Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Starosta nagrodził sportowców

23 listopada 2017 r.

Podczas dorocznego spotkania władz Powiatu Nowosądeckiego ze sportowcami, trenerami i osobami promującymi zdrowy styl życia, starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył nagrody finansowe za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. Sukcesów gratulowali im także wicestarosta Antoni Koszyk i radny Stanisław Sułkowski – przewodniczący Komisji Turystyki i Sportu Rady Powiatu Nowosądeckiego.

Na terenie Powiatu Nowosądeckiego starosta nadzoruje działalność 237 stowarzyszeń kultury fizycznej i sportu, w tym 175 klubów sportowych. Sprawuje on także rolę organu rejestrowego.

W tym roku na zadania związane z upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu na Sądecczyźnie Powiat wydał ponad 185 tys. zł. Wsparł finansowo organizację około 30 imprez i zawodów sportowych o zasięgu powiatowym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Udzielił ponadto 25 dotacji o łącznej wartości 48 tys. zł dla 21 stowarzyszeń na zadania związane z organizacją ogólnopolskich i międzynarodowych imprez sportowych oraz udziałem w nich sportowców z Sądecczyzny.

- Osiągacie Państwo świetne wyniki w sporcie, stajecie na najwyższym podium. Jesteście chlubą Sądecczyzny - mówił starosta Marek Pławiak. - Cieszę się, że Ziemia Sądecka rodzi tak ambitnych, zdolnych ludzi, którzy potrafią konsekwentnie trenować i sięgać po laury. Dziękuje trenerom i działaczom sportowym, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą, wpajając im ducha walki fair play i zachęcając do podejmowania wysiłku.

W tym roku nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu w kategorii zawodnik, zawodniczka otrzymali:

Jolanta Cichoń - pochodzi z Muszyny, a trenuje w Uczniowskim Klubie Sportowym „EVAN” w Nowym Sączu. Mistrzyni Świata Juniorek w 2016 r. w kickboxingu w wersji full contact .W tym roku zdobyła tytuł Mistrzyni Europy i Mistrzyni Polski Juniorów w kategorii wagowej 60 i 70 kg.

Szymon Golonka - zawodnik UKS „EVAN” w Nowym Sączu. Mistrz Polski Młodzików w Boksie w 2016 r. Natomiast w 2017 r. zajął III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz II i III miejsce na Międzynarodowych Turniejach Bokserskich.

Szymon Góra - zawodnik UKS „Gladiator” w Binczarowej. W 2016 wywalczył tytuł Mistrza Świata w Kickboxingu, a w 2017 r. zdobył tytuł Mistrza Europy i Mistrza Polski w Kickboxingu w kategorii 47 kg. Został powołany do reprezentacji Polski w kickboxingu.

Julia Niewiadomska - zawodniczka UKS „Gladiator” w Binczarowej. Na Mistrzostwach Europy w Kickboxingu zdobyła brązowy medal. Została powołana do reprezentacji Polski w tej dyscyplinie.

Grzegorz Hedwig - zawodnik Klubu Sportowego „Start” w Nowym Sączu. W 2016 r na Igrzyskach Olimpijskich zdobył 12. miejsce. Multimedalista Mistrzostw Polski w Slalomie Kajakowym.

Patrycja Piwowar - zawodniczka MUKS „Ogniwo” w Piwnicznej-Zdroju. Wicemistrzyni Polski Kinder+Sport w mini siatkówce. Brązowa medalistka Turnieju Talentów. Powołana do małopolskiej kadry nadziei olimpijskich i kadry młodziczek.

Bartłomiej Tokarczyk - zawodnik, trener, wychowawca w Uczniowskim Klubie Modelarskim „Orion” w Muszynie. Obecnie także reprezentant kadry narodowej w modelarstwie kosmicznym. W 2017 r. na Mistrzostwach Polski w Modelarstwie Kosmicznym w klasyfikacji generalnej zdobył II miejsce.

W Kategorii trener, działacz nagrody odebrali:

Zygmunt Biel - trener piłki nożnej w Ludowym Klubie Sportowym „Gród” w Podegrodziu, nauczyciel i wychowawca. Od wielu lat szkolona przez niego młodzież zdobywa czołowe miejsca w finale ogólnopolskim turnieju „Piłkarska kadra czeka”.

Zbigniew Bobrowski - trener kajakarstwa górskiego. Uczestnik Igrzysk Olimpijskich,

wychowawca wielu medalistów Mistrzostw Świata i Europy, szczególnie w kategoriach juniorów i młodzieżowców.

Wiesław Jezioro - przez wiele lat prowadził szkolenie grup młodzieżowych w Klubie Sportowym „Zyndram” Łącko. Obecnie wolontariusz Klubu Sportowego „Budowlani” Jazowsko. Organizator wielu wydarzeń sportowych na terenie Powiatu Nowosądeckiego.

Piotr Kożuch - trener kajakarstwa górskiego. Zawodnicy trenowani przez niego są medalistami mistrzostw świata i Europy.

Angelika Stoińska - nauczyciel wychowania fizycznego w Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie, a także instruktor narciarstwa alpejskiego, piłki siatkowej, piłki nożnej oraz gimnastyki. Organizatorka wielu imprez sportowych i charytatywnych na Sądecczyźnie.

Bartosz Stokłosa - trener grup młodzieżowych w piłce nożnej w Ludowym Klubie Sportowym „Poprad” Rytro. Działacz i animator sportu w Powiecie Nowosądeckim.

Marian Tokarczyk - organizator imprez sportowych dla dzieci i dorosłych, a także trener piłkarzy - najpierw w Ludowym Klubie Sportowym „Barciczanka”, a następnie w Klubie Sportowym „Zyndram” Łącko (którego też był prezesem). Obecnie działacz w Klubie Sportowym „Budowlani” Jazowsko.

Tomasz Zając - trener Nowosądeckiego Klubu Okinawa Karate, uprawiający styl Shorin Ryu . Zawodnicy trenowani przez niego w tym roku zdobyli dwa brązowe medale na zawodach Pucharu Świata w Tokio.

Starostwo powiatowe wspiera także sport szkolny. Znaczną część środków, bo aż 89 tys. zł przeznaczono na organizację Współzawodnictwa Sportowego Szkół. W ramach tych funduszy w roku szkolnym 2016/17 Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego zorganizował 62 imprezy sportowe dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W zawodach wzięło udział blisko 5500 dziewcząt i chłopców, startujących w przeszło 20 dyscyplinach sportowych.

W roku szkolnym 2016/17 w zawodach sportowych szkół podstawowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej wzięło udział 1979 dziewcząt i chłopców z 76 szkół. Najwięcej punktów (70) wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju. Na drugiej pozycji uplasowali się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Krużlowej Wyżnej (66 punktów). Trzecie miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej w Łącku (61 punktów).

W zawodach gimnazjów wystartowało 1856 młodych sportowców, reprezentujących 48 szkół. W klasyfikacji końcowej najlepsi okazali się zawodnicy z Łącka (75 punktów). Drugie miejsce przypadło w udziale reprezentantom Chełmca (65,5 punkta), a trzecie miejsce ex aequo zdobyli sportowcy z gimnazjów w Krynicy-Zdroju i Zagorzynie (po 50 punktów).

W zawodach szkół ponadgimazjalnych pierwsze miejsce wywalczyli zawodnicy z Zespołu Szkół Ponadgimazjalnych w Krynicy-Zdroju (135,5 punkta). Dwa pozostałe przypadły w udziale Zespołowi Szkół w Łącku (119 punktów) i Liceum Ogólnokształcącemu w Grybowie (98 punktów).

Starosta Marek Pławiak podziękował też za osobiste zaangażowanie i pomoc w organizacji Międzynarodowego Dziecięcego Turnieju Piłki Nożnej Katarzynie Guzik, Adamowi Sułkowskiemu i Iwonie Wachna.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...