Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

W sobotę będziemy czytać w ogrodach

1 września 2021 r.

W najbliższą sobotę (4 września 2021 r.) w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu odbędzie się jubileuszowa X edycja Narodowego Czytania pod patronatem honorowym pary prezydenckiej. Lekturą tegorocznej odsłony będzie „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji czytano m.in. „Potop” i „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego oraz polskie nowele.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wręczenie nagród w konkursie plastycznym ph. Moja ilustracja do książki „Poszukiwacze przygód Traper i Lukier odkrywają Sądeckie” zorganizowanym pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego i  burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka. Prace konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu. Prace laureatów Konkursu ukażą się w nowej książeczce dla dzieci opisującej atrakcje turystyczne Powiatu Nowosądeckiego.

Początek sobotniego spotkania o godz. 10.00 w ogrodach Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu (ul. Mickiewicza 33).

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...