Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

W takich warunkach można się uczyć

10 września 2019 r.

Ponad 120 tysięcy złotych kosztował remont zabytkowego budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu znajdujący się przy ul. Batorego. Dzięki tej inwestycji szkoła zyskała kilka pomieszczeń, w których teraz prowadzone są zajęcia dla uczniów. W obiekcie znajduje się także mała sala gimnastyczna.

- Oprócz naprawy i konserwacji sprzętu, przeprowadzono remont sali gimnastycznej, szatni oraz zaplecza sali gimnastycznej i korytarza. Odnowiono także osiem sal lekcyjnych – mówi wicestarosta Antoni Koszyk, który wraz z Edwardem Ciągło – członkiem Zarządu Powiatu Nowosądeckiego sprawdzał jakość wykonania prac. - Rozpoczynający się rok szkolny jest szczególny ze względu na kumulację podwójnego rocznika. Przed większością szkół pojawiło się trudne zadanie sprostania oczekiwaniom uczniów, nauczycieli i rodziców. W pierwszych klasach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, podjęło naukę ponad 300 młodych ludzi.

Aby zapewnić wszystkim odpowiednie warunki dokonano gruntownego remontu ośmiu sal lekcyjnych w budynku przy ul. Batorego. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

- Kilka miesięcy wcześniej w budynku tym wykonano również prace w ramach termomodernizacji: wymieniono stolarkę, docieplono strop, jest nowa kotłownia gazowa oraz instalacja centralnego ogrzewania – mówi dyrektor ZSP w Starym Sączu Grzegorz Skalski. – Dziękuję za to wsparcie. Teraz młodzi ludzie uczą się w dobrych warunkach.

W pozostałych dwóch budynkach starosądeckiego ZSP (przy ul. Daszyńskiego i ul. Krakowskiej) udało się wyremontować i doposażyć niektóre pomieszczenia, co w zdecydowany sposób wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa i komfortu nauki.

 (olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...