Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Zespół Szkół w Marcinkowicach jak Dubaj!

1 września 2022 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Nowosądeckiego Romanem Potońcem, członkami Zarządu i Rady Powiatu wziął dzisiaj udział w rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół w Marcinkowicach. Podczas spotkania zaproszeni goście mogli zobaczyć nowoczesny internat, w którym już mieszkają uczniowie. Remont drugiego piętra szkoły, gdzie powstał internat, kosztował ponad 3,5 mln złotych – dzięki zabiegom starosty, pieniądze pochodziły ze środków zewnętrznych i tym samym inwestycja nie obciążyła budżetu Powiatu.

- Z wielką radością i satysfakcją wziąłem dzisiaj udział w rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół w Marcinkowicach. Podczas spotkania, członkowie Zarządu Powiatu, radni powiatowi i zaproszeni goście mogli zobaczyć nowy internat. Obiekt jest piękny i funkcjonalny, z windą, jadalnią, kuchnią i łazienkami. Nie brakuje miejsc do nauki i wypoczynku. Niebawem oddamy do użytku halę sportową ze strzelnicą, co dla uczniów klas mundurowych z tej szkoły jest naprawdę ważne. Cieszę się, że dzięki szybkim decyzjom, współpracy Zarządu i Rady Powiatu oraz oczywiście dyrektor ZS w Marcinkowicach Iwony Sikorskiej i całego grona pedagogicznego zakończyliśmy z powodzeniem tworzenie internatu. Dziękuję wszystkim, którzy brali w tym udział na każdym etapie – od przygotowania projektu, po całkowitą realizację.

W tym roku szkolnym, w dziewięciu placówkach prowadzonych przez Powiat Nowosądecki będzie się uczyć 3569 młodych osób, w tym w klasach pierwszych - 1194 uczniów w 41 oddziałach. Młodzież będzie korzystała nie tylko z wiedzy doskonałych pedagogów, ale też z nowoczesnych pracowni i pomocy naukowych. Władze Powiatu Nowosądeckiego dbają, aby z roku na rok szkoły były coraz bardziej przyjazne uczniom, a poza programem podstawowym oferowały także dodatkowe specjalistyczne kursy oraz praktyki u pracodawców i wyjazdy zagraniczne.

- Niektórzy nauczyciele i uczniowie szkół z Małopolski, z którymi się spotykam, mówią, że szkoła w Marcinkowicach to po prostu Dubaj – mówią z uśmiechem nauczyciele z ZS w Marcinkowicach. – Faktycznie, w ostatnich latach, dzięki działaniom starosty Marka Kwiatkowskiego, szkoła zmieniła się nie do poznania. Jest nowoczesna i doinwestowana. To wszystko wpływa na świetną rekrutację – mamy uczniów z całej Małopolski.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego starosta złożył życzenia dyrektorom, nauczycielom,  pracownikom oświaty i uczniom.

- Życzę, abyście tworzyli szkołę, do której chętnie przychodzą uczniowie, w której mogą rozwijać swoje umiejętności i pogłębiać wiedzę. Życzę również wytrwałości w tej niełatwej pracy i satysfakcji z postępów swoich wychowanków – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Uczniom życzę, aby korzystali z wiedzy i doświadczenia nauczycieli i cieszyli się młodością. To, czego nauczycie się teraz, będzie procentowało na studiach i w życiu zawodowym. Rozwijajcie również swoje zainteresowania i pasje – to wasz potencjał i klucz do sukcesu.

Gości przybyłych na uroczystość witała dyrektor marcinkowickiej szkoły Iwona Sikorska, dziękując jednocześnie uczniom i nauczycielom za przygotowanie akademii z okazji 83. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

- Dziękuję również staroście nowosądeckiemu Markowi Kwiatkowskiemu, członkom Zarządu i Rady Powiatu za dbanie o naszą szkołę i inwestowanie w rozwój bazy edukacyjno-sportowej, szczególnie za utworzenie Internatu, który przyciągnął uczniów w całej Małopolski – mówiła dyrektor Iwona Sikorska. - Niebawem uczniowie będą mogli również korzystać z nowoczesnej hali sportowej ze strzelnicą. To wszystko sprawia, że nasza szkoła zyskała na atrakcyjności.  

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie Zarządu Powiatu Nowosądeckiego: Zofia Nika i Marian Dobosz, radni powiatowi, wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, przewodniczący Rady Gminy Chełmiec Wiesław Szołdrowski oraz radni gminni, skarbnik Powiatu Nowosądeckiego Małgorzata Bochenek, Bożena Mynarek - dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, Justyna Tokarczyk – dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, ks. proboszcz Tadeusz Celusta, a także służby mundurowe, które na co dzień wspierają placówkę w Marcinkowicach: insp. dr Krzysztof Dymura - Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, st. bryg. Waldemar Kuźma - Komendant Miejski PSP w Nowym Sączu, ppłk SG Tomasz Wójs – naczelnik Wydziału Łączności i Informatyki, kpt. Marcin Berdychowski – przedstawiciel Zakładu Karnego w Nowym Sączu, mjr Cezary Pązik – zastępca Wojskowego Komendanta Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu, por. Stanisław Badowski – reprezentujący dowódcę 6 Batalionu Dowodzenia im. gen. broni Józefa Kuropieski w Krakowie, chor. Dariusz Wandas – przedstawiciela 6 Batalionu Dowodzenia w KRK

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...