Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Rozpoczęcie roku szkolnego w szkołach powiatowych - nauka to potęga!

1 września 2021 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął dzisiaj udział w rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół w Marcinkowicach. Podkreślił, że nauka to potęga, a zdobytej wiedzy nikt nam nie odbierze.

- W tym roku szkolnym, do placówek prowadzonych przez Powiat Nowosądecki będzie uczęszczać ponad 3200 uczniów, w tym blisko siedmiuset do klas pierwszych - mówi starosta Marek Kwiatkowski. - Życzę młodym ludziom, aby wykorzystali lata nauki do pogłębiania wiedzy i nabywania nowych umiejętności. Nauka to potęga - nikt wam tego nie zabierze. To, czego się nauczycie będzie również procentowało w życiu zawodowym. Skorzystajcie z wiedzy swoich nauczycieli, ich doświadczenia i zaangażowania. Rozwijajcie też swoje zainteresowania artystyczne i sportowe, by we właściwy sposób decydowali o swoich dalszych losach edukacyjnych i zawodowych.

Starosta życzył dyrektorom, nauczycielom i pracownikom oświaty energii i satysfakcji z codziennej trudnej pracy.

- Twórzcie państwo szkołę, za którą uczniowie tęsknią, w której lubią przebywać, gdzie odnajdują przyjaciół - dodał starosta Marek Kwiatkowski.

Podczas uroczystości w Zespole Szkół w Marcinkowicach pożegnano także odchodzącą na emeryturę Marię Mróz, która pracowała w placówce 42 lata!

- Pani Mario! Serdecznie dziękuję za wiele lat profesjonalnej pracy w Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach. Zawsze służyła Pani pomocą i dobrą radą - zarówno uczniom, jak i nauczycielom, którzy w sekretariacie mogli liczyć na przyjazny klimat. Wiele razy poświęcała Pani swój prywatny czas dla społeczności szkolnej, zawsze robiąc to z uśmiechem. Jeszcze raz dziękuję! Życzę zdrowia, pomyślności, spełnienia marzeń i realizacji nowych życiowych wyzwań – mówił starosta.

Gości przybyłych na uroczystości witała dyrektor marcinkowickiej szkoły Iwona Sikorska, dziękując jednocześnie uczniom i nauczycielom za przygotowanie akademii z okazji 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

- Dziękuję również staroście nowosądeckiemu za dbanie o naszą szkołę i inwestowanie w rozwój bazy edukacyjno-sportowej – mówiła dyrektor Iwona Sikorska. - Już w przyszłym roku uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnej hali sportowej ze strzelnicą, a za dwa lata z centrum lekkoatletycznego. Dodam, że w czasie wakacji przeprowadziliśmy niezbędne remonty w salach lekcyjnych i na korytarzach. Wszystko po to, aby zapewnić komfortowe warunki dla uczniów i nauczycieli.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, Bożena Mynarek - dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, ks. prałat Józef Babicz - wieloletni proboszcz tutejszej parafii oraz emerytowany nauczyciel religii w szkole, ks. proboszcz Tadeusz Celusta, st. sierżant Daniel Lesiewicz - przedstawiciel jednostki patronackiej z Krakowa, sierżant Leszek Kotlarz - przedstawiciel Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Nowym Sączu, Joanna Zajączkowska - przewodnicząca Rady Rodziców, wicedyrektor szkoły Wiesław Gródek, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz młodzież klas mundurowych.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...