Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wydarzenia i aktualności

Obrazek: Sądeckie Pogotowie Ratunkowe: remonty za milion złotych dobiegają końca
Sądeckie Pogotowie Ratunkowe: remonty za milion złotych dobiegają końca
17 sierpnia 2022 r.

Dobiegają końca remonty na terenie siedziby Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Cały teren przy ul. Śniadeckich zyskał już nowe ogrodzenie, a duży budynek, w którym mieszczą się garaże jest już po generalnej modernizacji. Koszt inwestycji przekracza milion złotych – środki pochodzą  z budżetu Pogotowia.

Obrazek: Burze i deszcz
Burze i deszcz
17 sierpnia 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 12:00 do 22:30 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć umiarkowane i silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

Obrazek: Możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia
Możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia
16 sierpnia 2022 r.

Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 12:00 do jutra (17 sierpnia 2022 r.) do godz. 01:00, w obszarach wystąpienia prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanu ostrzegawczego.

Obrazek: Turystyczne Skarby Małopolski – zgłoś kandydata
Turystyczne Skarby Małopolski – zgłoś kandydata
16 sierpnia 2022 r.

Ruszyła kolejna edycja konkursu Turystyczne Skarby Małopolski. Do 31 sierpnia można zgłaszać kandydatury w kilku kategoriach.

Obrazek: Uwaga! Upały do piątku!
Uwaga! Upały do piątku!
16 sierpnia 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 12:00 do piątku do 20:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C, w piątek (19 sierpnia 2022 r.) do 33°C, tylko w środę (16 sierpnia 2022 r.) miejscami chłodniej od 25°C do 28°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C.

Obrazek: Burze od południa - drugi stopień zagrożenia!
Burze od południa - drugi stopień zagrożenia!
16 sierpnia 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 12:00 do 24:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo: 80%. Stopień zagrożenia: 2 stopień (w skali 3-stopniowej).

Obrazek: Deszcz, burze, silny wiatr i grad
Deszcz, burze, silny wiatr i grad
12 sierpnia 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 23:00 do jutra (13 sierpnia 2022 r.) do godz. 22:00 prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 30 mm do 45 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 65 km/h. Możliwy grad.

Obrazek: Ekspresowa sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego
Ekspresowa sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego
12 sierpnia 2022 r.

Dzisiaj odbyła się sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego, którą prowadził przewodniczący Rady Roman Potoniec. Trwała pół godziny. Radni głosowali m.in. nad zmianami w budżecie i zmianami w  Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Nowosądeckiego.

Obrazek: Grybów: woda zdatna do picia
Grybów: woda zdatna do picia
12 sierpnia 2022 r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu informuje, że Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Grybowie Sp. z o. o. zleciło pobranie próbek wody z sieci Wodociągu Publicznego w Grybowie w celu przeprowadzenia ponownych badań laboratoryjnych wody w zakresie przekroczonych parametrów tj. bakterii z grupy coli, enterokoków kałowych, ogólnej liczby mikroorganizmów, mętności oraz zapachu w wodzie do spożycia.

Obrazek: Gwałtowne burze i silny wiatr. Możliwe gradobicie
Gwałtowne burze i silny wiatr. Możliwe gradobicie
11 sierpnia 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, iż dziś od godz. 14 do godz. 20 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami grad.

 

Obrazek: Weź udział w konkursie „Nasz zabytek”
Weź udział w konkursie „Nasz zabytek”
9 sierpnia 2022 r.

Można już składać propozycje zabytków, które zostaną odnowione. Pozwoli na to konkurs „nasz zabytek” organizowany przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę oraz Region Małopolski Banku Gospodarstwa Krajowego. Konkurs ma charakter regionalny i lokalny – jest skierowany do każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie i przywrócić świetność lokalnym zabytkom.

Obrazek: Rodaczka pomoże uchodźcom z Ukrainy załatwić urzędowe formalności
Rodaczka pomoże uchodźcom z Ukrainy załatwić urzędowe formalności
8 sierpnia 2022 r.

 

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski zdecydował o powierzeniu Viktorii Otsokolich obowiązków koordynatora ds. współpracy Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz jednostek organizacyjnych urzędu z obywatelami Ukrainy.

 

Obrazek: 75 lat OSP Krużlowa Wyżna – nowy wóz bojowy i podziękowania za ofiarną służbę
75 lat OSP Krużlowa Wyżna – nowy wóz bojowy i podziękowania za ofiarną służbę
8 sierpnia 2022 r.

Cztery Złote i cztery Srebrne Jabłka Sądeckie wręczył wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk zasłużonym druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Krużlowej Wyżnej.

Obrazek: Reprezentacja Słowacji zdobyła puchar starosty
Reprezentacja Słowacji zdobyła puchar starosty
8 sierpnia 2022 r.

 

Dziesięć drużyn z Polski, Ukrainy, Litwy i Słowacji rywalizowało o puchar starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego w międzynarodowym turnieju "Beskid Cup" w Starym Sączu. Najlepsza okazała się reprezentacja Słowacji. Drugie miejsce zdobyła drużyna Stali Rzeszów, trzecie przypadło w udziale Sandecji Nowy Sącz.

Obrazek: Dzięki wsparciu Powiatu wyprodukują więcej drewna opałowego
Dzięki wsparciu Powiatu wyprodukują więcej drewna opałowego
5 sierpnia 2022 r.

 

Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Nawojowej ponad trzykrotnie zwiększy produkcję drewna opałowego dzięki nowoczesnej piło łuparce, zakupionej ze środków Powiatu Nowosądeckiego. Pracy specjalistycznego sprzętu przyglądał się dziś starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

 

Obrazek: Woda w Grybowie skażona bakteriami z grupy coli
Woda w Grybowie skażona bakteriami z grupy coli
5 sierpnia 2022 r.

Badanie próbek wody z Wodociągu Publicznego w Grybowie wykazało obecność bakterii z grupy coli i enterokoków kałowych. W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu nakazał w trybie natychmiastowym przeprowadzenie niezbędnych zabiegów higieniczno-sanitarnych celem uzyskania wody bezpiecznej dla zdrowia.

 

Obrazek: Uwaga! Remont na drodze Tymowa- Łososina Dolna
Uwaga! Remont na drodze Tymowa- Łososina Dolna
1 sierpnia 2022 r.

Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu, 3 i 4 sierpnia od godz. 7 do godz. 17 prowadzone będą prace związane z remontem drogi powiatowej Tymowa-Łososina Dolna.

 

Obrazek: 2 stopień alarmowy BRAVO i 3 stopień CHARLIE w całym kraju
2 stopień alarmowy BRAVO i 3 stopień CHARLIE w całym kraju
1 sierpnia 2022 r.

Premier RP Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie w sprawie wprowadzenia trzeciego stopnia alarmowego CRP Charlie oraz drugiego stopnia alarmowego Bravo na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Obrazek: Wiceminister pod wrażeniem największej inwestycji sportowej w historii Powiatu
Wiceminister pod wrażeniem największej inwestycji sportowej w historii Powiatu
29 lipca 2022 r.

 

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się dziś z wiceministrem Sportu i Turystyki Andrzejem Gutem-Mostowym. Tematem spotkania były postępy prac przy budowie Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach oraz możliwości finansowania budowy nowoczesnego kompozytowego toru trenignowego dla saneczkarzy przy tutejszym Zespole Szkół.

 

Obrazek: Milion złotych na rewitalizację zabytku. Trzeba go tylko wskazać
Milion złotych na rewitalizację zabytku. Trzeba go tylko wskazać
27 lipca 2022 r.

 

Od 8 sierpnia do 5 września mieszkańcy Małopolski będą mogli zgłaszać swoje propozycje do konkursu "Nasz Zabytek". Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności zwycięski obiekt może zostać zrewaloryzowany i zaadaptowany zgodnie z pomysłem mieszkańców. Najlepszy projekt uzyska dofinansowanie o wartości miliona złotych od organizatora konkursu - Fundacji Most the Most.

 

1
. . .
3 4 5
. . .
358

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...