Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Rozmawiali o problemach rolników

20 stycznia 2016 r.

O kondycji rolnictwa w południowej części Małopolski dyskutowano dziś w Starostwie Powiatowym podczas posiedzenia Rad Powiatowych Małopolskiej Izby Rolniczej z Limanowej i Nowego Sącza.

2016.01.18

Członkowie rad przyznali, że obu regionom nie brak atutów, sprzyjających rozwojowi tej dziedziny gospodarki. Zaliczyli do nich czyste środowisko, gwarantujące produkcję żywności wysokiej jakości, postępującą koncentrację produkcji mleka w dużych, specjalistycznych gospodarstwach oraz nowoczesne sadownictwo. Zwrócono jednak uwagę, że rolnictwo napotyka na trudności, związane z dużym rozdrobnieniem gospodarstw, słabymi glebami, a także ukształtowaniem terenu, który nie sprzyja produkcji rolnej na masową skalę. W debacie wzięli udział parlamentarzyści ziemi sądeckiej. Senator Stanisław Kogut (PiS) zasugerował, by pytania kierować do posła Jana Dudy (PiS), który jest członkiem sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Głosów rolników wysłuchali także posłowie Józef Leśniak (PiS), Andrzej Czerwiński (PO) i Elżbieta Borowska (Kukiz'15). W posiedzeniu wzięli też udział wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk, członek Zarządu Powiatu Franiszek Kantor, który jest też członkiem Małopolskiej Izby Rolniczej w Nowym Sączu, a w Radzie Powiatu Nowosądeckiego zasiada w Komisji Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa.

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...