Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZS w Marcinkowicach: uczniów będą szkolić profesjonaliści z GOPR i WOPR

25 lutego 2021 r.

Dzięki podpisanemu dzisiaj porozumieniu z GOPR i WOPR, uczniowie Zespołu Szkół w Marcinkowicach będą mieli zajęcia z profesjonalistami i osobami, które na co dzień zajmują się tematyką ratownictwa. To szczególnie ważne w klasach, w których realizowane są szkolenia z zakresu ratownictwa górskiego i wodnego.

- Ta współpraca przyniesie na pewno wymierne korzyści dla uczniów naszej szkoły - powiedział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Ważne jest, aby szkolenia prowadzili profesjonaliści i praktycy w danej dziedzinie. I właśnie pozyskaliśmy kolejnych. Wszystko to robimy z myślą o tym, aby młodzież miała dostęp nie tylko do nowoczesnego sprzętu, ale przede wszystkim do wybitnych szkoleniowców. Szkoła w Marcinkowicach niebawem wzbogaci się o halę sportową ze strzelnicą oraz o zewnętrzny kompleks sportowy. Zachęcam ósmoklasistów, którzy wiążą swoją przyszłość z mundurem do aplikowania właśnie tutaj.

Umowę podpisali: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, dyrektor Zespołu Szkół w Marcinkowicach Iwona Sikorska, Marcin Deja - prezes Zarządu Grupy Krynickiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Michał Słaboń - naczelnik Grupy Krynickiej GOPR oraz Dariusz Gerhardt - prezes Zarządu Sądeckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Zarówno Górskie, jak i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe to formacje, które na co dzień ratują ludzkie zdrowie i życie - mówi Iwona Sikorska, dyrektor ZS w Marcinkowicach. - Dzięki naszej współpracy, młodzież, oprócz teorii, będzie miała profesjonalne zajęcia w terenie i zdobędzie kolejne umiejętności. Dziękuję za wsparcie staroście Markowi Kwiatkowskiemu, który kładzie duży nacisk na wszechstronny rozwój młodzieży.

Jak zapewnia Michał Słaboń, naczelnik Grupy Krynickiej GOPR, uczniowie dowiedzą się m.in. jak wygląda praca ratowników górskich, ich szkolenie i codzienna służba.

- Ponadto pokażemy również, w jaki sposób pracują ratownicy narciarscy - dodaje Michał Słaboń. - Młodzież przejdzie odpowiednia szkolenia, które być może zachęcą ją do podjęcia pracy w zawodzie ratownika górskiego czy narciarskiego.

Również podczas szkolenia przez WOPR, uczniowie szkoły w Marcinkowicach nabędą nowe umiejętności.

- Będziemy ich szkolić z zakresu ratownictwa wodnego, tak, aby kończąc szkołę mogli uzyskać uprawnienia ratownika - mówi Dariusz Gerhardt, prezes Zarządu Sądeckiego WOPR.

W Zespole Szkół w Marcinkowicach, na rok szkolny 2021/2022 zostały zaplanowane kierunki:

Liceum ogólnokształcące:

- j. angielski, geografia, informatyka (przysposobienie wojskowe)

- j. angielski, j. polski, geografia (bezpieczeństwo publiczne)

- biologia, j. angielski (pożarnictwo z elementami ratownictwa medycznego)

- j. angielski, biologia (klasa sportowa ogólnorozwojowa)

Technikum: technik logistyk (logistyk w służbach mundurowych)

Szkoła Branżowa I Stopnia: klasa wielozawodowa

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...