Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Służby gotowe do wakacji i zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom, młodzieży i turystom

18 czerwca 2024 r.

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tym razem tematem było przygotowanie służb i inspekcji do wakacji. Wniosek po spotkaniu – Powiat Nowosądecki jest gotowy na wakacje pod względem zapewnienia bezpieczeństwa osobom wypoczywającym.

Spotkanie otworzył starosta nowosądecki Tadeusz Zaremba, a później prowadził je Ryszard Wąsowicz – kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Przedstawiciele poszczególnych służb omówili m.in.: przygotowanie placówek do przyjęcia dzieci i młodzieży (stan sanitarny bazy noclegowej i ośrodków wypoczynkowych, stan sanitarny basenów i kąpielisk); zapewnienie nadzoru ratowniczego na basenach i w miejscach wyznaczonych na kąpieliska oraz w miejscach zwyczajowo wykorzystywanych do kąpieli na terenie Powiatu Nowosądeckiego; zapewnienie pomocy ratowniczo-medycznej na trasach i szlakach turystycznych; zapewnienie bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży podczas organizowanych imprez kulturalno- sportowych, w rejonach wypoczynku oraz zamieszkania, podczas przemieszczania się po drogach oraz szlakach kolejowych na terenie Powiatu Nowosądeckiego

Zarządcy dróg przedstawili informacje dotyczącą planowanych prac i remontów dróg, mostów, chodników.

Omówiono także zabezpieczanie przeciwpowodziowe na terenie Powiatu Nowosądeckiego i przygotowanie służb do ochrony przed powodzią i innymi ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...