Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZSZ w Grybowie: tutaj nauczysz się spawać i zdobędziesz zawód

11 maja 2021 r.

W Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie kształcą się przyszli spawacze. Po zakończeniu nauki, młodzi ludzie mają fach w rękach. Obecnie w przemyśle, ok. 80% połączeń wykonuje się za pomocą technik spawalniczych. Zakłady zajmujące się produkcją konstrukcji spawanych oraz przedsiębiorstwa, w których spawanie jest procesem pomocniczym zgłaszają bardzo duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników z uprawnieniami do spawania.

Przez wiele lat kształciliśmy w zawodzie ślusarz-spawacz - mówi Lesław Tarasek, dyrektor ZSZ w Grybowie. - Prowadziliśmy też kursy z tego zakresu dla osób bezrobotnych na zlecenie Biura Pracy. W tym roku prowadzimy po raz drugi nabór do zawodu Technik spawalnictwa. Jest to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy.

Pracownia spawania w tej powiatowej szkole jest wyposażona w nowoczesny sprzęt do nauki spawania metodami: MMA - spawanie elektrodą otuloną, MAG - spawanie drutem elektrodowym w osłonie gazu aktywnego, TIG - spawanie z dodatkiem pręta litego, spawanie acetylenowo-tlenowe.

Mamy Atest Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach uprawniający do szkolenia i egzaminowania spawaczy w oparciu o wytyczne Instytutu – dodaje Lesław Tarasek. -  Organizujemy dla naszych uczniów kursy spawania, które umożliwiają im uzyskanie Książeczki Spawacza i świadectwa Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza.

W minionym roku, pracownia spawania wzbogaciła się o nowoczesne stanowiska spawalnicze z odciągami dymu spawalniczego. Uzupełniony został również sprzęt spawalniczy, zakupiono nowe przyłbice spawalnicze oraz sprzęt pomocniczy.

Szkoła ma podpisaną umowę partnerską z Wytwórnią Konstrukcji Stalowych w Grybowie oraz deklarację wsparcia zakładu w procesie szkolenia spawaczy.

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...