Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Samorządowa lekcja ze starostą

4 kwietnia 2017 r.

Uczniowie Zespołu Szkół w Wielogłowach, należący do Szkolnego Parlamentu, wzięli dziś udział w lekcji samorządowej w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu. Towarzyszyła im powiatowa radna Maria Barbara Szarota.

Młodzież powitał starosta nowosądecki Marek Pławiak, który opowiedział o zasadach funkcjonowania powiatowego samorządu. Odpowiadał m.in. na pytania o wybór starosty i pracę radnych. Uczniowie dowiedzieli się też, jak działa starostwo.

- Zapoznanie się z tym, jak funkcjonuje urząd "na żywo" jest z pewnością ciekawsze od suchych faktów podanych w podręcznikach - sugerował Marek Pławiak. - Ta wiedza może wam się przydać, gdy w przyszłości będziecie załatwiać sprawy właśnie w starostwie.

W szczegóły wprowadził młodzież dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych Andrzej Zarych. Mówił m.in. o sposobie wybierania władz powiatowych i różnicach między powiatem, gminą i województwem.

Lekcje samorządowe są realizowane w starostwie regularnie i są jednym z elementów nauczania wiedzy o społeczeństwie.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga, Maria Olszowska

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...