Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Światowy lider w dziedzinie zielonej energii z wizytą u starosty

10 października 2019 r.

Graham Norton-Standen, prezes amerykańskiej firmy Verdant, specjalizującej się w dostarczaniu technologii związanej z szeroko pojętą zieloną energią był dziś gościem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. W spotkaniu zainicjowanym przez radną Joannę Szewczyk-Kubacką uczestniczył przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec.

Firma jest światowym liderem w tworzeniu, rozwoju i produkcji technologii związanej z zieloną energią. Jej rozwiązania od wielu lat są wdrażane w wielu krajach świata, w Europie, Azji i Afryce.

Dzisiejsze spotkanie służyło rozpoznaniu potrzeb powiatu w zakresie niekonwencjonalnych sposobów pozyskiwania energii. Graham Norton-Standen przedstawił możliwości wdrożenia wyspecjalizowanych projektów ukierunkowanych zarówno na zieloną energię jak i tworzenie nowych miejsc pracy, w przypadku uruchomienia na terenie powiatu zakładu produkcyjnego.

- Temat zielonej energii jest ważny i perspektywiczny - podkreślił starosta Marek Kwiatkowski. - Musimy iść w kierunku nowych technologii i innowacyjności.

Graham Norton-Standen zapewnił o wsparciu jego zespołu w poszukiwaniu rozwiązań korzystnych dla Sądecczyzny w dziedzinie zielonej energii.

Dzisiejsze spotkanie zapoczątkowało kontakty, które prawdopodobnie będą rozwijane.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...