Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Srebrne Sądeckie – promesy rozdane!

5 kwietnia 2024 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył dzisiaj kolejne promesy w ramach konkursów „Sądeckie”. Tym razem 24 tysiące złotych trafiło do seniorów w ramach konkursu Srebrne Sądeckie. Dzisiaj odbyło się również Forum Seniora, na które przybyło kilkadziesiąt osób z całego Powiatu Nowosądeckiego.

- Seniorzy są skarbnicą wiedzy, która jest niezbędna do rozwoju i postępu młodszych pokoleń. Warto słuchać rad i przemyśleń osób starszych, ponieważ mogą one niejednokrotnie pomóc nam w radzeniu sobie z różnymi sytuacjami w życiu – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Zawsze wspieramy działania mające na celu aktywizację seniorów. Tak jest również w tym roku.

Promesy otrzymali: Stowarzyszenie Na Równi w Korzennej: 2 500 zł, Stowarzyszenie Emerytów Leśnych KONAR w Starym Sączu: 3 000 zł, Koło Gospodyń Wiejskich w Marcinkowicach: 3 500 zł, Fundacja „Andrasz” w Wielogłowach: 2 000 zł, Klub Seniora w Marcinkowicach: 3 000 zł, Aktywni Seniorzy w Tyliczu: 3 000 zł, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Aktywnych Nauczycieli Emerytów „Belfer” w Korzennej: 3 000 zł.

W sumie, w tym roku, kwota przeznaczona na współpracę z organizacjami pozarządowymi we wszystkich konkursach „Sądeckie” wyniosła 919 116 zł.

Po wręczeniu promes, seniorzy wysłuchali wykładu „Twój czas – Złota Era Seniora”, który poprowadziły: Anna Mieczkowska i Barbara Waksmundzka z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Nowym Sączu.

W dzisiejszym spotkaniu, które prowadziła sekretarz Powiatu Justyna Tokarczyk, wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie Zarządu – Zofia Nika, Marian Dobosz, a także wiceprzewodniczący RPN Andrzej Gancarz i prezes Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Sączu Wiesława Borczyk.

Fot. Maria Olszowska

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...