Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZSP w Krynicy-Zdroju: maskotki dla strażaków

14 marca 2023 r.

Zakończyła się akcja zorganizowana przez Szkolne Koło PCK w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju „Twój miś może zostać ratownikiem”.

- Cieszy fakt, że do akcji włączyli się mieszkańcy Gminy Krynica-Zdrój, w tym uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Krynicy-Zdroju, którzy wręcz zarzucili nas pluszakami. Do akcji włączyło się sołectwo Berest z sołtys Bożeną Warcholak-Zysek, Słotwiny Arena oraz oczywiście cała społeczność naszej szkoły - mówi dyrektor Maria Aleksander-Pisz.

Maskotki trafią wkrótce do strażaków JRG z Krynicy-Zdroju i staną się prawdziwymi ratownikami - miś Ratownik to przytulanka, która wywołuje w świadomości dziecka skojarzenie z domowym ciepłem i bliskością rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w następstwie nieszczęśliwego wypadku.

- Dlatego w stresie towarzyszącym wypadkowi, gdy potrzeba znalezienia zastępczego źródła oparcia, taka maskotka może okazać się bardzo przydatna - dodaje dyrektor szkoły.

Akcję zorganizowali opiekunowie Szkolnego Koła PCK - Rafał Bieniek i Marcin Nowak.

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...