Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wspólne budowanie kapitału turystycznego

12 maja 2009 r.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu odbyła się konferencja branżowa pod hasłem „Rola i zadania samorządu terytorialnego i gospodarczego w procesie rozwoju turystyki". ..

Z okazji 10-lecia działalności Nowosądeckiej Izby Turystycznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu odbyła się konferencja branżowa pod hasłem „Rola i zadania samorządu terytorialnego i gospodarczego w procesie rozwoju turystyki". Była to tym samym kolejna z cyklu konferencji branży turystycznej, podczas której omawiano szanse i bariery w rozwoju turystyki na Sądecczyźnie.

W konferencji uczestniczył rektor PWSZ prof. dr hab. inż. Zbigniew Ślipek, wykładowcy uczelni, radni powiatu nowosądeckiego Józef Pyzik oraz Cezary Burtak, przedstawiciele lokalnych samorządów, przedsiębiorcy oraz studenci PWSZ.

- Konieczne jest współdziałanie samorządu terytorialnego i gospodarczego w realizacji strategii rozwoju turystyki w naszym regionie. Podstawą jest przede wszystkim modernizacja i rozbudowa infrastruktury turystycznej oraz intensyfikacja działań promocyjnych Sądecczyzny - podkreślił Aleksander Giertler prezes NIT.

W trakcie konferencji poruszono kwestie związane z finansowaniem zadań gminy i powiatu na rzecz rozwoju turystyki, a także roli partnerstwa samorządów w kreowaniu zadań gospodarczych w obszarze turystyki. W dyskusji wzięli udział wybitni fachowcy, wspierający działania branży turystycznej m.in. prof. dr. hab. Tadeusz Kudłacz, dr Józef Wojnarowski oraz Paweł Kukła przewodniczący Komisji Wspólnej Samorządów Gospodarczych i Samorządu Terytorialnego dla Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego. Na temat form i metod promocji turystycznej gminy i powiatu mówił Andrzej Zarych dyrektor Kancelarii Powiatu starostwa.

prof. dr hab. Tadeusz Kudłacz

Paweł Kukla

Opracowanie: AM BS

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...