Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wszechstronna oferta agroturystyczna

20 maja 2009 r.

Radni z Komisji Turystyki i Współpracy Międzynarodowej Rady Powiatu Nowosądeckiego rozpoczęli wizytację gospodarstw agroturystycznych...

Radni z Komisji Turystyki i Współpracy Międzynarodowej Rady Powiatu Nowosądeckiego rozpoczęli wizytację gospodarstw agroturystycznych. W gospodarstwach działających na terenie powiatu członkowie komisji zapoznają się z aktualną ofertą oraz dalszymi planami rozwojowymi.

- Sądecczyzną od lat słynie z gościnności, doskonałej kuchni, przepięknych krajobrazów i bogactwa wód mineralnych. Kojarzy się jednak głównie z wypoczynkiem zimowym lub górskimi wędrówkami. Dlatego wykorzystując niebywałą aktywność mieszkańców, chcielibyśmy stworzyć wszechstronną ofertę nie tylko dla miłośników narciarstwa i zwolenników turystyki pieszej, ale również zwolenników sportów wodnych, rowerowych i jeździectwa. Mamy nadzieję, że oferta ta, w połączeniu z atrakcjami przyrodniczymi, zaowocuje wzrostem zainteresowania turystów regionem, mieszkańcom przyniesie dochody, a w konsekwencji przyczyni się do rozwoju gospodarczego Sądecczyzny - mówi Cezary Burtak przewodniczący Komisji.

Pierwszym odwiedzonym miejscem byłaOsada nad Słotwinkąw Krynicy Zdroju. W pięknie położonym, z dala od wielkomiejskiego zgiełku gospodarstwie można zaszyć się w gościnnych progach gospodarstwa Marii Smoleń. Na turystów czekają piękne, przestronne, doskonale wyposażone pokoje i miła domowa atmosfera. Wokół domu rozciąga się duży ogród z oczkiem wodnym, nad którym można rozkoszować się widokiem otaczającej zieleni.

Drugim wizytowanym obiektem byłaFarma LaMaw Tyliczu. Jedno z największych ekologicznych gospodarstw agroturystycznych w regionie. Gospodarstwo i jednocześnie stadnina, oferuje gościom wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Mocnym punktem pobytu mogą być jazdy konne zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych jeźdźców. W gospodarstwie trwają prace wykończeniowe przy obiekcie hotelowym z pełnym zapleczem noclegowym.

Na zakończenie pierwszego dnia objazdu radni odwiedzili gospodarstwoU Grzegorza,Justyny i Grzegorza Królikowskichw Tyliczu. Gospodarstwo proponuje całoroczną ofertę wypoczynku dla indywidualnego turysty, a także dla całych rodzin, nawet z bardzo małymi dziećmi. Do dyspozycji są pokoje o wysokim standardzie, pokoik zabaw dla dzieci, sauna, ogrodzony, zielony teren rekreacyjny, plac zabaw ze zjeżdżalnią, boisko oraz szałas góralski. Latem organizowane są wędrówki i wycieczki krajoznawcze, zwiedzanie najbliższej okolicy i atrakcji turystycznych. Zimą kuligi oraz możliwość jazdy na nartach na pobliskich trasach narciarskich. Można skosztować regionalnych przysmaków, marynat własnego wyrobu lub po prostu upiec kiełbasę na specjalnie przygotowanym palenisku. Państwo Królikowscy są laureatami konkursów związanych przedsiębiorczością na terenach wiejskich. Otrzymali również kilka nagród i wyróżnień w konkursach na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne.

Opracowanie: MD BS

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...