Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Seniorzy chcą być aktywni fizycznie

1 lipca 2022 r.

Seniorzy z całej Polski przybyli na Sądecczyznę, aby rozmawiać o tym, w jaki sposób aktywizować fizycznie osoby starsze. To szczególnie ważne po okresie pandemii, kiedy wielu starszych ludzi zaprzestało jakiejkolwiek aktywności.

W dzisiejszym spotkaniu, które odbyło w SP nr 2 w Starym Sączu, wziął udział m.in.: Andrzej Gut-Mostowy - Sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. promocji polskiej marki, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. Gości witała Wiesława Borczyk – prezes Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zebrani mogli dowiedzieć się nie tylko o tym, jakie atrakcje oferuje Sądecczyzna, jakie środki przeznacza rząd na aktywizację osób starszych, ale też jakie projekty realizują władze Powiatu Nowosądeckiego dając możliwości rozwoju i wypoczynku osobom starszym. O zdrowotnych aspektach mówił dr Piotr Czech z PWSZ, a spotkanie prowadził redaktor Wojciech Molendowicz. Była na nim również obecna Justyna Tokarczyk – dyrektor Biura Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowym w Starostwie Powiatowym w Nowym Sącz, które od lat współpracuje z SUTW.

Debata pt. „Potrzeby i wyzwania organizacji seniorskich w zakresie inicjowania i stymulowania aktywności fizycznej seniorów, ze szczególnym uwzględnieniem skutków pandemii” była czasem zadawania pytań przez seniorów, szczególnie w zakresie zdrowia i aktywności fizycznej.

Goście będą przebywać na Ziemi Sądeckiej do jutra. Podczas licznych spotkań będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach instruktażowych z wykorzystaniem infrastruktury sportowej oraz w warsztatach nordic walking.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...