Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wydarzenia i aktualności

Obrazek: Absolwent starosądeckiego LO najlepszy w konkursie Towarzystwa Ekonomistów Polskich
Absolwent starosądeckiego LO najlepszy w konkursie Towarzystwa Ekonomistów Polskich
27 lipca 2022 r.

 

Kacper Tokarczyk, absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu został zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Młody Ekonomista, organizowanego przez Towarzystwo Ekonomistów Polskich (TEP).

 

Obrazek: Nowy skład Rady Pożytku Publicznego
Nowy skład Rady Pożytku Publicznego
26 lipca 2022 r.

 

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski uczestniczył dziś w wyborach członków Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Jej kadencja trwa trzy lata, więc wybór nowych członków tego gremium był efektem zakończenia poprzedniej kadencji.

Obrazek: Gwałtowne burze, porywisty wiatr. Możliwe lokalne podtopienia
Gwałtowne burze, porywisty wiatr. Możliwe lokalne podtopienia
26 lipca 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, iż dziś od godz. 12 do godz. 21 prognozowane są burze, którym miejscami towarzyszyć będą silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru lokalnie do 80 km/h. Miejscami grad.

 

Obrazek: Wybiorą najlepszego sołtysa Małopolski
Wybiorą najlepszego sołtysa Małopolski
26 lipca 2022 r.

11 sierpnia upływa termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu "Najlepszy Sołtys Województwa Małopolskiego A.D. 2021".

Obrazek: 1 sierpnia zawyją syreny
1 sierpnia zawyją syreny
25 lipca 2022 r.

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 2022 roku o godz. 17.00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena) trwający 1 minutę.

 

Obrazek: Mamy 18 młodych ratowników wodnych
Mamy 18 młodych ratowników wodnych
22 lipca 2022 r.

Szeregi ratowników wodnych powiększyły się o 18 młodych osób, które właśnie zdały egzamin końcowy kursu na Młodszego ratownika. Wczoraj po południu spotkał się z nimi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Obrazek: Policyjne święto
Policyjne święto
22 lipca 2022 r.

Podczas obchodów 103. rocznicy powstania Policji, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył wyróżniającym się funkcjonariuszom Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie. Uroczystości odbyły się w Komendzie Miejskiej Policji w  Nowym Sączu.

Obrazek: Dzisiaj: deszcz, burze i grad
Dzisiaj: deszcz, burze i grad
22 lipca 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 13:00 do godz. 20:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

Obrazek: ZS w Marcinkowicach: chętnych do internatu nie brakuje
ZS w Marcinkowicach: chętnych do internatu nie brakuje
20 lipca 2022 r.

Internat w Zespole Szkół w Marcinkowicach jest już prawie gotowy. Wszystkie prace mają się zakończyć w sierpniu, tak, aby uczniowie mogli korzystać z internatu już od września tego roku.

Obrazek: Zamknięta droga w Łososinie Dolnej
Zamknięta droga w Łososinie Dolnej
19 lipca 2022 r.

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że w dniach 25 i 26 lipca 2022 r. (poniedziałek i wtorek) w godz. 7:00 - 17:00 będą prowadzone prace związane z remontem drogi powiatowej nr 1448 K Tymowa - Łososina Dolna. W związku z tym droga ta będzie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z drogą gminną w rejonie lotniska do granicy miejscowości Łososina Dolna i Michalczowa.

Obrazek: Uwaga! Upał!
Uwaga! Upał!
19 lipca 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że jutro (20 lipca 2022 r.) od godz. 12:00 do soboty (23 lipca 2022 r.) do godz. 20:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy ze środy na czwartek 20/21.07 od 13°C do 17°C, w kolejnych od 18°C do 21°C.

Obrazek: Budowa hali w Marcinkowicach: niebawem rozegramy tu pierwsze mecze
Budowa hali w Marcinkowicach: niebawem rozegramy tu pierwsze mecze
19 lipca 2022 r.

Prace przy budowie hali sportowej ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach są bardzo zaawansowane. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski rozmawiał dzisiaj  z szefem firmy wykonującej inwestycje Piotrem Gurgulem i kierownikiem budowy Arkadiuszem Wojtasem.

Obrazek: TIRy nie przejadą
TIRy nie przejadą
19 lipca 2022 r.

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że w związku z budową mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1578 K Kotów – Polany, od dzisiaj do odwołania w miejscowości Kotów wprowadza się czasowe ograniczenie przejazdu dla pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 3,5 t.

Obrazek: To była wyśmienita zabawa!
To była wyśmienita zabawa!
18 lipca 2022 r.

W miniony weekend w Marcinkowicach odbył się Piknik Rodzinny połączony z Turniejem Piłki Nożnej. W spotkaniu wziął udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Impreza odbywała się pod jego patronatem.

Obrazek: Nowe pojazdy ratownicze dla OSP Ptaszkowa
Nowe pojazdy ratownicze dla OSP Ptaszkowa
18 lipca 2022 r.

Przekazanie nowego sprzętu ratowniczego OSP Ptaszkowa było okazją do uhonorowania wyróżniających się druhów tej jednostki Złotymi i Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi. Strażakom wręczył je wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk, dziękując za ofiarną ochotniczą służbę.

Obrazek: Pieniądze z Polskiego Ładu na budowę mostu i drogi w Przysietnicy
Pieniądze z Polskiego Ładu na budowę mostu i drogi w Przysietnicy
14 lipca 2022 r.

Dzięki staraniom Zarządu Powiatu Nowosądeckiego udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 5,3 mln zł na budowę mostu wraz z ponad kilometrowym odcinkiem drogi w Przysietnicy w gminie Stary Sącz.

Obrazek: II nabór do konkursów „Sądeckie”
II nabór do konkursów „Sądeckie”
14 lipca 2022 r.

Do 25 lipca 2022 r. można składać wnioski o dofinansowanie w konkursach „.........SĄDECKIE” na 2022 rok.

Obrazek: Bezpłatne badania kolonoskopowe
Bezpłatne badania kolonoskopowe
14 lipca 2022 r.

W ramach programu „Szanuj zdrowie! Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu limanowskiego, suskiego, nowosądeckiego, wadowickiego i tatrzańskiego” można wykonać w pełnym znieczuleniu anestezjologicznym badania przesiewowe w kierunku raka jelita grubego. Koszt badania pokrywa w pełni Unia Europejska i Skarb Państwa.

Obrazek: Będzie wiało
Będzie wiało
13 lipca 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 04:00 do 13:00 prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z północnego zachodu.

Obrazek: Powstaje Strategia Rozwoju Powiatu Nowosądeckiego
Powstaje Strategia Rozwoju Powiatu Nowosądeckiego
12 lipca 2022 r.

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się spotkanie poświęcone tworzeniu Strategii Rozwoju Powiatu Nowosądeckiego do 2030 roku. Gości powitał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

1
. . .
4 5 6
. . .
358

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...