Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Ponad 5 milionów złotych na inwestycje powiatowe!

12 stycznia 2021 r.

Promesę na ponad 5,4 miliona złotych przywiózł dzisiaj do Starostwa Powiatowego wicewojewoda małopolski Józef Leśniak i wręczył ją staroście nowosądeckiemu Markowi Kwiatkowskiemu. Te pieniądze to dofinansowanie do budowy Centrum Sportowego w Marcinkowicach, modernizacji drogi powiatowej Limanowa – Chełmiec, budowę 34 oświetlonych przejść dla pieszych i modernizację energetyczną Bursy Szkolnej w Starym Sączu.

Dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Dziękujemy za te pieniądze – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Dzięki takiemu rządowemu wsparciu możemy zrealizować więcej inwestycji, a w budżecie Powiatu zostają nam środki na kolejne projekty.

Wraz ze starostą, promesy otrzymali również burmistrzowie i wójtowie miast i gmin Powiatu Nowosądeckiego. Przeznaczą je m.in. na modernizację budynków szkół i przedszkoli, remonty dróg, budowę ośrodków kultury, oczyszczalni ścieków czy kanalizacji sanitarnej.

- To wielomilionowe kwoty, które rząd premiera Mateusza Morawieckiego przekazuje samorządom w całej Polsce – podkreślał wicewojewoda Józef Leśniak. – To wymierne wsparcie, które przełoży się na poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu życia mieszkańców.

W spotkaniu wzięli udział: parlamentarzyści (Anna Paluch, Wiesław Janczyk, Patryk Wicher), wicewojewoda Józef Leśniak, starosta Marek Kwiatkowski, wiceprezydent Nowego Sącza wraz z przewodniczącą Rady oraz burmistrzowie i wójtowie z naszego regionu.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...