Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZSP w Nawojowej: tłumy ósmoklasistów przybyły na Dzień otwarty!

15 marca 2023 r.

Ależ to były tłumy! Ponad 800 uczniów szkół podstawowych z naszego regionu przybyło dzisiaj na Dzień otwarty do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej. Każda grupa miała przewodnika i mogła uczestniczyć w interesujących ją zajęciach. A było z czego wybierać!

- Do dyspozycji uczniów mamy siedem kierunków w naszym technikum – mówi dyrektor szkoły Michał Bulzak. – Ponadto jest także branżowa szkoła pierwszego stopnia. Każdy może realizować u nas swoje pasje naukowe i rozwijać zainteresowania. Mamy świetną kadrę, bardzo dobrze wyposażone pracownie i zajęcia ze specjalistami. Nasza szkoła to dobry wybór – nie będzie po niej problemu z odnalezieniem się na rynku pracy. Uczniowie, którzy kończą technikum mają już fach w ręku i bardzo dużą wiedzę praktyczną. W trakcie nauki, do ich dyspozycji jest również internat i stołówka.

W organizację Dnia otwartego zaangażowała się cała społeczność szkolna – uczniowie przynieśli nawet swoje domowe zwierzęta, które ósmoklasiści oglądali z wielkim zainteresowaniem. Dużym powodzeniem cieszyła się też pracownia gastronomiczna i cukiernicza, gdzie można było spróbować rozmaitych pyszności. Spore zainteresowanie wzbudziły również zajęcia z weterynarzem czy pokaz jazdy konnej, zajęcia z architektury krajobrazu i informatyki.

- Od września będzie się można także kształcić w zawodzie Technik analityk – dodaje dyrektor Michał Bulzak. – Chodzi o analitykę kryminalistyczną i medyczną. Uczniowie będą odbywać praktyki między innymi w komendzie policji i w szpitalu.

- W tej szkole nauczyciele stawiają na to, aby młodzież miała bardzo dużo okazji do praktycznego zastosowania wiedzy teoretycznej. Stąd współpraca z najlepszymi hotelami i restauracjami w regionie, gdzie młodzież szlifuje swoje umiejętności gastronomiczne, kelnerskie i barmańskie. Niektórzy mają już zapewnioną pracę – mówił Edward Ciągło, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego polecając naukę w technikach.

Do nauki w ZSP w Nawojowej zachęcała również Zofia Nika - członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, wiceprzewodniczący Rady PN Ryszard Poradowski, oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Bożena Mynarek.

ZSP w Nawojowej oferuje kształcenie na kierunkach: Technik analityk (analityka kryminalistyczna i medyczna), Technik technologii żywności (dietetyk), Technik architektury krajobrazu, Technik hodowli koni, Technik informatyk, Technik weterynarii, Technik żywienia i usług gastronomicznych.

Na dzisiejsze spotkanie z młodzieżą przybyli m.in.: Zofia Nika i Edward Ciągło – członkowie Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, wiceprzewodniczący Rady PN Ryszard Poradowski, sekretarz Powiatu Justyna Tokarczyk, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Bożena Mynarek.

Nad sprawnym przebiegiem spotkania czuwał dyrektor szkoły Michał Bulzak, wicedyrektor Anna Bartusiak oraz wszyscy nauczyciele na czele z Anną Wilk i Elżbietą Zaczyk-Jasińską, a także cały personel szkoły i oczywiście uczniowie ZSP w Nawojowej.

Szczegóły na: https://nawojowa.edu.pl/aktualnosci/

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...