Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZS w Łącku: te uczennice potrafią zachwycić słowami

24 lutego 2023 r.

Regina Tomaszek i Magda Piksa – uczennice Zespołu Szkół w Łącku awansowały do etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Dzisiaj odbył się pierwszy etap krakowskich eliminacji, w którym wzięło udział 37 uczniów ze szkół województwa małopolskiego, w tym ze Starego Sącza, Nowego Targu, Wojnicza, Skawiny i Krakowa.

Regina Tomaszek z klasy IVa i Magdalena Piksa z IIa zakwalifikowały się do kolejnego etapu i 6 marca pojadą na Uniwersytet Jagielloński.

- Dzisiejsze eliminacje odbyły się w formie online na platformie Teams. Niektórzy uczniowie łączyli się bezpośrednio z własnych szkół; inni przybyli do różnych placówek kulturalnych. Uczennice z ZS w Łącku, pod opieką Anny Skalskiej, pojechały do Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki w Starym Sączu.

Konkurs krasomówczy jest dużym wyzwaniem. Ocenie podlega nie tylko sposób mówienia, ale również sam tekst. Trzeba go więc najpierw stworzyć. Myślą przewodnią tegorocznej edycji były słowa Wojciecha Korfantego: „Nie zdajemy sobie sprawy ze swojej wielkości, ale także ze swojej odpowiedzialności”. Pięciominutowe przemówienia na ten temat należało napisać i wygłosić z pamięci.

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...