Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Rehabilitacja i terapia w „Przystani”

20 maja 2009 r.

W Krynicy-Zdroju otwarto placówkę rehabilitacyjno-terapeutyczną, która będzie służyła osobom niepełnosprawnym. Kompleksowo wyposażony Ośrodek Rehabilitacyjny Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Przystań" ...

W Krynicy-Zdroju otwarto placówkę rehabilitacyjno-terapeutyczną, która będzie służyła osobom niepełnosprawnym. Kompleksowo wyposażony Ośrodek Rehabilitacyjny Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Przystań" powstał dzięki zaangażowaniu rodzin osób niepełnosprawnych, wielu lokalnych środowisk, a także wsparciu sponsorów. Dotację na zakup części specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego przekazało także Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu ze środków PFRON.

Na uroczyste otwarcie ośrodka przybyli podopieczni stowarzyszenia wraz z rodzinami, radny powiatu Adam Mazur, burmistrz Krynicy Zdroju Emil Bodziony oraz z-ca Dariusz Reśko, a także Halina Hajtek kierownik Zespołu do Spraw osób Niepełnosprawnych w starostwie powiatowym i sponsorzy.

Podziękowania za wieloletnie starania i upór w dążeniu do otwarcia placówki oraz symboliczny grawerton, na ręce prezesa stowarzyszenia Krzysztofa Kempskiego przekazał burmistrz Emil Bodziony. Pamiątkowy obraz oraz drobne upominki dla wychowanków na ręce prezesa stowarzyszenia wręczyła Halina Hajtek.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Przystań" działa nieprzerwanie od 2003 roku. Powstało z inicjatywy grupy rodziców wychowujących dzieci niepełnosprawne. Pierwszą stałą siedzibę „Przystań" posiada jednak dopiero od 2008 roku. Wcześniej zajęcia terapeutyczne odbywały się w domach prywatnych, a także na plebanii i w szkole.

Ideą stowarzyszenia jest niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym, a także wspieranie ich rodzin i opiekunów. „Przystań" prowadzi grupy terapii zajęciowej, organizuje dla swoich podopiecznych imprezy kulturalne, wycieczki i zawody sportowe. Rodziny niepełnosprawnych mogą tutaj uzyskać bezpłatne porady prawne oraz informacje o przysługujących ich podopiecznym świadczeniach i usługach.

Opracowanie: RK AM BS

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...