli o puchar starosty
27 listopada 2023 r.

195 zawodników wystartowało w XI Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Starosty Nowosądeckiego i Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nowym Sączu.

 

Obrazek: Wielkie święto Janczowioków
Wielkie święto Janczowioków
25 listopada 2023 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął dziś udział w uroczystych obchodach 15-lecia Zespołu Regionalnego Janczowioki i Małe Janczowioki. Towarzyszyła mu członek Zarządu Powiatu Zofia Nika. Uroczystość odbyła się w Dworze Muzycznym w Lipnicy Wielkiej.

1 2 3 4
. . .
398

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...