Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wydarzenia i aktualności

Obrazek: BO Małopolska: Pomóż rozdzielić 14 mln zł na dobre pomysły!
BO Małopolska: Pomóż rozdzielić 14 mln zł na dobre pomysły!
22 maja 2023 r.

Ruszyło głosowanie w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do 16 czerwca każdy mieszkaniec Małopolski może zdecydować, które zadania będą realizowane w kolejnych latach. Do wyboru jest blisko 200 propozycji! Na wcielenie w życie najlepszych z nich Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczy 14 mln zł.

 

Obrazek: Biegali, skakali w dal, rzucali piłeczką palantową
Biegali, skakali w dal, rzucali piłeczką palantową
22 maja 2023 r.

Blisko 200 młodych lekkoatletów, reprezentujących 15 szkół podstawowych wzięło udział w Powiatowych Zawodach w Czwórboju Lekkoatletycznym – Igrzyska Dzieci. W zawodach rozegranych w Nawojowej rywalizowali w biegu na 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, biegu na 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy).

 

Obrazek: Uczniowie LO w Starym Sączu obronili tytuł Mistrza Powiatu w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy
Uczniowie LO w Starym Sączu obronili tytuł Mistrza Powiatu w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy
22 maja 2023 r.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu po raz kolejny obronili tytuł Mistrza Powiatu Nowosądeckiego w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy. Już 27 maja będą reprezentować Sądecczyznę w Krakowie.

 

Obrazek: Nowe wozy bojowe dla OSP w Maszkowicach i Zabrzeży
Nowe wozy bojowe dla OSP w Maszkowicach i Zabrzeży
20 maja 2023 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął dziś udział w gminnych obchodach Dnia Strażaka w Łącku, połączonych z poświęceniem nowych wozów bojowych dla OSP w Maszkowicach i Zabrzeży. Towarzyszył mu przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec.

Obrazek: Nowy samochód i promesa dla OSP Niskowa
Nowy samochód i promesa dla OSP Niskowa
19 maja 2023 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął dziś udział w uroczystości przekazania ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Niskowej. Wręczył też promesę w kwocie 5000 zł na dofinansowanie zakupu sprzętu oraz innego wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działań ratowniczych przez tę jednostkę.

Obrazek: Pierwszy krok do rekultywacji Jeziora Rożnowskiego
Pierwszy krok do rekultywacji Jeziora Rożnowskiego
19 maja 2023 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął dziś udział w spotkaniu podsumowującym Akcję na Rzecz Rekultywacji Jeziora Rożnowskiego.

Obrazek: Małopolscy samorządowcy świętowali w mieście swojej patronki
Małopolscy samorządowcy świętowali w mieście swojej patronki
19 maja 2023 r.

Samorządowcy z Małopolski spotkali się dzisiaj w Starym Sączu. Okazją był Małopolski Dzień Samorządu Terytorialnego. Podczas spotkania, Powiat Nowosądecki reprezentował starosta Marek Kwiatkowski oraz przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec.

Obrazek: Dotacja na zabezpieczenie osuwiska i odbudowę drogi
Dotacja na zabezpieczenie osuwiska i odbudowę drogi
19 maja 2023 r.

 

Dofinansowanie w wysokości 126 tys. zł otrzymał Powiat Nowosądecki na wykonanie dokumentacji projektowo-budowlanej w ramach stabilizacji i zabezpieczenia osuwiska oraz odbudowy drogi powiatowej Ropa-Wawrzka-Florynka.

 

Obrazek: Inwestycje na drogach i w oświacie
Inwestycje na drogach i w oświacie
18 maja 2023 r.

 

Sprawozdanie starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego z prac Zarządu w okresie międzysesyjnym poprzedziło głosowanie nad 14 uchwałami, przyjętymi podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego.

 

Obrazek: Drugi stopień zagrożenia
Drugi stopień zagrożenia
18 maja 2023 r.

Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie przewiduje do godz. 1 w piątek dalszy wzrost poziomu wody przy przekroczonych stanach ostrzegawczych w profilach: Jawiszowice oraz Bieruń Nowy oraz w związku ze spływem wód opadowych, prognozowany jest dalszy wzrost poziomu wody, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych.

 

Obrazek: ZSP Krynica: uczniowie na Zielonej Szkole…w Grecji
ZSP Krynica: uczniowie na Zielonej Szkole…w Grecji
18 maja 2023 r.

Uczniowie i opiekunowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju przebywają na Zielonej Szkole w Grecji.

 

Obrazek: Zespołowy sukces młodych ratowników
Zespołowy sukces młodych ratowników
18 maja 2023 r.

Szkolna Drużyna PCK (Szkolne Koło PCK ZSP im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju) wywalczyła II miejsce w Rejonowym Etapie XXIX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Zawody odbyły się w Szkole Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych im. Jadwigi Wolskiej w Nowym Sączu.

Obrazek: Dożynki Powiatowe i Agro Nawojowa już w pierwszy weekend września!
Dożynki Powiatowe i Agro Nawojowa już w pierwszy weekend września!
17 maja 2023 r.

Dziś ruszyły zapisy do udziału w wielkiej rolniczej imprezie – Agro Nawojowa 2023. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 400 wystawców. Ich stoiska obejrzało łącznie ponad 40 tysięcy zwiedzających.

 

Obrazek: W sobotę droga zamknięta
W sobotę droga zamknięta
17 maja 2023 r.

Z uwagi na zapowiadane intensywne opady deszczu planowany na piątek remont drogi w Kamionce Wielkiej został przesunięty na sobotę.

Obrazek: Możliwy wzrost poziomu wody w rzekach
Możliwy wzrost poziomu wody w rzekach
17 maja 2023 r.

Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, iż do godz. 10 w czwartek, w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, spodziewane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów średnich i do strefy wody wysokiej. Miejscami (szczególnie na mniejszych rzekach i w zlewniach zurbanizowanych) wzrosty mogą być gwałtowne. Lokalnie mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze, a punktowo także stany alarmowe.

 

Obrazek: Uwaga! Droga zamknięta
Uwaga! Droga zamknięta
16 maja 2023 r.

Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu, w piątek (19 maja) od godz. 9 do 14 prowadzone będą prace związane z remontem drogi powiatowej nr 1577 w Kamionce Wielkiej.

Obrazek: Będzie padać
Będzie padać
16 maja 2023 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, iż dziś od godz. 18 do godz. 6 w czwartek prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 45 mm do 60 mm. W środę miejscami możliwe burze.

 

Obrazek: Życzenia z okazji Dnia Straży Granicznej
Życzenia z okazji Dnia Straży Granicznej
16 maja 2023 r.

 

Z okazji obchodzonego dziś Dnia Straży Granicznej pragnę wyrazić wdzięczność za Waszą służbę. Dzięki Waszej odwadze, poświęceniu i profesonalizmowi możemy czuć się bezpiecznie, a granice naszej Ojczyzny są nienaruszalne. To szczególnie ważne właśnie teraz, gdy za naszą wschodnią granicą toczy się straszliwa, wyniszczająca wojna. Wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Straży Granicznej życzę satysfakcji z pełnionej służby i tego, by była ona dla Was powodem do dumy.

 

Obrazek: Majówka w konfederackich okopach
Majówka w konfederackich okopach
16 maja 2023 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął udziałw dororcznej Majówce Konfederackiej w Muszynce. Nawiązuje ona do zawiązanej w 1768 r. Konfederacji w Barze na Podolu, skierowanej przeciwko imperium carskiemu, królowi Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu i wspierającym go wojskom rosyjskim. Celem Konfederacji była obrona wiary katolickiej i niepodległości Rzeczypospolitej.

 

Obrazek: Młodzi piłkarze i puchar starosty
Młodzi piłkarze i puchar starosty
15 maja 2023 r.

 

W Hali Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach rozegrano dziś I Turniej o Puchar Starosty Nowosądeckiego – Piłka Nożna rocznik 2012 i Młodsi. Nagrody uczestnikom wręczyli starosta Marek Kwiatkowski, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec i dyrektor Zespołu Szkół w Marcinkowicach Iwona Sikorska.

 

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...