Uczniowie II i III klasy Technikum żywienia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej szkolili swoje umiejętności pod okiem szefa kuchni hotelu Ibis w Nowym Sączu.
Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju otworzył się dla ósmoklasistów i ich rodziców.
Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół w Marcinkowicach, oprócz wiedzy teoretycznej zdobywają też różne umiejętności i biorą udział w specjalistycznych szkoleniach. Jednym z nich jest udzielanie pierwszej pomocy podczas zdarzeń zagrażających życiu lub zdrowiu. Szkoła właśnie wzbogaciła się o nowoczesny fantom AmbuMan, za pomocą którego uczniowie uczą się udzielać pierwszej pomocy.
Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie jako jedna z nielicznych szkół w naszym województwie prowadzi kształcenie w Branżowej Szkole I stopnia w zawodzie mechanik-monter maszyn i urządzeń. Jest to możliwe dzięki bardzo dobremu wyposażeniu pracowni w pomoce i urządzenia pozwalające opanować umiejętności niezbędne do wykonywania tego zawodu.
Młodzież z Zespołu Szkół w Marcinkowicach ma w planach podróże do Turcji, na Łotwy, do Albanii, Czech i Serbii. Wszystko dzięki udziałowi w projekcie w ramach europejskiej współpracy szkół eTwinning.
Praktyki zawodowe w renomowanych hotelach i pensjonatach na terenie Krynicy-Zdroju to tylko jeden z wielu elementów kształcenia w Technikum żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju.
Dostają darmowe mundury, uczą się prawa, psychologii przestępców, walki wręcz i strzelania. Mowa o klasach o profilu Bezpieczeństwo Publiczne - klasa policyjna o specjalności psychologiczno-prawniczej w Zespole Szkół w Marcinkowicach. Uczniowie kształcą się pod okiem specjalistów z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.
Poznają systemy komputerowe wspomagające sprzedaż i obsługę magazynową. Korzystają z darmowej wersji programu Subiekt GT firmy InsERT, w którym dokumentują założenie firmy, wprowadzenie kontrahentów i towarów do systemu, zakup i sprzedaż towarów, przyjęcie i wydanie z magazynu, rozchód wewnętrzny, obsługę kasową czy nawet inwentaryzację. A wszystko to w klasach Technikum ekonomicznego w Zespole Szkół w Starym Sączu.
Uczniowie klasy matematyczno-informatycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Muszynie to pasjonaci nauk ścisłych. Kilku z nich właśnie wzięło udział w zmaganiach mających na celu zdobycie indeksu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Nie jest wykluczone, że już we wrześniu uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Marcinkowicach będą mogli korzystać z internatu w tej szkole.
Uczniowie II i III klasy Technikum żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej spędzili cały dzień w Hotelu Perła Południa w Rytrze. I wcale nie wypoczywali. Pod okiem fachowców uczyli się, w jaki sposób podać przyrządzone wcześniej posiłki i obsługiwać klienta.
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju mogli zobaczyć, w jaki sposób budowany jest Belmonte Hotel & Resort w tej miejscowości. Młodzież z klasy 2TBg w ramach umowy patronackiej z firmą Damian Piszczek „Piszczek Budownictwo” uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej.
Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu po raz kolejny otrzymało certyfikat „Dobrze zaprojektowanej Szkoły” i znalazło się na mapie ogólnopolskich placówek, które podejmują ambitne wyzwania edukacyjne. To z kolei umożliwia uczniom odkrywanie pasji i twórcze doskonalenie kompetencji.
Grecja, Hiszpania, Niemcy i Słowacja czekają na uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu. Wszystko za sprawą projektu LANGUAGE (O) LYMPICS w ramach programu ERASMUS+.
Takich fachowców poszukuje się na rynku pracy. A absolwenci Technikum budowlanego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju będą mieli naprawdę wiele umiejętności.
Prace przy budowie hali sportowej ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach idą zgodnie z planem – codziennie z ziemi wyłaniają się nowe elementy, a już niebawem roboty wejdą w decydującą fazę. Dzisiaj na placu budowy był starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski z dyrektorem Zespołu Szkół w Marcinkowicach Iwoną Sikorską.
Zespół Szkół w Łącku, podobnie jak inne szkoły prowadzone przez Powiat Nowosądecki, prowadzi właśnie nabór na dodatkowe kursy dające uczniom możliwość uzyskania zawodu.
Kształcenie młodzieży z klas mundurowych Zespołu Szkół w Marcinkowicach odbywa się w duchu wartości patriotycznych.
Dzięki takim wyjazdom mogą szlifować język angielski i niemiecki oraz poznawać nową kulturę. Mowa o projekcie ERASMUS+ „My culture in your school”, do którego przystąpił właśnie Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie.
Od 12 lat w Zespole Szkół w Marcinkowicach szkolą młodych w komorach dymowych, na auto-złomach, na wodzie, w górach i w powietrzu. Mowa o uczniach z klas o profilu Pożarnictwo z elementami ratownictwa medycznego. Profesjonalną opiekę nad młodzieżą sprawuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.