Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Ratownicy podsumowali rok 2007

30 grudnia 2007 r.

Na uroczystym opłatku spotkali się w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy Wyżnej przedstawiciele służb, straży i inspekcji z terenu Powiatu Nowosądeckiego...

Na corocznym uroczystym opłatku spotkali się w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy Wyżnej przedstawiciele służb, straży i inspekcji z terenu Powiatu Nowo­sądeckiego. Spotkanie było okazją do podsumowania działalności służb ratowniczych na terenie Powiatu Nowosądeckiego w mijającym 2007 roku.

Obok licznej reprezentacji druhów OSP z prezesem Antonim Bieniasem na czele, na spotkanie przybyli przedstawiciele komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, komendy miejskiej Policji, Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego, inspekcji sanitarnej i weterynaryjnej. Przybyli również zaproszeni goście, a wśród nich Poseł na Sejm RP Andrzej Czerwiński, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Stanisław Wanatowicz, starosta Jan Golonka, członek Zarządu Powiatu Józef Zygmunt odpowiedzialny za służby i bezpieczeństwo.

- Kończy się szczególny rok, rok jubileuszu XV-lecia funkcjonowania Państwowej Straży Pożarnej, ale również rok ciężkiej i wytężonej pracy - rozpoczął spotkanie mł.bryg.Paweł Motyka zastępca komendanta PSP w Nowym Sączu.

O działaniach i dokonaniach poszczególnych służb w 2007 roku mówili komendant Miejski PSP Janusz Basiaga, szef Sztabu Kryzysowego KM Policji w Nowym Sączu Grzegorz Kalina oraz Danuta Cabak-Fiut dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

Dużo mówiono o ofiarności, zaanga­żowaniu i profesjonalizmie wszystkich, którzy, na co dzień odpowiadają za życie i zdrowie mieszkańców powiatu. W szczególności podkreślano fakt, szerokiej współpracy i współdziałania ratowników i inspekcji w czasie prowadzenia akcji ratowniczych oraz działań profila­ktycznych i szkoleń.

- Samorząd docenia ofiarność i olbrzymie zaangażowanie poszczególnych jednostek, w miarę możliwości finansowych stara się je wspierać - mówił starosta Jan Golonka. - Udało się zakupić sporą ilość sprzętu i wyposażenia, które mogą w znaczny sposób wpłynąć na przebieg akcji ratowniczych - dodał starosta.

W akcjach najważniejszy jest jednak człowiek i dlatego też w dowód uznania najbardziej wyróżniających się ratowników uhonorowano odznaczeniami państwowymi i resortowymi.

Postanowieniem Prezydenta RP za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczony został Józef Żytkowicz, a Brązowymi Krzyżami Zasługi - Wojciech Kulig, Jacek Tokarczyk i Jan Tokarczyk.

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Województwa Małopolskiego przyznało medale za zasługi dla pożarnictwa. Złoty otrzymał Kazimierz Żaczek z OSP w Muszynie, a brązowe medale otrzymały: Anna Radzik, Helena Rolka oraz Ewa Szczypta z Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

Najlepszych druhów oraz darczyńców i sponsorów obdarowano pamiątkowymi medalami wybitymi z okazji XV-lecia Państwowej Straży Pożarnej.

Szczególne gratulacje i życzenia dla wszystkich przedstawicieli powiatowych służb ratowniczych w imieniu braci Słowaków złożył obecny na spotkaniu Franciszek Kraiger wiceprezydent Dobrowolnej Poziarnej Ochrany ze Słowacji.

- Wielokrotnie było nam dane współpracować, jesteśmy pełni uznania dla profesjonalizmu polskich służb. Nasza współpraca zawsze stała na wysokim poziomie, a obecnie po zniesieniu granic nabierze jeszcze większego - mówił Franciszek Kraiger.Druhowie przybyli w galowych mundurach


Odznaczenia wręczali poseł Andrzej Czerwiński i starosta Jan Golonka

Okolicznościowe medale wręczył komendant miejski PSP Janusz Basiaga

Starosta Jan Golonka pogratulował służbom wzorowej pracy

Helena Rolka odznaczona brązowym medalem Za Zasługi dla PożarnictwaKazimierz Żaczek odznaczony złotym medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa

Opracowanie:BS

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...