Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Ślizgawki, zjeżdżalnie i parki zabaw

Sankostrada w Krynicy-Zdroju mieści się przy ulicy Dąbrowskiego, za Halą Lodową, na stoku góry „Iwonka”. Długość trasy to ok. kilometr a różnica poziomów pomiędzy stacją górną a dolną wynosi 55 metrów. Zjazd na sankach odbywa się rynną długości ok. 800 m. Czas zjazdu to ok. 1,5-2 min. Sankostrada jest czynna o każdej porze roku i oświetlona – można zamówić nocne zjazdy.

Park Sportowy obok Hali Lodowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
33-380 Krynica-Zdrój
tel. +48 18 471 58 10
sankostrada@sankostrada.pl
www.sankostrada.pl

 

Rajskie Ślizgawki na Górze Parkowej w Krynicy-Zdroju są czynne od wiosny do późnej jesieni. Oferują zjazdy zjeżdżalniami rurowymi (różnica wysokości 12 m) od spokojnej fali, poprzez spiralę, aż do jedynego w Polsce „Kamikadze”. Są świetną zabawą dla każdego, bez względu na wiek. W czasie deszczu zjeżdżalnia jest nieczynna. Na górnej polanie atrakcją jest zjeżdżalnia pontonowa, gdzie po specjalnie przygotowanej trasie można zjechać pontonem, a następnie wyjechać z powrotem do góry na przenośniku taśmowym (Sun Kid). Na szczyt Góry Parkowej (741 m) można wjechać kolejką linowo-terenową. Przy dolnej stacji kolejki na Górę Parkową w Krynicy-Zdroju znajduje się plac zabaw „Zuzunia”. Latem proponuje zabawę na zjeżdżalniach i kulach wodnych, zimą jazdę na skuterach śnieżnych.

Kolej Linowo-Terenowa Góra Parkowa
Polskie Koleje Linowe S.A.
ul. Nowotarskiego 1, 33-380 Krynica-Zdrój
tel. +48 18 471 22 62
gora.parkowa@pkl.pl
www.pkl.pl

 

Labiland to Rodzinny Park Rozrywki położony w Skrudzinie w malowniczej okolicy pod samą Przehybą. Główną atrakcją Parku jest największy w Małopolsce labirynt edukacyjny. Ma 2000 m2 powierzchni, na której znajduje się niezliczona liczba zakamarków i kilkanaście pytań-wskazówek, a właściwe odpowiedzi wskażą drogę do wyjścia. Labirynt jest wykonany z drewnianych paneli o wysokości ok. 2 metrów. Na terenie Parku jest też tzw. mały labirynt z odkrytymi ścianami – dzięki temu dzieci mają kontakt wzrokowy z opiekunami, więc się nie wystraszą. W Parku znajdują się również: „bilard kopany”, w którym zamiast bil są piłki, a zamiast kija – noga, kręgle plenerowe, szachy oraz strefa zabaw dla najmłodszych dzieci. Jest tu też wielka piaskownica, gdzie za pomocą wykrywacza metalu można poszukać ukrytych skarbów.

LABILAND – Rodzinny Park Rozrywki
33-388 Skrudzina 150
tel. +48 693 464 179
park@labiland.pl
www.labiland.pl