Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Rozpalali ognisko… wodą

15 czerwca 2015 r.

Liceum Ogólnokształcące im. A. Grottgera w Grybowie gościło profesorów i studentów Politechniki Warszawskiej w ramach umowy patronackiej. Przybyli między innymi: prorektor PW prof. Władysław Wieczorek – chemik, prof. Franciszek Krok – fizyk i absolwent LO w Grybowie, dziekan Wydziału Fizyki – prof. Przemysław Duda, dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii – prof. Andrzej Pachuta oraz trójka studentów z Koła Naukowego Chemików „Flogiston”.

- Pierwszy dzień wizyty w całości poświęcony był wykładom i pokazom dla licealistów – mówi Kazimierz Solarz, dyrektor LO w Grybowie. - Goście postanowili uhonorować brązowym medalem 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki najaktywniejszego ucznia biorącego udział w wykładach. Został nim Wojciech Gajkowski - uczeń klasy Ib, który wykazał się znajomością wzorów fizycznych i dobrą orientacją w tematyce fotoelektrycznej.

Równolegle z wykładami, w sali gimnastycznej odbywały się pokazy reakcji chemicznych zaprezentowane przez studentów Koła Naukowego „Flogiston”. Udowadniali np., że można rozpalić ognisko… wodą lub zmieniać kolory cieczy przez potrząsanie naczyniem. Było sporo dymu, huku i innych efektów pirotechnicznych.

Politechnika Warszawska to dziesiątki tysięcy studentów i kilka tysięcy pracowników naukowych różnych szczebli. W aktualnej ofercie, którą przedstawił rektor Wieczorek znajduje się aż 37 różnych kierunków studiów – niektóre w języku angielskim i w różnych opcjach organizacyjnych.

W kolejnym dniu, w spotkaniu mogli uczestniczyć gimnazjaliści. Przybyły młodzi z 10 gimnazjów.

- Wizyta profesorów Politechniki Warszawskiej wniosła duże ożywienie do codziennego życia szkoły i środowiska dodaje dyrektor Kazimierz Solarz. - Otrzymaliśmy też zapewnienie o dalszej współpracy i podobnych wizytach w przyszłości. W ramach pomocy dydaktyczno-metodycznej otrzymamy w najbliższym czasie nowatorskie programy multimedialne do nauki fizyki opracowane przez kadrę naukową Wydziału Fizyki PW.

(olsz)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...