Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Przysietnica ma nowoczesną bibliotekę!

11 czerwca 2021 r.

Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie nowoczesnego budynku Biblioteki w Przysietnicy. To jedna z czterech filii Powiatowej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu. Koszt budowy obiektu to ponad 3,6 mln zł, z czego część to środki unijne, a część dołożyło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W spotkaniu wziął m.in. udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i członek Zarządu Powiatu Edward Ciągło.

Doceniając pracę i zaangażowanie dyrektor starosądeckiej biblioteki Moniki Jackowicz-Nowak, starosta uhonorował ją Srebrnym Jabłkiem Sądeckim.

- Dziękuję za aktywną działalność na rzecz Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu oraz upowszechnianie czytelnictwa i współpracę z bibliotekami z terenu Powiatu Nowosądeckiego – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Gratuluję kolejnej nowoczesnej i pięknej siedziby dla filii biblioteki. Budynek robi wrażenie i na pewno będzie bardzo dobrze spełniał swoją funkcję. Jestem spokojny o rozwój czytelnictwa na naszym terenie – mamy przecież świetną kadrę, która nie tylko zachęca do wypożyczania książek, ale też organizuje wiele spotkań dla dzieci, młodzieży i starszych. Dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie!

Projektanci budynku (grupa 55Architekci) tworząc obiekt biblioteki nawiązali do górskiego krajobrazu. Wewnątrz znalazły się: sala wielofunkcyjna, wypożyczalnia na dorosłych i dzieci, stanowiska komputerowe, antresola do pracy cichej. Księgozbiór liczy 15 tysięcy egzemplarzy.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, członek Zarządu Powiatu Edward Ciągło, burmistrz Miasta i Gminy Stary Sącz Jacek Lelek oraz wiceburmistrz Kazimierz Gizicki, prof. Krzysztof Koehler – zastępca dyrektora Instytutu Książki i Jerzy Woźniakiewicz – dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Wojciech Piech – sekretarz Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sącz, radni gminni i społeczność Przysietnicy. Nie zabrakło oczywiście emerytowanej dyrektorki Biblioteki Marii Sosin. Goście mogli wysłuchać kompozycji na fortepian w wykonaniu Tomasza Wolaka.  

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...