Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wydarzenia i aktualności

Obrazek: Trzy groszki smakowały najbardziej!
Trzy groszki smakowały najbardziej!
20 sierpnia 2022 r.

Podczas Fasolowych żniw, które odbyły się dzisiaj w Rożnowie w ramach Dni Jeziora Rożnowskiego, nie zabrakło smakołyków zrobionych właśnie z fasoli. Na stołach pojawiły się nie tylko pasztety czy pierogi, ale również ciasta i nalewki z fasoli. Impreza, która przyciągnęła tłumy mieszkańców i turystów, odbyła się pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego.

Obrazek: Uwaga! Zamknięta droga!
Uwaga! Zamknięta droga!
19 sierpnia 2022 r.

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że w najbliższy poniedziałek, 22 sierpnia 2022 r., w godz. 7:00 - 17:00 będzie prowadzony remont drogi powiatowej nr 1573 K Nowy Sącz - Cieniawa.

Obrazek: Możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia
Możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia
19 sierpnia 2022 r.

Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, że do jutra (20 sierpnia 2022 r.) do godz. 07:00 w obszarach wystąpienia prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia.

Obrazek: Będzie upalnie - drugi stopień zagrożenia!
Będzie upalnie - drugi stopień zagrożenia!
19 sierpnia 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że od dzisiaj do jutra (20 sierpnia 2022 r.)  do godz. 20:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C.

Obrazek: Burze, silne opady deszczu i wiatr
Burze, silne opady deszczu i wiatr
19 sierpnia 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 13:00 do jutra (20 sierpnia 2022 r.) do godz. 04:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad.

Obrazek: Akcja WOPR i Policji nad Jeziorem Rożnowskim: kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
Akcja WOPR i Policji nad Jeziorem Rożnowskim: kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
18 sierpnia 2022 r.

Ratownicy z Sądeckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zorganizowali dzisiaj najmłodszych imprezę pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Patronat honorowy nad projektem objął starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Spotkanie odbyło się w siedzibie sądeckiego WOPR w Bartkowej Posadowej.

Obrazek: Sądeckie Pogotowie Ratunkowe: remonty za milion złotych dobiegają końca
Sądeckie Pogotowie Ratunkowe: remonty za milion złotych dobiegają końca
17 sierpnia 2022 r.

Dobiegają końca remonty na terenie siedziby Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Cały teren przy ul. Śniadeckich zyskał już nowe ogrodzenie, a duży budynek, w którym mieszczą się garaże jest już po generalnej modernizacji. Koszt inwestycji przekracza milion złotych – środki pochodzą  z budżetu Pogotowia.

Obrazek: Burze i deszcz
Burze i deszcz
17 sierpnia 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 12:00 do 22:30 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć umiarkowane i silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

Obrazek: Możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia
Możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia
16 sierpnia 2022 r.

Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 12:00 do jutra (17 sierpnia 2022 r.) do godz. 01:00, w obszarach wystąpienia prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanu ostrzegawczego.

Obrazek: Turystyczne Skarby Małopolski – zgłoś kandydata
Turystyczne Skarby Małopolski – zgłoś kandydata
16 sierpnia 2022 r.

Ruszyła kolejna edycja konkursu Turystyczne Skarby Małopolski. Do 31 sierpnia można zgłaszać kandydatury w kilku kategoriach.

Obrazek: Uwaga! Upały do piątku!
Uwaga! Upały do piątku!
16 sierpnia 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 12:00 do piątku do 20:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C, w piątek (19 sierpnia 2022 r.) do 33°C, tylko w środę (16 sierpnia 2022 r.) miejscami chłodniej od 25°C do 28°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C.

Obrazek: Burze od południa - drugi stopień zagrożenia!
Burze od południa - drugi stopień zagrożenia!
16 sierpnia 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 12:00 do 24:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo: 80%. Stopień zagrożenia: 2 stopień (w skali 3-stopniowej).

Obrazek: Deszcz, burze, silny wiatr i grad
Deszcz, burze, silny wiatr i grad
12 sierpnia 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 23:00 do jutra (13 sierpnia 2022 r.) do godz. 22:00 prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 30 mm do 45 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 65 km/h. Możliwy grad.

Obrazek: Ekspresowa sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego
Ekspresowa sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego
12 sierpnia 2022 r.

Dzisiaj odbyła się sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego, którą prowadził przewodniczący Rady Roman Potoniec. Trwała pół godziny. Radni głosowali m.in. nad zmianami w budżecie i zmianami w  Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Nowosądeckiego.

Obrazek: Grybów: woda zdatna do picia
Grybów: woda zdatna do picia
12 sierpnia 2022 r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu informuje, że Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Grybowie Sp. z o. o. zleciło pobranie próbek wody z sieci Wodociągu Publicznego w Grybowie w celu przeprowadzenia ponownych badań laboratoryjnych wody w zakresie przekroczonych parametrów tj. bakterii z grupy coli, enterokoków kałowych, ogólnej liczby mikroorganizmów, mętności oraz zapachu w wodzie do spożycia.

Obrazek: Gwałtowne burze i silny wiatr. Możliwe gradobicie
Gwałtowne burze i silny wiatr. Możliwe gradobicie
11 sierpnia 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, iż dziś od godz. 14 do godz. 20 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami grad.

 

Obrazek: Weź udział w konkursie „Nasz zabytek”
Weź udział w konkursie „Nasz zabytek”
9 sierpnia 2022 r.

Można już składać propozycje zabytków, które zostaną odnowione. Pozwoli na to konkurs „nasz zabytek” organizowany przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę oraz Region Małopolski Banku Gospodarstwa Krajowego. Konkurs ma charakter regionalny i lokalny – jest skierowany do każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie i przywrócić świetność lokalnym zabytkom.

Obrazek: Rodaczka pomoże uchodźcom z Ukrainy załatwić urzędowe formalności
Rodaczka pomoże uchodźcom z Ukrainy załatwić urzędowe formalności
8 sierpnia 2022 r.

 

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski zdecydował o powierzeniu Viktorii Otsokolich obowiązków koordynatora ds. współpracy Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz jednostek organizacyjnych urzędu z obywatelami Ukrainy.

 

Obrazek: 75 lat OSP Krużlowa Wyżna – nowy wóz bojowy i podziękowania za ofiarną służbę
75 lat OSP Krużlowa Wyżna – nowy wóz bojowy i podziękowania za ofiarną służbę
8 sierpnia 2022 r.

Cztery Złote i cztery Srebrne Jabłka Sądeckie wręczył wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk zasłużonym druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Krużlowej Wyżnej.

Obrazek: Reprezentacja Słowacji zdobyła puchar starosty
Reprezentacja Słowacji zdobyła puchar starosty
8 sierpnia 2022 r.

 

Dziesięć drużyn z Polski, Ukrainy, Litwy i Słowacji rywalizowało o puchar starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego w międzynarodowym turnieju "Beskid Cup" w Starym Sączu. Najlepsza okazała się reprezentacja Słowacji. Drugie miejsce zdobyła drużyna Stali Rzeszów, trzecie przypadło w udziale Sandecji Nowy Sącz.

1
. . .
3 4 5
. . .
358

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...