Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZS w Marcinkowicach: mundurowo i sportowo

27 kwietnia 2021 r.

Klasa sportowa z elementami wychowania fizycznego w służbach mundurowych w Zespole Szkół w Marcinkowicach to propozycja dla wszystkich młodych osób, które chcą rozwijać się sportowo, ale też nabyć uprawnienia w zakresie ratownictwa, ochrony, pierwszej pomocy czy strzelectwa.

- Stawiamy na rozwijanie predyspozycji i uzdolnień sportowych i przygotowujemy młodzież do współzawodnictwa sportowego. Zapewniamy wszechstronny rozwój ukierunkowany na osiąganie sukcesów w nauce i sporcie – mówi Iwona Sikorska, dyrektor ZS w Marcinkowicach. - Uczniowie mają szansę nie tylko rozwijać sprawność fizyczną i uzdolnienia ruchowe, dbać o zdrowie, ale też uczestniczyć w zajęciach z zakresu: samoobrony, taktyki, technik interwencyjnych, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i strzelectwa.

Dzięki współpracy z Sądeckim WOPR młodzież ma możliwość doskonalić umiejętności pływackie, realizować zajęcia z zakresu nurkowania oraz nabyć uprawnienia ratownika wodnego i sternika motorowodnego. Wsparcie GOPR Grupy Krynickiej pozwoli realizować zajęcia zakresu wspinaczki oraz narciarstwa.

Klasa sportowa będzie funkcjonować pod patronatem Polskiego Związku Sportów Saneczkowych oraz przy współpracy z klubami sportowymi. Trener i kadra pedagogiczna to ludzie z pasją i ogromnym doświadczeniem. Będą wspierać młodzież w osiąganiu wyznaczonych celów zarówno edukacyjnych jak i sportowych.

- Zapewniamy bezpłatne obozy szkoleniowe krajowe i międzynarodowe, opiekę wykwalifikowanej kadry trenerskiej, profesjonalną bazę treningową, wyposażenie sportowe, udział w zawodach na arenie krajowej i międzynarodowej oraz nowoczesne obiekty sportowe – dodaje dyrektor Iwona Sikorska. – Dodatkowo, młodzież może nabyć kwalifikacje z zakresu dietetyki, zostać trenerem personalnym, odbyć szkolenie strzeleckie i z obsługi broni, ratownictwa medycznego - Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, szkolenia z zakresu walki wręcz czy technik interwencyjnych.

Jest też nauki pływania – możliwość uzyskania uprawnień ratownika wodnego, szkolenia z użyciem technik linowych, szkolenie spadochronowe - skoki spadochronowe, nurkowanie, elementy ratownictwa wodnego, zajęcia na żaglówkach i wziąć udział w obozach szkoleniowych krajowych i zagranicznych.

Więcej informacji: https://zsmarcinkowice.edupage.org/a/rekrutacja  

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...