Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZSP w Krynicy-Zdroju: grecka przygoda

1 czerwca 2021 r.

Uczniowie technikum hotelarskiego, gastronomicznego i budowlanego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju zakończyli właśnie praktyki zawodowe w Grecji, uzyskując certyfikaty ukończenia Międzynarodowych Praktyk Zawodowych w ramach Projektu Erasmus+.

Uczniowie wraz z opiekunami przebywali w Nea Mesangala w regionie Tesalia nad Zatoką Thermaikos od 16 maja do 28 maja 2021 roku. Projekt "Z Krynicy-Zdroju do Europy podboju” jest realizowany w ramach Programu Erasmus+, sektor - Kształcenie i szkolenia zawodowe.

- Dla uczniów był  to czas nabywania nowych, zawodowych doświadczeń, ale również możliwość odpoczynku, poznawania nowej kultury i wzajemnej integracji – mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju. - Program wyjazdu przewidywał również spotkania tematyczne oraz wycieczki przedmiotowe i krajoznawcze. Uczniowie przeżyli niezapomnianą przygodę. Mieli okazję zobaczyć greckie Meteory, które są bez wątpienia jedną z najbardziej malowniczych formacji skalnych i atrakcji turystycznych. Zwiedzili też Saloniki oraz malowniczy Wąwóz Enipeas u podnóża Masywu Olimpu, odbyli wycieczkę do ruin zamku Platamon. Przeżyli również morską przygodę - rejs statkiem po Morzu Egejskim.

Wyjazd kolejnej grupy młodzieży ZSP Krynica do Grecji planowany jest na wrzesień 2021.

Szczegóły http://krynica.szkola.pl/zsp/erasmus/

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...