Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Zespół Szkół w Krynicy: 60 uczniów pojedzie do Grecji!

24 lipca 2020 r.

60 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju pojedzie do Grecji! Szkoła zakwalifikowała się do projektu ERASMUS+ „Mobilność edukacyjna w sektorze - Kształcenie i szkolenia zawodowe”.

- Uczniowie wraz z nauczycielami będą mogli wyjechać w przyszłym roku do Grecji, aby nabywać tam umiejętności zawodowe i szlifować język angielski. To bardzo dobra wiadomość - mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor placówki. - Nasz projekt „Z Krynicy-Zdroju do Europy podboju” opiewa na prawie 110 tysięcy euro. Pieniądze są przeznaczone na zagraniczne kształcenie zawodowe uczniów i nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Główne cele projektu to właśnie doskonalenia umiejętności praktycznych i językowych uczniów technikum w zawodach: technik hotelarstwa, technik budownictwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

- Zachęcam absolwentów klas ósmych do podjęcia nauki w naszej szkole i skorzystania z możliwości wyjazdu, szkolenia zawodowego za granicą i zdobycia cennego doświadczenia zawodowego i językowego, a przede wszystkim przeżycia wspaniałej przygody w edukacyjnym i rozwijającym programie, jakim jest Erasmus – dodaje dyrektor Maria Aleksander-Pisz.


Szczegółowe informacje na temat projektu-wkrótce na stronie internetowej szkoły http://krynica.szkola.pl/zsp/

 

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...