Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZSP w Krynicy-Zdroju: lekcje z Temidą

23 lutego 2021 r.

Lekcje z Temidą to projekt realizowany w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju. Program ma zainteresować młodzież kwestiami prawnymi i zwiększyć jej świadomość prawną.

Szkoła otrzymała właśnie certyfikat ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Lekcje z Temidą”.

- Podczas zajęć, uczniowie klasy trzeciej technikum ekonomiczno-gastronomicznego dowiedzieli się między innymi czym jest prawo, skąd czerpać wiedzę o prawie oraz gdzie szukać pomocy prawnej – mówi dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju Maria Aleksandra Pisz. – Wiedzą już również, jak przebiega edukacja i kariera prawnicza oraz jakie są obowiązki i prawa obywatela. To bardzo ważne zagadnienia, o których nie myślimy na co dzień, ale w momencie zetknięcia z kwestiami prawnymi czasami tracimy głowę. Takie lekcje sprawiają, że młodzi ludzie nie tylko nabywają wiedzę, ale też oswajają się z trudnymi zagadnieniami.

Zajęcia poprowadził prawnik, wykładowca i doktorant Uniwersytetu Warszawskiego Daniel Rejowski.

Program jest prowadzony pod auspicjami Funduszu Sprawiedliwości – instytucji niosącej pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz szerzącej wiedzę prawną wśród obywateli.

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...