Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Przyjdź po drzewko i dowiedz się, jak dbać o przyrodę

15 kwietnia 2022 r.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Sądecczyzny do udziału w I Małopolskim Dniu dla Klimatu, który odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia 2022 r. w godzinach 9:00 - 13:00 na Rynku w Starym Sączu.

- Zapraszamy dorosłych i dzieci, aby mogli dowiedzieć się w jaki sposób chronić klimat, dlaczego jest to takie ważne dla nas wszystkich i jaką rolę w działaniach ochronnych spełniają drzewa – mówi Joanna Jasnos, doradca ds. klimatu i środowiska Powiatu Nowosądeckiego. – Podczas spotkania będziemy także zachęcać do sadzenia drzew wszędzie, gdzie się da! Będziemy rozdawać sadzonki buka, brzozy, jawora, lipy, grabu i sosny. Ilość sadzonek jest oczywiście ograniczona, choć mamy ich całkiem sporo. Sadzonki wybranych drzew można wziąć za darmo i zasadzić na swojej działce. Sadząc drzewa można wziąć udział w konkursie „Moje #drzewodlaklimatu”.

Dodatkowo:

- na naszym stoisku dowiecie się czegoś więcej o dostępnych dofinansowaniach i uchwale antysmogowej - punkt informacyjny - Ekodoradca Gminy Stary Sącz

- kilka informacji o szkole, w której „drzewa są ważne” - Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu.

Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego i odbywa się w ramach projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMALOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” (LIFE-IP-EKOMALOPOLSKA/LIFE 19 /PL/000005) sfinansowanego z programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.

#LIFEprogramme#LIFEproject#LIFE_EKOMAŁOPOLSKA #drzewodlaklimatu

Pliki do pobrania

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...