Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wydarzenia i aktualności

Obrazek: Kolejne krążki trafiły do Fonoteki Powiatowej
Kolejne krążki trafiły do Fonoteki Powiatowej
13 września 2022 r.

Do Powiatowej Fonoteki trafił dzisiaj dwupłytowy album CD. To już 174 płyta nagrana w naszym Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Starym Sączu. Tym razem krążki zawierają nagrania pieśni strzyganieckich  w wykonaniu chóru ze Strzygańca i chóru z Brzeznej.  

Obrazek: Rock w najlepszym wydaniu!
Rock w najlepszym wydaniu!
13 września 2022 r.

Piąta edycja rockowego festiwalu „Muzyka dla Wszystkich”, która odbyła się w miniony weekend w Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna przyciągnęła wykonawców z całej Polski. Przewodniczym jury oceniającego występy był wokalista Marek Piekarczyk, który na zakończenie imprezy dał krótki koncert. Gratulacje zwycięzcom składał m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Obrazek: Klub Sportowy START zdobył 13 medali w jeden weekend!
Klub Sportowy START zdobył 13 medali w jeden weekend!
12 września 2022 r.

W miniony weekend na torze kajakowym w okolicach mostu helleńskiego w Nowym Sączu odbył się  61. Puchar Ziemi Sądeckiej w Slalomie kajakowym, podczas którego zwodnicy zdobywali też punkty ogólnopolskiej Ligii młodzików. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy START, a zawodnikom kibicował m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Obrazek: Zabytkowe pojazdy już w weekend w Nowym Sączu
Zabytkowe pojazdy już w weekend w Nowym Sączu
12 września 2022 r.

W najbliższy weekend, 17 i 18 września 2022 r., w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbędzie się XIV Zlot Zabytkowych Pojazdów.

Obrazek: Festiwal Lachów i Górali w Piwnicznej-Zdroju - weekend z kulturą i tradycją!
Festiwal Lachów i Górali w Piwnicznej-Zdroju - weekend z kulturą i tradycją!
9 września 2022 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski otworzył dzisiaj wieczorem II Festiwal Lachów i Górali w Piwnicznej-Zdroju. Towarzyszył mu Zygmunt Berdychowski - założyciel Fundacji Sądeckiej oraz burmistrz Piwnicznej-Zdroju Dariusz Chorużyk.

Obrazek: Uczniowie z Polski, Słowacji i Niemiec odkrywają korzenie Europy
Uczniowie z Polski, Słowacji i Niemiec odkrywają korzenie Europy
9 września 2022 r.

Ponad 40 uczniów z Polski, Słowacji i Niemiec gościło dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu. Spotkał się z nimi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i Justyna Tokarczyk – dyrektor Wydziału Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Obecny był również radny powiatowy Andrzej Gancarz – jednocześnie dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Muszynie i prezes Stowarzyszenia Klucz Muszyński, który od wielu lat prowadzi współpracę ze szkołami słowackimi i niemieckimi.

Obrazek: Wawrzka - 500 osób bez wody
Wawrzka - 500 osób bez wody
8 września 2022 r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu informuje, że 7 września 2022 r. w ramach nadzoru sanitarnego została pobrana próbka wody z sieci Urządzenia Wodociągowego Wawrzka. Sprawozdanie z badania wody wykazało obecność bakterii grupy coli i Escherichia coli.

Obrazek: Deszcz i burze
Deszcz i burze
8 września 2022 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 18:00 do jutra (9 września 2022 r.) do godz. 08:00 prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 25 mm do 35 mm, lokalnie 40 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 70 km/h. Możliwy grad.

Obrazek: Uwaga! Zamknięta droga w Cieniawie!
Uwaga! Zamknięta droga w Cieniawie!
8 września 2022 r.

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że jutro (9 września 2022 r.)  godz. 8:00 – 15:00 będzie prowadzony remont drogi powiatowej nr 1573 K Nowy Sącz – Cieniawa.

Obrazek: Forum Ekonomiczne w Karpaczu - dyskusje o nowych wyzwaniach
Forum Ekonomiczne w Karpaczu - dyskusje o nowych wyzwaniach
7 września 2022 r.

Ponad trzysta debat i cztery tysiące gości z Europy, Azji Centralnej i USA. To goście odbywającego się w Karpaczu Forum Ekonomicznego. W tym roku hasłem przewodnim jest „Europa w obliczu nowych wyzwań”. W spotkaniu bierze udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Obrazek: Zajął drugie miejsce i przekazał nagrodę na cele charytatywne!
Zajął drugie miejsce i przekazał nagrodę na cele charytatywne!
6 września 2022 r.

Marek Krajewski, który podczas wystawy AGRO Nawojowa miał swoje firmowe stoisko Traktor – serwis Marek Krajewski zdobył nagrodę w konkursie na najlepsze stoisko. Komisja doceniła nowoczesność, bogatą ofertę i wieloletnią tradycję w branży maszyn rolniczych. Pan Marek wygrał 1000 złotych, które od razu przekazał dla chorego Kacpra Nosala.

Obrazek: Te trzy stoiska zwyciężyły podczas AGRO Nawojowa
Te trzy stoiska zwyciężyły podczas AGRO Nawojowa
6 września 2022 r.

Ponad 300 wystawców skorzystało z naszego zaproszenia i zaprezentowało się podczas wystawy AGRO Nawojowa w miniony weekend. Specjalna komisja oceniła każde z nich i nagrodziła finansowo trzy stoiska.

Obrazek: Policjanci z Krakowa wzmocnią sądecką komendę
Policjanci z Krakowa wzmocnią sądecką komendę
6 września 2022 r.

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie 1 września br. na Sądecczyznę zostały skierowane dodatkowe siły policyjne w postaci dwóch plutonów nowo tworzonej kompanii Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, która na stałe będzie stacjonować w siedzibie sądeckiej komendy. Wczoraj odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków służbowych funkcjonariuszom nowego pododdziału. Wziął w nich udział m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Obrazek: AGRO Nawojowa: najpiękniejsze wieńce dożynkowe pochodziły z gminy Piwniczna-Zdrój i Gródek nad Dunajcem
AGRO Nawojowa: najpiękniejsze wieńce dożynkowe pochodziły z gminy Piwniczna-Zdrój i Gródek nad Dunajcem
5 września 2022 r.

Podczas odbywającej się w miniony weekend wystawy AGRO Nawojowa, po raz pierwszy odbyły się również Dożynki Powiatowe. Twórcy 13 wieńców dożynkowych rywalizowali między sobą, a kompozycje oceniała komisja specjalistów.

Obrazek: AGRO Nawojowa - absolutny hit tego weekendu!
AGRO Nawojowa - absolutny hit tego weekendu!
4 września 2022 r.

To był absolutny hit tego weekendu! Wystawa AGRO Nawojowa przyciągnęła ponad 45 tysięcy zwiedzających! Tłumy gości od rana przyjeżdżały do Nawojowej z różnych stron Małopolski i całej Sądecczyzny. Wszystkich witał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Obrazek: Pierwszy dzień wystawy AGRO Nawojowa przyciągnął tysiące zwiedzających
Pierwszy dzień wystawy AGRO Nawojowa przyciągnął tysiące zwiedzających
3 września 2022 r.

Chociaż oficjalne rozpoczęcie wystawy AGRO Nawojowa zaplanowano dzisiaj na godzinę 11, to od wczesnych godzin porannych w Nawojowej pojawiły się tłumy gości. Ponad 300 stoisk oferowało pyszne regionalne potrawy, różnorodne rośliny do domu i ogrodu, maszyny rolnicze, atrakcje dla dzieci, owoce i warzywa oraz wędliny. Nie zabrakło wystawców z branży samochodowej, budowlanej, pokazów prowadzonych przez strażaków i jazdy konnej. Sporo emocji, szczególnie wśród najmłodszych, wzbudziły alpaki, owce, króliki i kury.

Obrazek: Już w ten weekend AGRO Nawojowa - zapraszamy!
Już w ten weekend AGRO Nawojowa - zapraszamy!
2 września 2022 r.

Już w ten weekend (3 i 4 września) w Nawojowej odbędzie się wystawa rolnicza AGRO Nawojowa. Miejsce jest doskonale znane nie tylko wystawcom, ale również mieszkańcom Sądecczyzny i turystom z całego kraju. Rolnicy, ogrodnicy, hodowcy i wszyscy, których interesuje zdrowa żywność mają już zarezerwowane stoiska na wystawie AGRO Nawojowa. Dodatkową atrakcją będą w tym roku Dożynki Powiatowe i pokaz tradycyjnego strzyżenia owiec.

Obrazek: Zespół Szkół w Marcinkowicach jak Dubaj!
Zespół Szkół w Marcinkowicach jak Dubaj!
1 września 2022 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Nowosądeckiego Romanem Potońcem, członkami Zarządu i Rady Powiatu wziął dzisiaj udział w rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół w Marcinkowicach. Podczas spotkania zaproszeni goście mogli zobaczyć nowoczesny internat, w którym już mieszkają uczniowie. Remont drugiego piętra szkoły, gdzie powstał internat, kosztował ponad 3,5 mln złotych – dzięki zabiegom starosty, pieniądze pochodziły ze środków zewnętrznych i tym samym inwestycja nie obciążyła budżetu Powiatu.

Obrazek: CHARLI i BRAVO nadal obowiązują
CHARLI i BRAVO nadal obowiązują
1 września 2022 r.

Prezes Rady Ministrów podpisał zarządzenia w sprawie wprowadzenia trzeciego stopnia alarmowego CRP (3 stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2 stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Obrazek: Życzenia starosty nowosądeckiego z okazji rozpoczęcia roku szkolnego
Życzenia starosty nowosądeckiego z okazji rozpoczęcia roku szkolnego
1 września 2022 r.

Szanowni Państwo! Z okazji rozpoczynającego się właśnie nowego roku szkolnego, życzę wszystkim Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom oświaty wielu sił, energii i zapału do w przekazywaniu wiedzy młodzieży i pomaganiu młodym ludziom w rozwijaniu pasji. Chciałbym, aby tworzyli Państwo szkołę, która jest miejscem przyjaznym, za którym uczniowie tęsknią i w którym lubią przebywać.

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...