Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

ZS Marcinkowice: uczniowie mogą już brać udział w akcjach ratowniczych

10 marca 2023 r.

Uczniowie klasy pożarniczej w Zespole Szkół w Marcinkowicach zdawali dzisiaj egzamin teoretyczny i praktyczny, który umożliwia im branie udziału w akcjach strażackich. Wszyscy zdali!

Przed budynkiem szkoły stanęły wozy strażackie, druhowie ochotnicy nadzorowali egzamin uczniów klasy o profilu strażackim. Uczniowie, oprócz napisania testu, musieli bezbłędnie rozpoznać wszystkie aparaty i sprzęt znajdujący się w strażackim wozie bojowym.

- Po zdaniu części teoretycznej egzaminu, uczniowie podjęli część praktyczną polegającą na sprawdzianu znajomości i obsługi sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz działań gaśniczych – rozwinięcia węży i podawania wody, zasilania samochodów z hydrantu oraz udzielania wstępnej pomocy przedmedycznej – mówi Iwona Sikorska, dyrektor ZS w Marcinkowicach. - Po egzaminie odbyło się uroczyste ślubowanie młodych ludzi, jako w pełni już wyszkolonych druhów oraz wręczenie uprawnień do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Młodzieży gratulował Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, st. bryg. Paweł Motyka w towarzystwie dyrekcji oraz Komisji egzaminacyjnej, w skład której wchodzili: mł. bryg. Arkadiusz Nosal - zastępca naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu i opiekun klasy pożarniczej, mł. bryg. Piotr Wysowski -Naczelnik Wydziału Kadr PSP w Nowym Sączu, st. kpt. Mariusz Piwowar z PSP w Nowym Sączu.

- Dziękuję druhom z jednostek OSP Brzezna, OSP Krasne Potockie oraz OSP Klęczany za użyczenie samochodów i sprzętu ratowniczego podczas dzisiejszego egzaminu – dodaje dyrektor Iwona Sikorska. – Zawsze możemy liczyć na ich wsparcie i ogromną wiedzę.

Fot. Maria Olszowska

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...