Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZS w Łącku: mają już firmę – teraz uczą się nią zarządzać

27 kwietnia 2021 r.

Justyna Mrówka, Klaudia Wierzycka i Krystian Kornaś z I klasy Technikum handlowego zakwalifikowali się do konkursu „Szkolne mistrzostwa menedżerskie 4”. Konkurs odbywa się pod patronatem Fundacji Przedsiębiorczości Revas, której celem jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości, rozwój systemu edukacji i kształcenie kadr na potrzeby gospodarki.

Młodzież przygotowuje się pod okiem Sabiny Garwol. Uczy się prowadzić symulacje biznesowe, aby mogli sprawdzić się jako właściciele swojego biznesu.

- Podczas rozgrywki eliminacyjnej, trzyosobowe zespoły wcielą się we współwłaścicieli wirtualnych przedsiębiorstw – mówi Wiesław Prostko, dyrektor ZS w Łącku. - Przez dwa miesiące podejmują realistyczne decyzje biznesowe o zakupie sprzętu, zatrudnieniu pracowników, wyposażeniu ich stanowisk. Kalkulują ofertę i ceny swoich usług i towarów. Najlepsze zespoły uczniowskie zostaną zaproszone na finał.

Grupa uczniów Zespołu Szkół w  Łącku prowadzi wirtualne Biuro Rachunkowe i to właśnie w jego zakresie będzie musiała zaprezentować wszystkie swoje umiejętności.

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...