Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Ptaszkowa: w piątek przejedziesz pod wiaduktem!

8 sierpnia 2019 r.

Od jutrzejszego popołudnia będzie można przejechać pod wiaduktem kolejowym w Ptaszkowej. Prace przy przebudowie wiaduktu oraz remoncie drogi powiatowej przebiegającej pod nim zostały zakończone. Dzisiaj robiono ostatnie poprawki.

- To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców i turystów – mówi wicestarosta Antoni Koszyk. – Cieszę się, że prace przebiegały sprawnie i zgodnie z planem. Mieszkańcy z niecierpliwością czekali na możliwość swobodnego poruszania się tą drogą. Przypomnę, że sfinansowaliśmy prace przy rozbudowie drogi powiatowej, która została poszerzona do dwóch pasów ruchu. Zostały też wybudowane chodniki po obu stronach i pobocza wraz z urządzeniami bezpieczeństwa.

Do tej pory szerokość przejazdu pod wiaduktem wynosiła niecałe cztery metry, teraz jest to 12 metrów. Poprzednia konstrukcja miała ponad sto lat. Od długiego czasu mieszkańcy i kierowcy zabiegali o jej remont i poszerzenie wiaduktu. Pod konstrukcją nie mógł się zmieścić ani wóz straży pożarnej ani autobus. Władze Powiatu Nowosądeckiego czyniły zabiegi, aby wiadukt został przebudowany, deklarując ze swej strony remont drogi powiatowej. Powiat pokrył też koszt dokumentacji (ponad 184 tysiące złotych) i uzyskał wszelkie niezbędne pozwolenia na tę inwestycję.

Porozumienie pomiędzy Powiatem Nowosądeckim i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. mówiło o 31 października 2019 r. jako dniu zakończenia wszystkich prac. Koszt całego przedsięwzięcia (wiadukt wraz z drogą) wynosi około 6 milionów złotych.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...