Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wydarzenia i aktualności

Obrazek: OSP w Długołęce-Świerkli z nowym sztandarem i promesą od starosty
OSP w Długołęce-Świerkli z nowym sztandarem i promesą od starosty
8 maja 2023 r.

Przewodniczący rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec wziął udział w obchodach Gminnego Dnia Strażaka – Podegrodzie, połączonego z poświęceniem i wręczeniem sztandaru dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Długołece-Świerkli.

Obrazek: Łososina Dolna: sady zakwitły w deszczu
Łososina Dolna: sady zakwitły w deszczu
7 maja 2023 r.

Tradycyjnie, w pierwszy weekend maja, w Łososinie Dolnej odbywa się Święto Kwitnących Sadów połączone z otwarciem sezonu lotniczego. Tak też było i teraz. Pomimo deszczu. płyta lotniska w Łososinie Dolnej powoli zapełnia się gośćmi.

Obrazek: Patriotycznie w Stadłach
Patriotycznie w Stadłach
5 maja 2023 r.

Dzisiaj w Stadłach odbyła się uroczystość z okazji 15-lecia Stowarzyszenia LGD Partnerstwo dla Ziemi Sądeckiej połączona z koncertem patriotycznym oraz prezentacją sprzętu wojskowego. W spotkaniu uczestniczył starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który wyróżnił członków Stowarzyszenia Jabłkiem Sądeckim. Towarzyszył mu przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec oraz radna powiatowa Joanna Szewczyk-Kubacka.

Obrazek: Magia literatury w teatrze
Magia literatury w teatrze
5 maja 2023 r.

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczną w Starym Sączu rozpoczęła realizację projektu „Magia literatury w teatrze”, na który pozyskała dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 18 tys. zł.

Obrazek: ZS w Starym Sączu: stypendia dla leśników
ZS w Starym Sączu: stypendia dla leśników
5 maja 2023 r.

Rada Krajowa Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej ufundowała stypendia naukowe dla wyróżniających się uczniów Zespołu Szkół w Starym Sączu, kształcących się w zawodzie technik leśnik.

Obrazek: ZSP w Krynicy-Zdroju: logistyka ich wciąga
ZSP w Krynicy-Zdroju: logistyka ich wciąga
4 maja 2023 r.

Za uczniami wypełniony po brzegi pierwszy w historii Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju Tydzień Logistyka.

Obrazek: ZS w Starym Sączu: festiwal zawodów
ZS w Starym Sączu: festiwal zawodów
4 maja 2023 r.

Pod koniec kwietnia uczniowie Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu kształcący się w zawodzie technik leśnik uczestniczyli w X jubileuszowej edycji Festiwalu Zawodów w Małopolsce.

Obrazek: Obóz językowy w lipcu – ruszyły zapisy
Obóz językowy w lipcu – ruszyły zapisy
4 maja 2023 r.

Ruszyły zapisy na obóz językowy dla dzieci ze szkół podstawowych, który odbędzie się w Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej-Zdroju w lipcu tego roku.

Obrazek: Matury już dzisiaj
Matury już dzisiaj
4 maja 2023 r.

Ponad 500 maturzystów z powiatowych szkół przystąpiło dzisiaj do egzaminu dojrzałości z języka polskiego. Matury, w ramach sesji głównej, potrwają do 23 maja.

Obrazek: Wszyscy kochają Sądeckie – 50 tysięcy na promocję atrakcji Sądecczyzny!
Wszyscy kochają Sądeckie – 50 tysięcy na promocję atrakcji Sądecczyzny!
4 maja 2023 r.

Kwota przeznaczona na wsparcie lub powierzenie realizacji zadań publicznych w konkursie pn. „Kocham SĄDECKIE” - EDYCJA 2023 i w trybie pozakonkursowym wynosi łącznie 50 000 zł, z czego w otwartym konkursie ofert - w trybie art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wynosi 40 000 zł, natomiast z pominięciem otwartego konkursu ofert - w trybie art. 19a wynosi 10 000 zł.

Obrazek: Dziś strażackie święto!
Dziś strażackie święto!
4 maja 2023 r.

Strażacy ratują nasze życie i mienie. Dzisiaj obchodzimy ich święto.

Obrazek: Świętujemy!
Świętujemy!
3 maja 2023 r.

Dzisiaj przypada 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uchwała z 1791 roku była pierwszym tego typu dokumentem w Europie i drugim na świecie. Świętujmy dzisiaj to wydarzenie!

Obrazek: 48 tysięcy złotych dla strażaków ochotników z gminy Grybów
48 tysięcy złotych dla strażaków ochotników z gminy Grybów
2 maja 2023 r.

Dzisiaj starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył strażakom ochotnikom z gminy Grybów promesy na zakup niezbędnego sprzętu. Wartość promes to 48 tysięcy złotych!

Obrazek: Możliwy wzrost poziomu wody
Możliwy wzrost poziomu wody
2 maja 2023 r.

Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 15:00 do jutra (3 maja 2023 r.) do godz. 15:00 w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, w tym również o charakterze burzowym, spodziewane są wzrosty poziomu wody, lokalnie gwałtowne. Punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Obrazek: Paszyn: woda zdatna do picia
Paszyn: woda zdatna do picia
2 maja 2023 r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu informuje, że na zlecenie Spółki Wodociągowej Paszyn III przeprowadzono ponowne badania laboratoryjne wody w zakresie obecności bakterii Clostridium perfringens.

Obrazek: Flagi na święto Flagi
Flagi na święto Flagi
2 maja 2023 r.

Sto biało-czerwonych flag powędrowało dzisiaj do mieszkańców Sądecczyzny. Z okazji dzisiejszego święta – Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej ekipa z Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu wyruszyła, aby wręczać flagi mieszkańcom i turystom. Tym samym przypomnieliśmy o tym, o tym, aby udekorować swoje domy w biało-czerwone barwy.

Obrazek: ZS w Łącku: pożegnali maturzystów
ZS w Łącku: pożegnali maturzystów
2 maja 2023 r.

W Zespole Szkół w Łącku odbyło się uroczyste pożegnanie klasy maturalnej. 26 absolwentów uczestniczyło w akademii przygotowanej przez klasę 4 z wychowawczynią Anną Skalską.

Obrazek: ZSP w Krynicy-Zdroju: uczennica powalczy o indeks
ZSP w Krynicy-Zdroju: uczennica powalczy o indeks
2 maja 2023 r.

Julia Ciastoń - uczennica klasy 3ab LO o profilu medyczno-ratowniczym w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju awansowała do etapu okręgowego XXX edycji Olimpiady Zdrowia Polskiego Czerwonego Krzyża z Biedronką, który wkrótce odbędzie się w Krakowie.

Obrazek: Jesteśmy EKO – 10 tysięcy złotych na realizację projektów
Jesteśmy EKO – 10 tysięcy złotych na realizację projektów
2 maja 2023 r.

10 tysięcy złotych otrzymały od Zarządu Powiatu Nowosądeckiego organizacje pozarządowe startujące w konkursie EKO Sądeckie.

Obrazek: Deszcz i burze
Deszcz i burze
2 maja 2023 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 15:00 do jutra (3 maja 2023 r.) do godz. 13:00 prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. We wtorek możliwe również burze. Prognozowana wysokość opadów od 30 mm do 45 mm.

1
. . .
3 4 5
. . .
384

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...