Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wydarzenia i aktualności

Obrazek: Będzie ślisko
Będzie ślisko
18 marca 2021 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 16:do jutra (19 marca 2021 r.) do godz. 08:00 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach śniegu powodujące ich oblodzenie.

Obrazek: ZSP w Nawojowej: wjazd do szkoły już gotowy!
ZSP w Nawojowej: wjazd do szkoły już gotowy!
18 marca 2021 r.

Prawie 76 tysięcy złotych kosztowała modernizacja długiego odcinka wjazdu na teren Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej. Stary i popękany beton zastąpiła kostka brukowa.

Obrazek: ZSP w Krynicy-Zdroju: możesz zostać dietetykiem
ZSP w Krynicy-Zdroju: możesz zostać dietetykiem
18 marca 2021 r.

Oprócz klastycznych przedmiotów, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju uczniowie mogą też skorzystać z dodatkowych kursów specjalistycznych. Jednym z nich jest kurs dietetyka. Po jego ukończeniu nabywa się kwalifikacji zawodowych.

Obrazek: W Zakładzie Aktywności Zawodowej w Nawojowej robią palmy i… kury
W Zakładzie Aktywności Zawodowej w Nawojowej robią palmy i… kury
18 marca 2021 r.

W pracowni Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Nawojowej powstają palmy, świąteczne zajączki i… kury. Wszystko to, pod okiem opiekunów, wykonują osoby niepełnosprawne zatrudnione w ZAZ.

Obrazek: Od soboty lockdown w całej Polsce
Od soboty lockdown w całej Polsce
18 marca 2021 r.

Od 20 marca (sobota) rząd wprowadza lockdown w całej Polsce. Ograniczenia potrwają do 9 kwietnia.

Obrazek: Będzie padać śnieg
Będzie padać śnieg
17 marca 2021 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 14:00  do jutra (18 marca 2021 r.) do godz. 08:00 prognozowane są opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 15 cm.

Obrazek: ZS w Marcinkowicach: sprawdzają, co kryją tkanki roślin
ZS w Marcinkowicach: sprawdzają, co kryją tkanki roślin
17 marca 2021 r.

Zaglądają do tkanek roślinnych i przyglądają się jamie brzusznej człowieka. A wszystko dzięki nowoczesnym sprzętowi, którym dysponuje Zespół Szkół w Marcinkowicach.

Obrazek: ZSP w Krynicy-Zdroju: ekonomicznie to czysty zysk!
ZSP w Krynicy-Zdroju: ekonomicznie to czysty zysk!
17 marca 2021 r.

Ekonomiści to osoby wszechstronne, aktywne, samodzielne i cenione na rynku pracy. Posługują się nowoczesną technologią i korzystają z użytkowych programów finansowo-księgowych, kadrowo-płacowych i magazynowych. I właśnie takie osoby kształcą się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju.

Obrazek: Krużlowa Wyżna: 4,7 kilometra nowego asfaltu
Krużlowa Wyżna: 4,7 kilometra nowego asfaltu
17 marca 2021 r.

Do końca lipca tego roku ma się zakończyć remont 4,7 kilometrów drogi powiatowej Grybów – Krużlowa Wyżna. To spora inwestycja, której koszt wynosi blisko 4,3 miliona złotych.

Obrazek: ZS w Marcinkowicach: ten młot waży 35 kg - uczniowie musieli go podnieść 20 razy
ZS w Marcinkowicach: ten młot waży 35 kg - uczniowie musieli go podnieść 20 razy
16 marca 2021 r.

Sporo wysiłku fizycznego musieli włożyć uczniowie klas pożarniczych Zespołu Szkół w Marcinkowicach, aby zdać testy w komorze dymowej. To jeden z elementów szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP organizowanego przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Obrazek: Może padać śnieg
Może padać śnieg
16 marca 2021 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 18:00 do jutra (17 marca 2021 r.) do godz. 15:00 prognozowane są opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 15 cm.

Obrazek: ZSZ w Grybowie: tutaj nabierzesz pewności siebie
ZSZ w Grybowie: tutaj nabierzesz pewności siebie
16 marca 2021 r.

Małe grupy, nauka jednozmianowa, kompetentni nauczyciele i nabranie pewności siebie – to wszystko czeka uczniów ósmych klas, którzy zdecydują się na naukę na kierunku Technik ekonomista i technik rachunkowości w Zespole Szkół Zawodowych  w Grybowie!.

Obrazek: ZSP w Nawojowej: uczniowie obsługiwali gości hotelowych
ZSP w Nawojowej: uczniowie obsługiwali gości hotelowych
16 marca 2021 r.

Uczniowie II i III klasy Technikum żywienia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej szkolili swoje umiejętności pod okiem szefa kuchni hotelu Ibis w Nowym Sączu.

Obrazek: ZSP w Krynicy-Zdroju: dzień otwarty w reżimie sanitarnym
ZSP w Krynicy-Zdroju: dzień otwarty w reżimie sanitarnym
15 marca 2021 r.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju otworzył się dla ósmoklasistów i ich rodziców.

Obrazek: List intencyjny podpisany - będzie most na Dunajcu
List intencyjny podpisany - będzie most na Dunajcu
12 marca 2021 r.

Dzisiaj w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu został podpisany list intencyjny pomiędzy województwem małopolskim a miastem Nowym Sączem, gminą Chełmiec oraz gminą Podegrodzie. Porozumienie dotyczy podjęcia dalszych działań związanych z realizacją zadania „Budowa połączenia DK 87 z DW 969 w Nowym Sączu wraz z budową mostu na rzece Dunajec”. W spotkaniu wziął udział m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Przybyli również parlamentarzyści i radni wojewódzcy.

 

Obrazek: ZS w Marcinkowicach: ci uczniowie potrafią ratować życie!
ZS w Marcinkowicach: ci uczniowie potrafią ratować życie!
12 marca 2021 r.

Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół w Marcinkowicach, oprócz wiedzy teoretycznej zdobywają też różne umiejętności i biorą udział w specjalistycznych szkoleniach. Jednym z nich jest udzielanie pierwszej pomocy podczas zdarzeń zagrażających życiu lub zdrowiu. Szkoła właśnie wzbogaciła się o nowoczesny fantom AmbuMan, za pomocą którego uczniowie uczą się udzielać pierwszej pomocy.

Obrazek: ZSZ w Grybowie: tylko trzy lata nauki i masz pracę!
ZSZ w Grybowie: tylko trzy lata nauki i masz pracę!
11 marca 2021 r.

Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie jako jedna z nielicznych szkół w naszym województwie prowadzi kształcenie w Branżowej Szkole I stopnia w zawodzie mechanik-monter maszyn i urządzeń. Jest to możliwe dzięki bardzo dobremu wyposażeniu pracowni w pomoce i urządzenia pozwalające opanować umiejętności niezbędne do wykonywania tego zawodu.

Obrazek: Obradowała komisja bezpieczeństwa
Obradowała komisja bezpieczeństwa
11 marca 2021 r.

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowy Sączu odbyło się spotkanie Wspólnej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego. Ze względu na obostrzenia, komisja obradowała online.

Obrazek: Budujesz dom? Złóż wniosek elektronicznie!
Budujesz dom? Złóż wniosek elektronicznie!
11 marca 2021 r.

Od lutego tego roku, osoby załatwiające sprawy z zakresu budownictwa, mogą to zrobić za pomocą platformy cyfrowej. To znacznie ułatwia i przyspiesza składanie wniosków.

Obrazek: ZS w Marcinkowicach: uczniowie są podekscytowani i gotowi do działania
ZS w Marcinkowicach: uczniowie są podekscytowani i gotowi do działania
11 marca 2021 r.

Młodzież z Zespołu Szkół w Marcinkowicach ma w planach podróże do Turcji, na Łotwy, do Albanii, Czech i Serbii. Wszystko dzięki udziałowi w projekcie w ramach europejskiej współpracy szkół eTwinning.

1
. . .
3 4 5
. . .
305

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...