Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Zdobywali Miejską Górę

6 września 2021 r.

 

Ponad 200 osób wzięło udział w IV Biegu i Marszu Nordic Walking o Puchar Miejskiej Góry w Starym Sączu. Nagrody zwycięzcom wręczył starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Po raz pierwszy górę zdobywali najmłodsi, startujących w trzech grupach wiekowych. Starsi biegacze walczyli o medale na dwóch dystansach – 5 oraz 16 km. Amatorzy Nordic Walkingu mieli do pokonania 5 km.

- Wszystkim uczestnikom tego pięknego sportowego wydarzernia gratuluję kondycji i woli walki – mówił starosta Marek Kwiatkowski. - Cieszę się, że aktywni są zarówno najmłodsi, jak i dorośli, w tym seniorzy.

Puchar Miejskiej Góry zdobyli Anna Sołtysik, najlepsza biegaczka wśród kobiet na dystansie 5 km (czas 00:30:57) oraz Wojciech Tarasek – najszybszy w kategorii mężczyzn na tym samym dystansie (czas 00:21:47). Na podium stanęli także burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Dobosz i dyrektor Lasów Państwowych Paweł Szczygieł. Zawodnicy ci startowali w marszu Nordic Walking i wywalczyli dobre czasy w swoich kategoriach wiekowych. Po raz drugi w biegu brała udział 68-letnia Barbara Woźniak z Niepołomic, która okazał się najlepsza w kategorii 60 plus, pokonując dystans 5 km w czasie 00:55:49.

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...