Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wydarzenia i aktualności

Obrazek: ZSP w Krynicy-Zdroju: uczą się w Italii!
ZSP w Krynicy-Zdroju: uczą się w Italii!
27 września 2022 r.

Uczniowie klas liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju od tygodnia przebywają we Włoszech, gdzie realizują Program Power (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój) „Z kompetencjami w świat”.

Obrazek: Kolejne pieniądze z programu Aktywna tablica
Kolejne pieniądze z programu Aktywna tablica
27 września 2022 r.

Powiat Nowosądecki pozyskał dofinansowanie w wysokości 56 tysięcy złotych dla czterech szkół powiatowych na zakup pomocy dydaktycznych z programu „Aktywna tablica”.

Obrazek: Weź udział w konkursie i wygraj!
Weź udział w konkursie i wygraj!
27 września 2022 r.

Ministerstwo Infrastruktury organizuje konkurs o nagrody Ministra Infrastruktury w polskiej kampanii Europejskiego Tygodnia Mobilności 2022. Jego celem jest nagrodzenie polskich miast i gmin za inicjatywy podejmowane w ramach kampanii.

Obrazek: 30 lat Nowosądeckiego Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA
30 lat Nowosądeckiego Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA
26 września 2022 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął udział w uroczystych obchodach jubileuszu 30-lecia Nowosądeckiego Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, organizacji łączącej funkcjonariuszy z całego świata.

 

Obrazek: Minister o Rządowej Tarczy Energetycznej
Minister o Rządowej Tarczy Energetycznej
23 września 2022 r.

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie, podczas którego Edward Siarka – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska i jednocześnie pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa mówił o Rządowej Tarczy Energetycznej.

Obrazek: Trwa konkurs na projekt maskotki Igrzysk Europejskich Małopolska 2023
Trwa konkurs na projekt maskotki Igrzysk Europejskich Małopolska 2023
19 września 2022 r.

Trwa konkurs na projekt maskotki Igrzysk Europejskich Małopolska 2023. Projekty można zgłaszać do 30 września do godz. 12, a udział w konkursie mogą wziąć dzieci w wieku 5 – 15 lat. Do wygrania są atrakcyjne nagrody – m.in. udział w otwarciu i zamknięciu Igrzysk, bilety VIP oraz oficjalne gadżety wydarzenia.  

Obrazek: Najlepiej zagrała Orkiestra Dęta z Piwnicznej-Zdroju
Najlepiej zagrała Orkiestra Dęta z Piwnicznej-Zdroju
19 września 2022 r.

Wczoraj w Korzennej odbył się VI Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych. Powiat Nowosądecki reprezentowała Zofia Nika – członek Zarządu Powiatu.

Obrazek: Druhowie z Librantowej świętują 20-lecie powstania jednostki
Druhowie z Librantowej świętują 20-lecie powstania jednostki
19 września 2022 r.

Druhowie z OSP Librantowa świętowali dzisiaj 20-lecie działalności. Podczas spotkania, które poprzedziła uroczysta msza św., poświęcono samochód, który od tej pory będzie służył strażakom.

Obrazek: Szkoła w Niskowej ma patrona
Szkoła w Niskowej ma patrona
19 września 2022 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął udział w uroczystościach związanych z nadaniem imienia ks. prof. Bolesława Kumora Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Niskowej.

Obrazek: 14 milionów na realizację pomysłów
14 milionów na realizację pomysłów
16 września 2022 r.

Do 30 września tego roku można składać projekty do szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Obrazek: Uczcili pamięć brytyjskich lotników
Uczcili pamięć brytyjskich lotników
16 września 2022 r.

Wczoraj w Lipnicy Wielkiej (gmina Korzenna) odbyły się uroczystości upamiętniające brytyjskich lotników, którzy zginęli w Wojnarowej. Wzięła w nich udział m.in. Rosemary Edmeads, córka brytyjskiego lotnika oraz płk Tom Blythe - attaché obrony Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce. Uczczono tym samym 78. rocznicę tragicznego lotu brytyjskiego samolotu halifax, który został zestrzelony nad Wojnarową.

Obrazek: Wybrali zwycięzców konkursu literackiego i plastycznego
Wybrali zwycięzców konkursu literackiego i plastycznego
16 września 2022 r.

W Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu odbył się finał oraz wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Literacko-Plastycznym „Poszukiwacze przygód Traper i Lukier odkrywają kolejne atrakcje Sądecczyzny” organizowanym pod honorowym patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego i burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka.

Obrazek: Usuń azbest z dachu – ostatnia szansa w tym roku!
Usuń azbest z dachu – ostatnia szansa w tym roku!
16 września 2022 r.

Osoby, które chcą usunąć azbest z dachów swoich domów mogą to zrobić bezpłatnie. Wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek i skontaktować się z pracownikami Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Trwa właśnie nabór. Wnioski złożone w Starostwie w terminie do 7 października mają szanse na realizację jeszcze w roku bieżącym.

Obrazek:  Bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku osteoporozy dla mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego
Bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku osteoporozy dla mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego
15 września 2022 r.

Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu organizuje akcję bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku osteoporozy dla mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego. Badanie densytometryczne jednego odcinka anatomicznego i poziomu witaminy D3 metabolit 25(OH) przeznaczone jest dla osób powyżej 50. roku życia.

Obrazek: Wawrzka: woda zdatna do picia
Wawrzka: woda zdatna do picia
15 września 2022 r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu informuje, że na zlecenie Spółki Wodociągowej w Wawrzce została pobrana próbka wody z urządzenia wodociągowego Wawrzka w punkcie poboru Szkoła Podstawowa w Wawrzce w celu przeprowadzenia ponownych badań laboratoryjnych wody w zakresie przekroczonego parametru tj. liczby bakterii grupy coli i liczby Escherichia coli.

Obrazek: Deszcz, burze, grad i wiatr
Deszcz, burze, grad i wiatr
15 września 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 14:00 do 22:00 prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 25 mm do 35 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 55 km/h. Możliwy grad.

Obrazek: Dzień Osób z Niepełnosprawnością
Dzień Osób z Niepełnosprawnością
14 września 2022 r.

Wczoraj w Gostwicy odbył się Dzień Osób z Niepełnosprawnością zorganizowany przez sądecki oddział ZUS. W spotkaniu wziął udział m.in. wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk.

Obrazek: Powiatowe Szkółki Ginących Zawodów są bardziej popularne
Powiatowe Szkółki Ginących Zawodów są bardziej popularne
13 września 2022 r.

Dzisiaj podpisano kolejne umowy na prowadzenie Szkółek Ginących Zawodów, dzięki którym kultywowane są tradycje naszego regionu. Zajęcia w szkółkach są finansowane z budżetu Powiatu Nowosądeckiego. W tym roku szkolnym zostało na to przeznaczone 330 tysięcy złotych. 

Obrazek: Kolejne krążki trafiły do Fonoteki Powiatowej
Kolejne krążki trafiły do Fonoteki Powiatowej
13 września 2022 r.

Do Powiatowej Fonoteki trafił dzisiaj dwupłytowy album CD. To już 174 płyta nagrana w naszym Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Starym Sączu. Tym razem krążki zawierają nagrania pieśni strzyganieckich  w wykonaniu chóru ze Strzygańca i chóru z Brzeznej.  

Obrazek: Rock w najlepszym wydaniu!
Rock w najlepszym wydaniu!
13 września 2022 r.

Piąta edycja rockowego festiwalu „Muzyka dla Wszystkich”, która odbyła się w miniony weekend w Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna przyciągnęła wykonawców z całej Polski. Przewodniczym jury oceniającego występy był wokalista Marek Piekarczyk, który na zakończenie imprezy dał krótki koncert. Gratulacje zwycięzcom składał m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

1 2 3 4
. . .
358

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...