Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wydarzenia i aktualności

Obrazek: Puchar starosty dla Zyndrama Łącko!
Puchar starosty dla Zyndrama Łącko!
21 sierpnia 2021 r.

Ta sobota to zdecydowanie dzień piłkarskich turniejów. W Nawojowej odbył się XIV Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców im. Jacka Bugańskiego o Puchar Starosty Nowosądeckiego. Trofeum zdobyła drużyna Zyndram Łącko.

Obrazek: MDP z Binczarowej zdobyła puchar!
MDP z Binczarowej zdobyła puchar!
21 sierpnia 2021 r.

Dwustu młodych strażaków wzięło dzisiaj udział w VIII Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Powiatu Nowosądeckiego „Orlik 2021”. Rozgrywkom na Orliku Jazowsku przyglądał się starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, którzy po zakończeniu meczów wręczyli puchary zwycięzcom.

Obrazek: Nominacje dla nauczycieli i podziękowanie dla dyrektora
Nominacje dla nauczycieli i podziękowanie dla dyrektora
20 sierpnia 2021 r.

Podczas dzisiejszej narady szkoleniowej z dyrektorami szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Nowosądecki, starosta Marek Kwiatkowski i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec wręczyli pedagogom akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Podziękowali też jednemu z dyrektorów za pełnienie obowiązków przez pięć lat.

Obrazek: Okna i grzejniki do wymiany – trwa termomodernizacja w ZSZ w Grybowie
Okna i grzejniki do wymiany – trwa termomodernizacja w ZSZ w Grybowie
20 sierpnia 2021 r.

Trwa kolejny etap termomodernizacji budynku warsztatów przy Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie. Prace mają się zakończyć w połowie września tego roku.

Obrazek: Krużlowa Wyżna: na drodze jest już nowa nawierzchnia i chodniki
Krużlowa Wyżna: na drodze jest już nowa nawierzchnia i chodniki
19 sierpnia 2021 r.

Dobiegają końca prace przy remoncie drogi powiatowej Grybów: ul. Węgierska, ul. Jakubowskiego - Krużlowa Niżna wraz z remontem skrzyżowania z drogą powiatową Ptaszkowa - Wojnarowa w miejscowościach: Grybów, Siołkowa, Krużlowa Wyżna, Krużlowa Niżna. To jedna z większych inwestycji prowadzonych przez Powiat Nowosądecki na terenie ziemi grybowskiej.

Obrazek: Azbest znika z dachów
Azbest znika z dachów
19 sierpnia 2021 r.

Kolejnych 222 właścicieli domów na terenie Powiatu Nowosądeckiego pozbyło się w tym roku azbestu z dachów swoich budynków. Do unieszkodliwienia zostało wywiezionych 624 ton odpadów. Wszystko dzięki realizacji „Programu usuwania odpadów zawierających azbest z terenu powiatu nowosądeckiego” i w tym wypadku zaangażowaniu gmin powiatu, które włączyły się we współfinansowanie (50%) projektu. Koszt usunięcia jednej tony odpadów w tym roku wynosił 347,76 zł.

Obrazek: Gminy zgłaszają straty po gwałtownych opadach
Gminy zgłaszają straty po gwałtownych opadach
17 sierpnia 2021 r.

Kolejne gminy przesyłają informacje o stratach spowodowanych przez gwałtowne deszcze.

Obrazek: Nagrody starosty dla sportowców – zgłoś kandydata!
Nagrody starosty dla sportowców – zgłoś kandydata!
17 sierpnia 2021 r.

30 września 2021 r. upływa termin składania wniosków o nagrody i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu.

Obrazek: Muszyna: deszcz zniszczył drogi
Muszyna: deszcz zniszczył drogi
17 sierpnia 2021 r.

Intensywne opady deszczu spowodowały wiele strat na terenie gminy Muszyna. Zniszczeniu uległy przede wszystkich nawierzchnie dróg.

Obrazek: Ponad 230 gospodarstw bez prądu
Ponad 230 gospodarstw bez prądu
17 sierpnia 2021 r.

 

W wyniku intensywnych burz w gminie Gródek nad Dunajcem uszkodzone zostały cztery stacje transformatorowe na liniach średniego napięcia.

Obrazek: Uwaga! Możliwe wzrosty poziomu wody i podtopienia – drugi stopień zagrożenia
Uwaga! Możliwe wzrosty poziomu wody i podtopienia – drugi stopień zagrożenia
16 sierpnia 2021 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 13:00 do jutra (17 sierpnia 2021 r.) do godz. 12:00 prognozowane są intensywne opady deszczu także burzowe, będą powodować wzrosty poziomu wody, lokalnie gwałtowne, do strefy stanów wysokich z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Obrazek: Będzie padał deszcz
Będzie padał deszcz
16 sierpnia 2021 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 21:00 do jutra (17 sierpnia 2021 r.) do godz. 08:00 prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu od 25 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 90 km/h, zwłaszcza w pierwszej części okresu ważności ostrzeżenia, wtedy możliwy również grad.

Obrazek: Wieża widokowa na Górze Zakochanych już otwarta
Wieża widokowa na Górze Zakochanych już otwarta
16 sierpnia 2021 r.

Wieża widokowa na górze Modyń (1029 m) jest już otwarta dla turystów. Oficjalne uroczystości odbyły się w minioną sobotę. Wziął w nich udział m.in. przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec oraz dyrektor Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Justyna Tokarczyk.

Obrazek: Zgłoś kandydata do Nagrody starosty w dziedzinie kultury
Zgłoś kandydata do Nagrody starosty w dziedzinie kultury
16 sierpnia 2021 r.

Do końca września tego roku można składać wnioski i zgłaszać kandydatów do Nagrody Starosty Nowosądeckiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Obrazek: Burze i deszcz – możliwe podtopienia i gwałtowne wzrosty poziomu wody
Burze i deszcz – możliwe podtopienia i gwałtowne wzrosty poziomu wody
16 sierpnia 2021 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 12:00 do 21:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

Obrazek: Upały do godz. 17
Upały do godz. 17
16 sierpnia 2021 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj do godz. 17:00 prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 28ºC do 31ºC. Temperatura minimalna w nocy od 16ºC do 19ºC.

Obrazek: Bądź bezpieczny nad wodą
Bądź bezpieczny nad wodą
14 sierpnia 2021 r.

Dzisiaj w Bartkowej Posadowej odbyła się impreza „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Patronat honorowy nad projektem objął starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który złożył podziękowania ratownikom wodnym za ich pracę. Okazją do gratulacji było otwarcie nowej siedziby posterunku alarmowego Sądeckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Bartkowej Posadowej.

Obrazek: Uwaga! Upały!
Uwaga! Upały!
13 sierpnia 2021 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że jutro (14 sierpnia 2021 r.) od godz. 12:00  do niedzieli (15 sierpnia 2021 r.) do godz. 18:00 prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 27ºC do 30ºC. Temperatura minimalna w nocy od 15ºC do 17ºC.

Obrazek: Wzruszające spotkania z Polakami na Ukrainie: dziękujemy za waszą pomoc i serce!
Wzruszające spotkania z Polakami na Ukrainie: dziękujemy za waszą pomoc i serce!
13 sierpnia 2021 r.

Z kilkudniowego wyjazdu do Lwowa wróciła właśnie prezes Fundacji Bratnia dusza Iwona Romaniak i motocykliści, którzy eskortowali konwój z darami dla polskich rodzin mieszkających na Ukrainie. Dzisiaj spotkali się ze starostą nowosądeckim Markiem Kwiatkowskim dziękując za dary i wsparcie całego wyjazdu.

Obrazek: Bądź bezpieczny nad wodą – impreza nad Jeziorem Rożnowskim już w sobotę
Bądź bezpieczny nad wodą – impreza nad Jeziorem Rożnowskim już w sobotę
12 sierpnia 2021 r.

W najbliższą sobotę (14 sierpnia 2021 r.) w Bartkowej Posadowej odbędzie się impreza „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Patronat honorowy nad projektem objął starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

1
. . .
3 4 5
. . .
323

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...