Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Prezenty już spakowane - za kilka dni trafią do polskich rodzin na Ukrainie, sierocińców i domów dla osób starszych

27 lipca 2021 r.

Dzisiaj starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wraz z pracownikami Biura Promocji pakowali dary dla polskich rodzin mieszkających na Ukrainie. Zawiezie je tam Iwona Romaniak – prezes Fundacji Bratnia Dusza, która od wielu lat pomaga Polakom na Wschodzie. Starosta objął całą akcję  swoim patronatem.

W paczkach znalazła się żywność z długą datą przydatności do spożycia, słodycze, środki higieny osobistej, środki czystości, przybory szkolne i polskie książki. Nie zabrakło też zabawek dla maluchów, preparatów witaminowych i zdrowej żywności dla dzieci. Wszystko to zostało zakupione przez pracowników Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

- Cieszę się, że możemy pomóc w ten sposób naszym rodakom - mówił starosta Marek Kwiatkowski, który wcześniej przekazał 15 wełnianych koców. - Zarówno ja, jak i pracownicy urzędu popieramy takie akcje. Tym razem również wiele osób wzięło w niej udział, a całość koordynowali pracownicy Biura Promocji.

Fundacja Bratnia Dusza od wielu organizuje zbiórkę darów i zawozi je do polskich rodzin na Wschodzie. Dary są przekazywane w obecności przedstawicieli Konsulatu RP.

- Akcja skierowana jest do rodzin wielodzietnych z polskimi korzeniami, podopiecznych Katedry Lwowskiej i dzieci z sierocińców we Lwowie – mówi Iwona Romaniak, prezes Fundacji Bratnia Dusza. - Zawozimy głównie książki do nauki języka polskiego, bajki dla dzieci, środki czystości, środki higieny osobistej, przybory szkolne oraz odzież i słodycze.

Dary zostaną przewiezione do Lwowa w asyście konwoju motocyklistów z Polski, a od granicy pod eskortą tamtejszej policji i motocyklistów z Ukrainy wspomagających akcję.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...