Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wyróżnienia Starosty dla NGOs za 2016 rok

Jerzy Kalarus, Józef Pomietło, Marian Baran, Cecylia Jabłońska, Tadeusz Maciaś, Ewa Kopciewicz, Małgorzata Kusak, Andrzej Lorenc

Jerzy Kalarus - z wykształcenia mgr turystyki należy do Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział „Beskid” w Nowym Sączu od 1979 r. Posiada patent sternika jachtowego, licencję i uprawnienia zawodnika i komisarza sportowego PZMot. Przeprowadził rozbudowę i modernizację bazy PTTK, co poprawiło stan techniczny i standard schronisk górskich. Z okazji Jubileuszu 110 – lecia Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego Oddział „Beskid” w Nowym Sączu otrzymał Złote Jabłko Sądeckie w podziękowaniu za wieloletnią społeczną pracę na rzecz rozwoju turystyki na Ziemi Sądeckiej.

Józef Pomietło - jest członkiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego Oddział „Beskid’’ w Nowym Sączu od 1972 r. Zaangażowany w działalność Yacht Clubu PTTK. Wybitny działacz turystyki i krajoznawstwa szkolnego, organizator kursów dla młodzieży, zawodów na orientację. Działacz Komisji Młodzieżowej PTTK. Od 1988 r. do 2009 r. członek Zarządu Oddziału PTTK „Beskid” w Nowym Sączu. Przez 4 lata redaktor techniczny kwartalnika „Echo Beskidu”. Z okazji Jubileuszu 110 - lecia Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego Oddział „Beskid” w Nowym Sączu otrzymał Złote Jabłko Sądeckie w podziękowaniu za wieloletnią społeczną pracę na rzecz rozwoju turystyki na Ziemi Sądeckiej.

Marian Baran - jest członkiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego Oddział „Beskid” w Nowym Sączu od 1975 r. W 1997 r. włączył się w organizację XXV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego, którego organizatorem był Oddział PTTK „Beskid” w Nowym Sączu. W 1982 r. Pan Marian Baran ukończył kurs przewodników beskidzkich. Po przejściu na emeryturę w 1994 r. poświęcił się pracy społecznej w Kole Przewodników oraz Kole Grodzkim Oddziału PTTK „Beskid” w Nowym Sączu i w pracach społecznych na rzecz osiedla Zawada. Z okazji Jubileuszu 110 - lecia Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego Oddział „Beskid” w Nowym Sączu otrzymał Srebrne Jabłko Sądeckie w podziękowaniu za wieloletnią społeczną pracę na rzecz rozwoju turystyki na Ziemi Sądeckiej.

Cecylia Jabłońska - jest członkiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego Oddział „Beskid” w Nowym Sączu od 1967 r. Posiada uprawnienia przewodnika beskidzkiego i terenowego klasy II, instruktora przewodnictwa, pilota wycieczek i instruktora krajoznawstwa. Od 2001 r. jest Przewodniczącą Oddziałowej Komisji Rewizyjnej PTTK „Beskid” w Nowym Sączu. W latach 2006 - 2013 była członkiem Komitetu Redakcyjnego kwartalnika „Echo Beskidu”. Z okazji Jubileuszu 110 - lecia Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego Oddział „Beskid” w Nowym Sączu otrzymała Srebrne Jabłko Sądeckie w podziękowaniu za wieloletnią społeczną pracę na rzecz rozwoju turystyki na Ziemi Sądeckiej.

Tadeusz Maciaś - jest członkiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego Oddział „Beskid” w Nowym Sączu od 2003 r. Posiada uprawnienia przewodnika beskidzkiego, pilota wycieczek. Czynnie pracuje w Terenowym Referacie Weryfikacyjnym Górskiej Odznaki Turystycznej. Od 2009 r. jest członkiem Zarządu Koła Przewodników PTTK i instruktorem przewodnictwa. Od 2013 r. jest członkiem Zarządu Oddziału PTTK „Beskid” w Nowym Sączu, a od 2015 r. znakarzem szlaków górskich. Z okazji Jubileuszu 110 - lecia Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego Oddział „Beskid”w Nowym Sączu otrzymał Srebrne Jabłko Sądeckie w podziękowaniu za wieloletnią społeczną pracę na rzecz rozwoju turystyki na Ziemi Sądeckiej.

Ewa Kopciewicz jest cenionym pedagogiem. Była jednym z inicjatorów i założycieli Krynickiego Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego „MODERATO”. Z zaangażowaniem pracuje na rzecz Stowarzyszenia dzieląc się wiedzą z dziedziny organizacji imprez kulturalno - oświatowych i umiejętnością pracy z dziećmi i młodzieżą. Jest jednym z głównych organizatorów i pomysłodawców Małopolskich Spotkań Tanecznych, konkursów tanecznych o nagrodę „Perłowej Pointy”. Dzięki jej działaniom Krynica-Zdrój w okresie letnim stała się wakacyjną stolicą tańca. Z okazji Jubileuszu 10 - lecia Krynickiego Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego „MODERATO” otrzymała Srebrne Jabłko Sądeckie w podziękowaniu za działalność artystyczną i społeczną.

Małgorzata Kusak Była jednym z inicjatorów i założycieli Krynickiego Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego „MODERATO”. Jest jednym z głównych organizatorów i pomysłodawców Małopolskich Spotkań Tanecznych, konkursów tanecznych o nagrodę „Perłowej Pointy” i „Bitwy Górskiej”. Z zaangażowaniem pracuje na rzecz Stowarzyszenia dzieląc się wiedzą z dziedziny rachunkowości, działalności organizacji pozarządowych, projektów z dziedziny kultury. Jest ceniona przez społeczność lokalną za rzetelność i profesjonalizm. Z okazji Jubileuszu 10 - lecia Krynickiego Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego „MODERATO” otrzymała Srebrne Jabłko Sądeckie w podziękowaniu za działalność artystyczną i społeczną.

Andrzej Lorenc jest wybitnym znawcą i pasjonatem kultury. Był jednym z inicjatorów i założycieli Krynickiego Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego „MODERATO”. Z zaangażowaniem pracuje na rzecz Stowarzyszenia dzieląc się wiedzą z dziedziny kultury, działalności organizacji pozarządowych oraz sprawując nadzór prawny nad działalnością KTSK „MODERATO”. Ogromna wiedza prawnicza i zaangażowanie w działalność Stowarzyszenia pozwoliła na pełną realizację celów statutowych. Z okazji Jubileuszu 10 - lecia Krynickiego Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego „MODERATO” otrzymał Srebrne Jabłko Sądeckie w podziękowaniu za działalność artystyczną i społeczną.