Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Powiat wspiera wolontariat i organizacje pozarządowe

26 czerwca 2020 r.

 

Dziś odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Spotkanie otworzył Edward Ciągło – przewodniczący tego gremium, jednocześnie członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, który omówił program posiedzenia i jego główne założenia. Rada pozytywnie zaopiniowała referowane przez Justynę Tokarczyk – dyrektora Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu sprawozdanie z realizacji programu współpracy powiatu z organizacjami pozarządowymi w 2019 r. W tym czasie zrealizowano 119 zadań na łączną kwotę 555 tysięcy złotych. W ramach tych środków 318 tysięcy złotych przeznaczono na nieodpłatną pomoc prawną, a na pozostałe konkursy otwarte, w tym małe granty, ponad 237 tysięcy. W minionym roku na Sądecczyźnie funkcjonowało łącznie 725 różnych organizacji pozarządowych. 47 z nich uzyskało status organizacji pożytku publicznego.

Przedstawiciele Rady zapoznali się z bieżącą informacją na temat realizowanych przez powiat otwartych konkursów ofert "...SĄDECKIE". Przypomniano o trwającym konkursie ukazującym Sądeckie Oblicza Wolontariatu. Nabór zgłoszeń do konkursu starosty nowosądeckiego w zakresie wspierania i promocji organizacji pozarządowych i wolontariatu trwa do 30 czerwca.

Podczas spotkania dyskutowano na temat problemów z jakimi zmagają się obecnie organizacje pozarządowe z terenu powiatu nowosądeckiego, a także kampanii pod nazwą #Odkrywaj SADECKIE, prowadzonej przez powiat.

W posiedzeniu uczestniczyli wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk, członek Zarządu Powiatu Edward Ciągło, radny powiatowy Antoni Poręba, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...