Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Recytowali i śpiewali

17 marca 2022 r.

Dzisiaj w Bursie Szkolnej w Starym Sączu odbyły się eliminacje powiatowe do 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Nagrody zwycięzcom, w imieniu starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego, wręczał Edward Ciągło – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego i Bożena Mynarek - dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Komisja Artystyczna w składzie: Danuta Sułkowska, Renata Gierczyk i Janusz Michalik po wysłuchaniu 17 prezentacji przyznali nagrody w trzech kategoriach.

W Turnieju recytatorskim (uczniowie): I miejsce zajęła Regina Tomaszek z Zespołu Szkół w Łącku, II – Magdalena Piksa z ZS w Łącku, natomiast wyróżnienie powędrowało do Patrycji Olchawy z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej. Wśród dorosłych najlepszy okazał się Stanisław Apostoł z OT PTTK.

W Turnieju teatru jednego aktora: I miejsce zajęła Zuzanna Piernaczyk z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju, II – Arkadiusz Drożdż z LO w Starym Sączu, III  Oliwia Tokarczyk z LO w Starym Sączu.

W Turnieju piosenki śpiewanej: I miejsce zdobyła Aleksandra Biel z LO w Grybowie, a wyróżnienie trafiło do Julii Wójs z LO w Starym Sączu.

Najlepsi będą reprezentować Powiat Nowosądecki podczas eliminacji rejonowych.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: Edward Ciągło – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, Małgorzata Skwarka z tego wydziału oraz Lucyna Dybiec – dyrektor Bursy Szkolnej w Starym Sączu, nauczyciele i uczniowie startujący w konkursie.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...