Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Szpital w Krynicy jest przygotowany

16 września 2020 r.

Od wczoraj Szpital Powiatowy w Krynicy-Zdroju ma specjalną, wydzieloną salę dla chorych na covid-19. To jeden z elementów przygotowań do ewentualnej jesiennej fali zachorowań.

Od wczoraj w Polsce działają trzy typy szpitali przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem: zakaźne, specjalistyczne i powiatowe. Według nowych założeń, lekarz ma skierować osobę chorą do jednego z nich.

- Jeśli objawy są łagodne, pacjent z terenu Powiatu Nowosądeckiego trafi do szpitala powiatowego w Krynicy-Zdroju - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - To pierwszy poziom zabezpieczenia. Od dziś w każdej takiej placówce ma działać izolatorium. W naszej lecznicy jest przygotowana osobna sala z ośmioma łóżkami.

Jeśli osoba zakażona będzie w poważniejszym stanie, trafi do szpitala zakaźnego, natomiast do lecznicy wielospecjalistycznej zostaną przywiezione osoby zakażone koronawirusem i dodatkowo wymagające opieki innej niż internistyczno-zakaźna.

Fot. Andrzej Klimkowski

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...