Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wydarzenia i aktualności

Obrazek: Zamknięta droga w Łososinie Dolnej
Zamknięta droga w Łososinie Dolnej
19 lipca 2022 r.

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że w dniach 25 i 26 lipca 2022 r. (poniedziałek i wtorek) w godz. 7:00 - 17:00 będą prowadzone prace związane z remontem drogi powiatowej nr 1448 K Tymowa - Łososina Dolna. W związku z tym droga ta będzie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z drogą gminną w rejonie lotniska do granicy miejscowości Łososina Dolna i Michalczowa.

Obrazek: Uwaga! Upał!
Uwaga! Upał!
19 lipca 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że jutro (20 lipca 2022 r.) od godz. 12:00 do soboty (23 lipca 2022 r.) do godz. 20:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy ze środy na czwartek 20/21.07 od 13°C do 17°C, w kolejnych od 18°C do 21°C.

Obrazek: TIRy nie przejadą
TIRy nie przejadą
19 lipca 2022 r.

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że w związku z budową mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1578 K Kotów – Polany, od dzisiaj do odwołania w miejscowości Kotów wprowadza się czasowe ograniczenie przejazdu dla pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 3,5 t.

Obrazek: To była wyśmienita zabawa!
To była wyśmienita zabawa!
18 lipca 2022 r.

W miniony weekend w Marcinkowicach odbył się Piknik Rodzinny połączony z Turniejem Piłki Nożnej. W spotkaniu wziął udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Impreza odbywała się pod jego patronatem.

Obrazek: Nowe pojazdy ratownicze dla OSP Ptaszkowa
Nowe pojazdy ratownicze dla OSP Ptaszkowa
18 lipca 2022 r.

Przekazanie nowego sprzętu ratowniczego OSP Ptaszkowa było okazją do uhonorowania wyróżniających się druhów tej jednostki Złotymi i Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi. Strażakom wręczył je wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk, dziękując za ofiarną ochotniczą służbę.

Obrazek: Pieniądze z Polskiego Ładu na budowę mostu i drogi w Przysietnicy
Pieniądze z Polskiego Ładu na budowę mostu i drogi w Przysietnicy
14 lipca 2022 r.

Dzięki staraniom Zarządu Powiatu Nowosądeckiego udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 5,3 mln zł na budowę mostu wraz z ponad kilometrowym odcinkiem drogi w Przysietnicy w gminie Stary Sącz.

Obrazek: II nabór do konkursów „Sądeckie”
II nabór do konkursów „Sądeckie”
14 lipca 2022 r.

Do 25 lipca 2022 r. można składać wnioski o dofinansowanie w konkursach „.........SĄDECKIE” na 2022 rok.

Obrazek: Bezpłatne badania kolonoskopowe
Bezpłatne badania kolonoskopowe
14 lipca 2022 r.

W ramach programu „Szanuj zdrowie! Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu limanowskiego, suskiego, nowosądeckiego, wadowickiego i tatrzańskiego” można wykonać w pełnym znieczuleniu anestezjologicznym badania przesiewowe w kierunku raka jelita grubego. Koszt badania pokrywa w pełni Unia Europejska i Skarb Państwa.

Obrazek: Będzie wiało
Będzie wiało
13 lipca 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 04:00 do 13:00 prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z północnego zachodu.

Obrazek: Powstaje Strategia Rozwoju Powiatu Nowosądeckiego
Powstaje Strategia Rozwoju Powiatu Nowosądeckiego
12 lipca 2022 r.

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się spotkanie poświęcone tworzeniu Strategii Rozwoju Powiatu Nowosądeckiego do 2030 roku. Gości powitał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Obrazek: Dni Jeziora Rożnowskiego
Dni Jeziora Rożnowskiego
11 lipca 2022 r.

W miniony weekend starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął udział w Dniach Jeziora Rożnowskiego.

Obrazek: Burze i silne opady deszczu
Burze i silne opady deszczu
11 lipca 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 10:00 do 20:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do około 20 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

Obrazek: Milionowe dofinansowanie dla Powiatu!
Milionowe dofinansowanie dla Powiatu!
8 lipca 2022 r.

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyła się XXXI zwyczajna sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego. Prowadził ją przewodniczący Rady Roman Potoniec. Przed głosowaniem nad uchwałami, radni wysłuchali sprawozdania starosty Marka Kwiatkowskiego z działań Zarządu w okresie międzysesyjnym.

Obrazek: Możliwy wzrost poziomu wody w rzekach
Możliwy wzrost poziomu wody w rzekach
8 lipca 2022 r.

Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 10:00 do jutra (9 lipca 2022 r.) do godz. 04:00 w obszarach występowania prognozowanych opadów deszczu (miejscami również o charakterze burzowym), możliwe są wzrosty poziomu wody, lokalnie do strefy stanów wysokich.

Obrazek: Uwaga! Zamknięta droga
Uwaga! Zamknięta droga
6 lipca 2022 r.

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że 7 i 8  lipca 2022 r. (czwartek i piątek) w godz. 8 – 13 będą prowadzone prace związane remontem drogi powiatowej nr 1448 K Tymowa – Łososina Dolna. W związku z tym droga ta będzie zamknięta dla ruchu na odcinku od Szkoły Podstawowej w Michalczowej do granicy powiatu nowosądeckiego i brzeskiego.

Obrazek: Deszcz, burze i grad
Deszcz, burze i grad
5 lipca 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 12:30 do jutra (6 lipca 2022 r.) do godz. 11:00 prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 40 mm do 50 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 70 km/h, możliwy grad.

Obrazek: Rozdano certyfikaty Miodnego Szlaku
Rozdano certyfikaty Miodnego Szlaku
5 lipca 2022 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął udział w gali rozdania certyfikatów marki Miodny Szlak. Impreza odbyła się kilka dni temu w Hotelu Klimek w Muszynie.

Obrazek: Możliwy wzrost poziomu wody w rzekach i potokach
Możliwy wzrost poziomu wody w rzekach i potokach
5 lipca 2022 r.

Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj do północy, w obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów deszczu (miejscami również o charakterze burzowym), spodziewane są wzrosty poziomu wody, lokalnie do strefy stanów wysokich.

Obrazek: We wtorek możliwe burze, gwałtowny wiatr i gradobicie
We wtorek możliwe burze, gwałtowny wiatr i gradobicie
4 lipca 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, iż we wtorek od godz. 2 do północy prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 40 mm do 50 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 70 km/h, możliwy grad.

Obrazek: Od najmłodszych lat w kajaku
Od najmłodszych lat w kajaku
3 lipca 2022 r.

Wielkie emocje towarzyszyły dzisiaj młodym zawodnikom, którzy wystartowali w Międzynarodowych Regatach Kajakowych dla Młodzików i Dzieci. Impreza odbyła się na torze w Wietrznicach, a patronat nad nią objął starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...