Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Zmiana na stanowisku komendanta KOSG: generał Stanisław Laciuga przeszedł na emeryturę

21 lutego 2024 r.

Dzisiaj w Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu odbyła się uroczystość zdania obowiązków przez gen. bryg. Stanisława Laciugę – Komendanta KOSG w Nowym Sączu, który przeszedł na emeryturę. Nowym komendantem został pochodzący ze Starego Sącza gen. bryg. SG Adam Jopek, dotychczasowy szef Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. W uroczystości przekazania obowiązków wziął udział Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Robert Bagan, a także starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, szefowie służb mundurowych i samorządowcy.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podziękował gen. bryg. Stanisławowi Laciudze za dotychczasową współpracę.

- W imieniu Zarządu Powiatu Nowosądeckiego dziękuję za profesjonalizm i rzetelne wykonywanie obowiązków służbowych, a także lata pracy i oddanej służby na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Sądecczyzny – mówił starosta Marek Kwiatkowski. - Misją funkcjonariusza Karpackiego Oddziału Straży Granicznej jest ochrona polskich granic, ale też ochrona i niesienie pomocy osobom zagrożonym. Praca sądeckich pograniczników jest nieoceniona – pokazały to szczególnie lata pandemii i wojny za naszą wschodnią granicą. To trudna, niebezpieczna i ciężka służba, wymagająca poświęceń, wyrzeczeń i ryzyka. Funkcjonariusze KOSG zawsze stawali na wysokości zadania. Dzięki temu Polacy mogą czuć się bezpieczni w swoim kraju, bo wiedzą, że granic strzegą profesjonaliści. Pod Pana kierownictwem sądeccy pogranicznicy wzorowo wykonywali swoją pracę. Dzisiaj, kiedy zdaje Pan obowiązki Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, pragnę serdecznie podziękować za współpracę i codzienne zaangażowanie przy podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Ziemi Sądeckiej i licznie odwiedzających nasz region turystów. Życzę wszelkiej pomyślności na emeryturze i wykorzystania tego czasu na realizację planów i projektów, na które do tej pory nie było czasu.

Przechodzący na emeryturę gen. bryg. Stanisław Laciuga podziękował swoim zwierzchnikom, ale przede wszystkim pracownikom, którzy na co dzień wspierali go w wykonywaniu obowiązków. Swojej żonie wręczył bukiet czerwonych róż.

- Pan generał Stanisław Laciuga przechodzi na emeryturę po blisko 30 latach służby na rzecz naszej ojczyzny – mówił Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Robert Bagan. – Od ośmiu lat prowadził funkcjonariuszy w Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu. Dziękuję za to, że stworzył Pan tutaj wspaniały zespół i z wielkim zaangażowaniem realizował bardzo trudne, szczególnie w ostatnich latach, zadania. Życzę zdrowia, pogody ducha i oczywiście zawsze zapraszam do odwiedzenia jednostek Straży Granicznej.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...