Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Zespół Szkół w Nawojowej: kot i pies w szkolnym gabinecie

28 stycznia 2021 r.

Pomimo pandemii koronawirusa, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej odbywają się zajęcia praktyczne. Właśnie dzisiaj starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski miał okazję przyjrzeć się praktykom uczniów klas gastronomicznych, weterynarii i hodowli koni.

- Cieszę się, że takie zajęcia się odbywają – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Sama teoria nie wystarczy, szczególnie w nauce zawodu. W naszej szkole w Nawojowej uczniowie chętnie korzystają z praktycznych lekcji. Po nauce teorii online, przychodzą do szkoły, aby tę teoretyczną wiedzę sprawdzić w praktyce i szkolić swoje umiejętności.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji, szkoły mogą prowadzić zajęcia praktyczne w małych grupach, oczywiście zachowując reżim sanitarny.

- Zajęcia praktyczne dla uczniów Technikum żywienia odbywają się codziennie – mówi Michał Bulzak, dyrektor ZSP w Nawojowej. - Młodzież przygotowuje potrawy pod okiem nauczycieli zawodu. Podobnie jest w technikum weterynarii. Dzisiaj uczniowie uczestniczyli między innymi w sterylizacji kotki. Mamy odpowiednio wyposażony gabinet, z potrzebnym sprzętem i USG. Takich rzeczy nie da się nauczyć online.

Nie próżnuje również młodzież z Technikum hodowli koni zgłębiając m.in. tajniki jazdy konnej.

Fot. Maria Olszowska

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...