Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZS w Marcinkowicach: wszystko gotowe na przyjęcie uczniów w internacie!

25 sierpnia 2022 r.

Pokoje są już umeblowane, łazienki gotowe, podobnie jak jadalnia i winda – nowy Internat w Zespole Szkół w Marcinkowicach czeka na uczniów. 51 miejsc dla młodzieży znajduje się na drugim piętrze budynku szkoły – przed laty właśnie w tym miejscu funkcjonował internat.

- Zgodnie z obecnymi wymogami została zamontowana winda, drzwi przeciwpożarowe i wiele innych elementów mających zapewnić komfort i bezpieczeństwo uczniom – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - W internacie nie zabraknie jadalni, miejsca do nauki i spędzania wolnego czasu.

- Wokół szkoły są tereny zielone, a niebawem zostanie otwarta hala sportowa ze strzelnicą. Uczniowie z klas mundurowych będą więc mieli miejsce do ćwiczeń i odpoczynku – dodaje dyrektor szkoły Iwona Sikorska.

Modernizacja drugiego piętra w budynku szkoły kosztowała ponad 3,5 miliona złotych.

Młodzież będzie mieszkać w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych. Obiekt jest też przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wykonawcą prac była firma Kazbud z Cieniawy.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...